کاهش فعالیت استخرها در همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Tue, March 5, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125845 تاریخ انتشار:  1401-05-26 - 13:54 تعداد بازدید:  351
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گرما و کمبود آب شنا را تعطیل کرد
کاهش فعالیت استخرها در همدان

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی


 این روزها در اوج گرمای تابستان به سر می‌بریم و در این هوای گرم علاقمندان پرشماری به استخرهای شنا روی می‌آورند تا کمی از گرمای هوا را خنثی کنند.

در حالی که مردم در تابستان به سوی استخرهای فعال در استان روی می‌آورند اما متأسفانه استخرهای اداره ورزش و جوانان هر کدام به دلایلی بسته و تعطیل هستند و مردم به ناچار از استخرهای فعال بخش خصوصی استفاده می‌کنند که آن نیز با مشکلات ریز و درشتی همراه است.
در حالی که یبش از 2 سال ورزش استان درگیر بیماری منحوس کرونا بود و این بهترین فرصت برای تعمیرات و اصلاح استخرها بود اما چنین نشد و حال که کرونا ضعیف شده و مردم به استخرها روی می‌آورند دو استخر اداره ورزش و جوانان به دلیل تعمیرات تعطیل هستند.
همچنین استخر تازه تأسیس اداره ورزش و جوانان در کوچه مشکی نیز مشکل راه دارد و گویا اداره ورزش به دنبال راه از طریق پارک بانوان است که شهرداری چنین مجوزی را نمی‌دهد.
مشکل این استخر ریشه در برنامه‌‌ریزی دستگاه ورزش و گروه سازنده دارد. بودچه هنگفتی برای ساخت این مجموعه صرف شد و چند بار افتتاح گردید ولی این استخر راه ورودی ندارد و دستگاه ورزش و شهرداری در حال مذاکره برای باز شدن راه برای این استخرهستند که شهرداری هنوز موافقت نکرده است.
اگر بخش خصوصی نبود و چند استخر فعال نبودند دستگاه ورزش چه پاسخی به خیل عظیم مشتاقان شنا داشت. که امیدواریم اداره ورزش و جوانان پاسخ روشنی به این نارسائی‌ها و دلایل تعطیلی استخرها داشته باشد. اما استخرهای بخش خصوصی نیز آن طور که باید و شاید سرویس‌دهی نمی‌کنند برخی از استخرها ساعت سانس‌های خود را کاهش داده‌اند.
استخر شهدای غواص که قبل از کرونا سانس‌های خود را دو ساعته به علاقه‌مندان شنا واگذار می‌کرد که حالا پس از کرونا این سانس‌ها به یک ساعت و نیم کاهش پیدا کرده است و 15 دقیقه نیز از این ساعت برای ورود و خروج کسر می‌شود و علاقه‌مندان به شنا تنها یک ساعت مفید می‌توانند از استخرها استفاده کنند.
همچنین گویا قبل از کرونا ساعت کاری استخرها تا 12 شب بود که حالا به دلایل نامعلوم این ساعت به 10 و نیم کاهش یافته است و شاید هم کمبود آب و برخی از معذورات دلیل این کاهش است.
در برخی از این استخرها نیز استفاده از کلر به حدی زیاد است که چشم‌ها را می‌سوزاند که این نیز باید در دستور کار بازرسان قرار بگیرد و سلامت شناگران را تضمین کنند.
هجوم علاقمندان به شنا در فصل تابستان باعث شده است که سانس‌های این استخرما با حداکثر ظرفیت فعال باشند و گاهی مشاهده می‌شود که تعداد شناگران حاضر در این استخرها حتی بیش از ظرفیت استاندارد است که این موضوع نیز باید مورد توجه بازرسان اداره ورزش و جوانان قرار بگیرد.
برخی از شهروندان که از این استخرها استفاده می‌کنند با اعلام نارضایتی از سرویس‌دهیخ خواهان توجه بیشتری به امور استخرها هستند و خواهان افزایش ساعت کاری استخرها و ارائه امکانات می‌باشند.
یکی از این شهروندان به خبرنگار ما گفت: برای آنکه از کار روزانه و گرمای تابستان رهایی پیدا کنیم به استخرها روی می‌آوریم اما در آنجا نیز امکانات خوبی ارائه نمی‌شود. ساعت سانس‌ها کاهش یافته تنها می‌توان یک ساعت مفید در استخر حضور داشت و کلر بالای آب نیز چشم‌ها را آزار می‌دهد. همچنین ساعت کاری این استخرها با توجه به مراجعه علاقه‌مندان در فصل تابستان باید افزایش پیدا کند و مردم بتوانند بیشتر از این از استخرها استفاده کنند.
امیدواریم که مسئولان امر پاسخ روشنی به این ابهامات داشته باشند و دلایل روشنی نسبت به تعطیلی استخرهای اداره ورزش و جوانان داشته باشند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com