1403-02-261403-03-05bool(false) 1403-02-261403-03-05bool(false) پذیرش ۱۷۹۹ نفر در اقامتگاه‌های بومگردی همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 5 خرداد 1403

Today : Sat, May 25, 2024




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131182 تاریخ انتشار:  1402-01-07 - 12:49 تعداد بازدید:  444
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون گردشگری میراث فرهنگی همدان خبر داد
پذیرش ۱۷۹۹ نفر در اقامتگاه‌های بومگردی همدان

ورزشی


معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از میزبانی اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان و پذیرش یک‌هزار و ۷۹۹ میهمان نوروزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان، علی خاکسار اظهار کرد: استان همدان دارای ۲۰ اقامتگاه بوم‌گردی دارای مجوز بوده که آمادگی لازم برای پذیرش میهمانان نوروزی را دارند و هیچ مشکلی در این رابطه نیست.

وی افزود: هر ساله در عید نوروز مراکز اقامتگاهی کل کشور جوابگوی حجم مسافران در پیک مسافرت نوروزی نبود که برای مرتفع شدن این مورد چندسالی است اقامتگاه های بوم‌گردی به چرخه خدمات‌رسانی به گردشگران افزوده شده‌اند.

خاکسار تصریح کرد: امسال نماینده اقامتگاه‌های بومگردی در ستاد خدمات سفر نوروزی مستقر هستند و با ارائه خدمات به گردشگران نوروزی اقامت علاقمندان به اقامت در فضاهای سنتی را به بومگردی‌ها هدایت می‌کنند.

خاکسار با بیان اینکه امیدواریم ظرفیت بومگردی‌ها در پذیرش مسافر و نقش موثر آنها در رونق جذب و پذیرش میهمانان نوروزی توسعه یابد، یادآور شد: فضاهای سنتی در اقامتگاه‌های بومگردی در سطح استان همدان به دلیل شرایط خاص جغرافیایی همواره مورد استقبال گردشگران بوده است.

وی افزود: بوم‌گردی نوعی از صنعت گردشگری است که در پاسخ به اشتیاق و علاقه گردشگران به طبیعت‌گردی و تجربه زندگی در اقامتگاه‌ها و محیط‌های بومی در جوامع بشری به ویژه جوامع روستایی رواج یافته است تا گردشگران بتوانند در بومگردی‌ها ضمن اسکان در مناطق روستایی با فرهنگ، آیین، آداب و سنت‌های مردم این جوامع آشنا شده و از غذاهای محلی آنها استفاده کنند.

خاکسار افزود: یکی از قلمروهایی که توان جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و به پیروی از آن توسعه اقتصادی را در پی دارد، گردشگری است که این واژه امروزه به یکی از کلمات کلیدی دنیای اقتصاد مبدل شده است.

معاون گردشگری استان همدان تاکید کرد: بوم‌گردی با بهره‌گیری خردمندانه از منابع طبیعی و محیط زیست نقش مهمی در توانمندسازی جوامع محلی دارد، همچنین مهمترین تمایز مراکز اقامتی بوم‌گردی داشتن سبک سنتی است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب و مالکان این مراکز اصرار به داشتن این سبک زندگی دارند.

وی تصریح کرد: بوم‌گردی نوعی از صنعت گردشگری است که در پاسخ به اشتیاق و علاقه گردشگران به طبیعت‌گردی و تجربه زندگی در اقامتگاه‌ها و محیط‌های بومی در جوامع بشری به ویژه جوامع روستایی رواج یافته است تا گردشگران بتوانند در این مراکز اقامتی ضمن اسکان در مناطق روستایی با فرهنگ، آیین، آداب و سنت‌های مردم این جوامع آشنا شده و از غذاهای محلی آنها استفاده کنند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com