1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) شاهکار بزرگ ایران در جهنم گدانسک همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 9 مهر 1402

Today : Sun, October 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124737 تاریخ انتشار:  1401-04-16 - 12:44 تعداد بازدید:  171
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شاهکار بزرگ ایران در جهنم گدانسک

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در هفته سوم لیگ ملت‌ها خوش درخشید و در جهنم گدانسک، شاهکاری تماشایی خلق کرد و تیم قدرتمند لهستان را که حمایت 15 هزار نفری تماشاگرانش را به همراه داشت شکست داد.
هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۲ از به میزبانی 2 شهر اوزاکا در ژاپن برای گروه پنجم و گدانسک در لهستان برای گروه ششم آغاز شد.
تیم ملی والیبال ایران و لهستان در سالن ارگو آرنا شهرگدانسک که با حضور 15 هزار هوادار لهستانی به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی با ارائه یک بازی زیبا وکم‌نقص، موفق شدند 3 بر 2 حریف قدرتمند خود را شکست دادند تا به پنجمین برد خود در این رقابت‌ها دست یابند و با شکست تیم صدر جدول فدراسیون جهانی، نگاه کارشناسان والیبال را دوباره به خود جلب کنند.
مردان والیبال ایران در ست نخست و چهارم ۲۵ بر ۲۱ و ۲۷ بر ۲۵ مغلوب لهستان شدند که از حمایت ۱۵ هزار تماشاگر برخوردار بود، اما تیم ایران در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۵ بر ۷ حریف خود را شکست داد و با ۱۴ امتیاز در جایگاه هشتم قرار گرفت تا همچنان شانس صعود به جمع 8 تیم برتر را داشته باشد.
بهروز عطایی سرمربی تیم‌ ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد، محمدطاهر وادی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.
در ست نخست 2 تیم به طور تقریبی با امتیازاتی پایاپای پیش رفتند اما باوجود تلاش ملی‌پوشان ست نخست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به نفع لهستان به پایان رسید.
در ست دوم تیم ایران رقابت را پرقدرت شروع کرد و با دفاع و حمله خوب از تیم لهستان پیش افتاد و این اختلاف 3 تا 4 امتیازی تا امتیاز ۹ بر ۶ به نفع ایران ادامه یافت. لهستانی‌ها توانستند امتیاز خود را به تیم ایران نزدیک کنند اما مردان والیبال ایران مجال چندانی به عقاب‌های لهستانی ندادند و اختلاف امتیاز را به عدد 5 رساندند.
لهستانی‌ها بار دیگر با کسب امتیاز از حمله و اشتباهات فردی ملی‌پوشان کشورمان نتیجه را در عدد ۲۲ به تساوی رساندند اما دقت شاگردان عطایی در دریافت توپ‌ها، ست دوم را ۲۵ بر ۲۳ به نفع ایران خاتمه داد. در این ست امیررضا سرلک، احسان دانش‌دوست و فاضل پژومان برای تیم ایران به زمین آمدند.
در ست سوم شاگردان نیکولا گربیچ با بهره‌گیری از تجربه خود بازی را با اختلاف ۵ تا ۶ امتیاز پیش بردند با امتیاز ۱۲ ایرانی‌ها خود را به تیم حریف رساندند و با پیشی گرفتن از این تیم با امتیاز ۲۵ بر ۲۲ این ست را هم به نفع خود به پایان رساندند. با توجه به این که میلاد‌ عبادی‌پور تجربه حضور پلاس لیگای لهستان را داشت و بازیکنان حریف را به خوبی می‌شناخت، نقش مهمی در برد ایران در این ست داشت.
روند خوب تیم ایران در ست چهارم نیز تداوم یافت و ملی‌پوشان کشورمان تا امتیاز ۲۳ از حریف پیش افتادند و در نهایت این ست ۲۷ بر ۲۵ به سود لهستان به پایان رسید. در ست پنجم تیم ایران با اقتدار بازی را آغاز کرد و خیلی زود فاصله خود را از میزبان افزایش دادند و در نهایت ۱۵ بر ۷ لهستان را مغلوب توانایی خود کردند تا در نهایت این مسابقه 3 بر 2 به سود ایران به پایان برسد تا سالن ۱۵ هزار نفری در سکوت کامل فرو برود. امین اسماعیل‌نژاد در این ست در خط سرویس قرار گرفت و تیم ایران ۱۰ امتیاز متوالی به‌دست آورد تا حریف هیچ شانسی برای برد نداشته باشد.
محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال به همراه حسین غریبی سفیر ایران در لهستان، مسابقه را در سالن ارگو آرنا شهر گدانسک نظاره‌گر بودند. ۱۵ هزار تماشاگر نیز این بازی را در سالن دنبال کردند. تعدادی تماشاگر ایرانی نیز در سالن حضور داشتند که صدای آن‌ها میان تشویق هواداران لهستان شنیده نمی‌شد.
دیدار 2 تیم ملی والیبال ایران و لهستان بیست‌وپنجمین جدال تاریخ والیبال 2 تیم بود که در ۲۴ مسابقه قبلی تیم ایران ۹ بار فاتح میدان بوده است و در ۱۵ مسابقه قبلی این لهستانی‌ها بودند که پیروز میدان شدند و با این پیروزی کشورمان، تعداد بردهای والیبال ایران 2 رقمی شد و به عدد ۱۰ رسید. از سوی دیگر تیم ایران با این برد یک گام به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها که از ۲۹ تیر در شهر بولونیا ایتالیا برگزار خواهد می‌شود، نزدیک شد.
لهستان ۲۳ مدال رنگارنگ از رویدادهای مهم والیبال جهان در پرونده افتخارات خود دارند که مدال طلا و مقام قهرمانی بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال از جمله آنها است.
پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر لهستان سرمربی تیم ملی ایران گفت: مسابقه بسیار خوبی بود و بازیکنان مزد زحماتشان را گرفتند. پیروزی در حضور بیش از ۱۵ هزار تماشاگر کار ارزشمندی است و بازیکنان با تحمل فشار حضور تماشاگران توانستند بازی خوبی از خود به نمایش بگذارند که جای تبریک دارد.
بهروز عطایی با اشاره به بهبود عملکرد بازیکنان افزود: خوشبختانه ویژگی‌های بازیکنان در 8 مسابقه قبل بیشتر مشخص شد و تحت‌فشار زیاد تاکتیک پذیرتر شدند. ملی‌پوشان به خوبی خود را در لحظات سخت بازسازی می‌کنند که این موضوع توانمندی بازیکنان را نشان می‌دهد. در این مسابقه پس از واگذاری ست نخست، خوشبختانه به بازی برگشتیم و در این مسابقه سخت پیروز شدیم و دل مردم ایران را شاد کردیم.
وی با اشاره به تجربه کم حضور بین‌المللی برخی بازیکنان ایران تصریح کرد: برخی بازیکنان بازی‌های کمی در این سطح انجام داده‌اند و نیاز دارند که در شرایط سخت خود را پیدا کنند. این مسابقات کمک کرد تا فعل خواستن را صرف کنیم. به طورحتم، تمام مسابقات در لیگ ملت‌ها دشوار است و هیچ مسابقه‌ای آسان نیست، به همین دلیل بازی به بازی جلو می‌رویم و برای هر مسابقه برنامه خاص خود را خواهیم داشت. راه سختی در 3 بازی آینده در پیش داریم و امیدوارم بتوانیم تیم‌ها را خوب تحلیل کرده و در جریان بازی با بهره‌گیری از این آنالیز و عملکرد خوب، مردم را با پیروزی خود خوشحال کنیم.
سروقامتان والیبال ایران در ادامه این رقابت‌ها امروز به مصاف ایتالیا می‌روند و فردا جمعه نیز با صربستان بازی خواهد کرد و در آخرین بازی این هفته به دیدار اسلوونی می‌رود.
در حال حاضر تیم‌های ایتالیا، لهستان، فرانسه، آمریکا، ژاپن، برزیل، هلند و ایران در رده‌های نخست تا هشتم جدول رده‌بندی قرار دارند و از بخت بالایی برای صعود برخوردارند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com