1403-01-161403-01-26bool(false) نجات 3 محکوم به قصاص در اسدآباد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 26 فروردين 1403

Today : Sun, April 14, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  127053 تاریخ انتشار:  1401-07-17 - 16:59 تعداد بازدید:  396
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نجات 3 محکوم به قصاص در اسدآباد

حوادث


 رئیس دادگستری اسدآباد از نجات سه محکوم به قصاص در این شهرستان خبر داد و گفت: باتوجه به فلسفه سازشی این شورا و لزوم صرفه جویی در زمان، رسیدگی به پرونده ها تسریع یافته است.

احمد کاظمی افزود: در ۵ ماه گذشته در مجموع دو هزار و 137 پرونده به شورا وارد شده که این تعداد به تناسب مابین ۴ شعبه موجود تقسیم شده است.

وی افزود: از این تعداد پرونده هزار و 991 فقره مختومه شده است و در این ایام ، با تلاش اعضاء شورا ۱۸۶ پرونده با موضوعات مختلف به سازش ختم شده که موارد کمی از این تعداد، دعاوی خانوادگی است.

کاظمی یاد آور شد: در این مدت پایه های متزلزل و آسیب دیده چندین زندگی مشترک، ترمیم و در مجموع ۱۱ پرونده با موضوع طلاق، ۷ پرونده مربوط به مهریه با مبالغ هنگفت، ۱۲ پرونده مطالبه نفقه ،۳ فقره پرونده تمکین و موارد مشابه ختم به سازش و از فروپاشی خانواده جلوگیری‌ شده است.

رئیس دادگستری اسدآباد در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: با تلاشهای دادستان ،صلح یاران گرانقدر و گذشت اولیای دم در ۵ ماه نخست سال جاری، سه محکوم از قصاص رهایی یافته و به زندگی بازگشته اند‌.

کاظمی افزود: همکاران اجرای احکام شورای حل اختلاف نیز در این مدت ۲۱۵ پرونده وارده را بررسی و اقدامات ثبت و عملیات اجرای آن را انجام داده که این تلاشها باعث شده ۲۳۹ پرونده مختومه شده و با تلاش و کمک خیرین و گذشت افرادی که احکام به نفع آنها بوده منجر به سازش ۴۲ پرونده در مرحله اجرای رأی شود.

وی عنوان کرد:با تلاش‌های انجام شده در مدت مذکور ۱۴ زندانی با ۲۵ پرونده که در اجرای احکام آراء شورا محبوس بودند از سازش فی مابین بهره برده و از حبس رهایی یافتند که آزادی سه محکوم از این تعداد، مربوط به طرح به عشق حسین(ع) می‌بخشم در ایام اربعین حسینی بود. کاظمی اضافه کرد: همچنین از رهگذر جلب اعتماد خیرین عزیز از مجموع زندانیان آزاد شده در این زمان،تعداد شش زندانی با ۱۳ پرونده نیز مرهون همکاری خیرین و گذشت افرادی که احکام به نفعشان بود، است .

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com