1399-09-021399-09-12bool(false) گذشت خانواده داغدیده از دیه فرزندشان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 12 آذر 1399 - شماره 3914
 
امروز : چهارشنبه ، 12 آذر 1399

Today : Wed, December 2, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108530 تاریخ انتشار:  1399-02-25 - 10:11 تعداد بازدید:  227
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گذشت خانواده داغدیده از دیه فرزندشان

حوادث

  گذشت اولیای دم از دریافت دیه فرزندشان به حرمت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) و شب‌های قدر، زمینه آزادی جوان زندانی را فراهم کرد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با بیان این مطلب گفت: این زندانی به علت ناتوانی در پرداخت دیه قتل غیرعمد در زندان به سر می برد که با گذشت خانواده شاکی و پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض از سوی ستاد دیه به اولیای دم، آزاد شد.

به گزارش ایرنا، یدالله روحانی منش درباره علت زندانی شدن این جوان گفت: در یکی از روستاهای فامنین یک منبع آب برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز روستاییان پیش بینی شده و شبکه آب تمامی ساکنان روستا به علت نبود کنتوری به یکدیگر متصل است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان افزود: چندی پیش شورای روستا برای جلوگیری از سوراخ شدن این منبع اقدام به «قیرگونی» کردن داخل آن کرده اما تابش مستقیم نور آفتاب به این منبع موجب نرم شدن قیر و روان شدن آن به داخل لوله و گرفتگی مسیر لوله آب برخی از ساکنان روستا شد.

روحانی منش ادامه داد: ساکنان این روستا در اقدامی غیر اصولی و خطر آفرین برای باز کردن مسیر آب، از گاز مایع استفاده کرده و با فشار گاز مایع اقدام به رفع انسداد مسیر جریان آب آشامیدنی ‌کردند.

وی بیان کرد: البته شورای اسلامی روستا نسبت به این موضوع به ساکنان این منطقه هشدار داده و تبعات این اقدام خطر آفرین را گوشزد کرده بود اما همچنان استفاده از این روش برای بازکردن مسیر آب مورد اقبال مردم بود.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان ادامه داد: این جوان نیز در روز حادثه به مدد یکی از بستگان برای بازکردن مسیر لوله آب پرداخته غافل از اینکه گاز مایع از طریق لوله وارد منزل مسکونی و حمام خانه مجاور شده است.

روحانی منش گفت: در خانه مجاور نیز فرزند خانواده در حال استحمام بوده که گاز مایع وارد حمام شده و به علت قرار داشتن آبگرمکن داخل حمام ، به یکباره آبگرمکن منفجر شده و مرگ این جوان را رقم ‌زد.

وی بیان کرد: طبق نظر کارشناس دادگستری فامنین عامل بروز این حادثه ۷۰ درصد و خانواده متوفی نیز به علت قرار دادن آبگرمکن داخل حمام ۳۰ درصد مقصر شناخته شدند و به علت غیرعمد بودن این حادثه پرونده در ستاد دیه تشکیل و در نهایت این جوان همزمان با شب های قدر آزاد شد.

وی با بیان اینکه هم اینک ۲ تن دیگر به علت قتل غیر عمد متاثر از خطا و سهل انگاری در زندان به سر می برند گفت: هم اینک ۳۰۴ تن به علت جرائم غیر عمد زندانی شدند که هشت تن از آنها زن و مابقی مرد هستند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com