جواز پاس برای لیگ یک گرفته نشد همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  119813 تاریخ انتشار:  1400-07-01 - 09:58 تعداد بازدید:  398
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جواز پاس برای لیگ یک گرفته نشد

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی

حضور تیم فوتبال پاس همدان در رقابت‌های لیگ یک کشور منتفی شد و این تیم از هفته آینده برای حضور در لیگ 2 استارت می‌زند.
در چند روز گذشته خبرهایی مبنی بر احتمال خرید امتیاز لیگ یکی برای باشگاه پاس همدان نقل محفل رسانه‌ها بود و هر روز نام یک تیم برای استان برده می‌شد.
در هفته گذشته همچون سال‌های گذشته باز هم داستان خرید امتیاز برای پاس بر سر زبان‌ها افتاد و یکی از اهالی فوتبال استان که در تهران بسر می‌برد و عضو اتحادیه باشگاه‌های کشور است پیشقدم شد و در بوق و کرونا کوبید که قصد دارد برای پاس همدان امتیاز لیگ یکی بخرد و مدعی شد که حتی یک اسپانسر همدانی‌الاصل ساکن تهران نیز حاضر شده تمام هزینه‌های خرید امتیاز و تیم‌داری در لیگ یک را در همدان بپردازد.
سیروس رکنی جلساتی را با مدیرکل ورزش‌وجوانان برگزار کرد و حتی فروشنده یکی از این تیم‌ها را نیز به جلسه با مدیرکل ورزش‌وجوانان به همدان آورد درحالی که همه شواهد حکایت از خرید امتیاز تیم فوتبال خوشه طلایی ساوه داشت، اما به محض آنکه نام همدان برای خریدار مطرح شد متولیان ورزش استان مرکزی به تکاپو افتادند و با مدیران باشگاه خوشه‌طلایی توافق کردند و عملاً انتقال امتیاز این تیم به همدان منتفی شد.
این سریال خرید امتیاز چندسالی است که در آغاز فصل باب شده است و هواداران و اهالی فوتبال با ولع خاصی حضور در لیگ یک را دنبال می‌کنند، اما با گذشت زمان این رؤیا به سراب تبدیل می‌شود و دوباره روز از نو روزی از نو می‌شود. متأسفانه آنقدر ورزش استان بی‌‌در و پیکر شده است و آنقدر تیم بزرگ پاس بی‌کس و یتیم شده که هرکس به خود اجازه می‌دهد برای این تیم تصمیم بگیرد و این درحالی است که مسئولان استان سکوت اختیار کرده و هیچ واکنشی نسبت به این اتفاقات نشان نمی‌دهند.
پاس که روزگاری در قاره کهن آقایی می‌کرد و پس از استقلال تنها تیمی بود که قهرمانی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را برای کشورمان به ارمغان آورد، اما این تیم پس از انتقال به همدان سیر نزولی در پیش گرفت و حتی تا لیگ دسته سوم سقوط کرد.
امروز کار به جایی رسیده است که این تیم بزرگ بی‌صاحب مانده است درحالی که تنها 40 روز تا شروع رقابت‌های لیگ 2 زمان باقی است از تیم پرآوازه پاس تنها یک نام خشک و خالی باقی مانده است این تیم نه هیأت‌مدیره دارد و نه مدیرعامل دارد. پاس حتی مربی و بازیکن نیز ندارد و معلوم نیست این تیم کی و چگونه قرار است سر و شکل بگیرد.
متأسفانه نام و اعتبار پاس دیگر حتی در بین مسئولان نیز جایگاهی ندارد و متولیان استان با سکوت خود ضربات مهلکی را بر این تیم نیمه‌جان وارد می‌کنند. پاس اگر به راستی قصد حضور در لیگ یک را داشت بایستی مسئولان ارشد استان آستین بالا می‌زدند و برای خرید امتیاز اقدام می‌کردند.
اینکه سیروس رکنی‌نسب نیت خیر دارد و قصد دارد برای همدان و پاس قدمی بردارد شکی نیست، اما بدون حمایت مسئولان ارشد استان راه به جایی نمی‌برد و تنها جایگاه تیم‌های نام برده را محکم می‌کند و مسئولان استان آنها را به تکاپو می‌اندازد.
استاندار همدان که چند وقتی از مدیریتش در استان باقی نمانده است و از متولیان اصلی پاس در همدان است نسبت به سرنوشت این تیم بی‌تفاوت است و گویا دیگر رغبتی برای پرداختن به امور پاس ندارد. دیگر متولی پاس نماینده مردم در مجلس است که وی نیز با توجه به شرایط حاکم از دور تنها نظاره‌گر است و قدمی برنمی‌دارد.
در سال‌های ابتدایی انتقال پاس به همدان استاندار، معاونان، نمایندگان مجلس و حتی مدیران‌کل ادارات نسبت به تیم پاس واکنش نشان می‌دادند، اما از آن حساسیت‌ها دیگر خبری نیست و پاس غریب و بی‌کس به دنبال ترحم مدیران است تا با دریافت صدقه روزگار خود را سپری کند.
اگر واقعاً مسئولان ارشد استان از تیم‌داری پاس خسته شده‌اند و تمایلی به ادامه حیات این تیم ندارند شهامت آن را داشته باشند و علناً اعلام کنند تا هواداران و فوتبال‌دوستان نیز فکر خود را بکنند و بی‌خودی دل به این بچه سرراهی خوش نکنند و اگر هم هنوز نام و برند پاس برای آنها ارزش و اعتبار دارد ساختار این تیم را اصلاح کنند و با تعریف منابع درآمدی اجازه ندهند این تیم بیش از این خوار و ذلیل شود.
نام پاس یک برند بزرگ در کشور و قاره آسیا است و می‌توان با تکیه بر این برند نام همدان را در کشور پرآوازه کرد. امیدواریم تا وقت باقی است در اسرع‌وقت تکلیف پاس را روشن کنند و این تیم هر چند دیر شده، اما با شناخت مدیرعامل و مربی امور خود را دنبال کند و بایستی تیمی قوی قدم به رقابت‌های لیگ 2 بگذارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com