1402-11-291402-12-09bool(false) علم و ادب قهرمان زود هنگام لیگ استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 9 اسفند 1402

Today : Wed, February 28, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123902 تاریخ انتشار:  1401-03-04 - 08:46 تعداد بازدید:  297
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

علم و ادب قهرمان زود هنگام لیگ استان

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی

■ ستاره سرخ تویسرکان یک گام عقب ماند

 با نزدیک شدن به انتهای رقابت‌های لیگ برتر قهرمانی مسابقات فوتبال باشگاه‌های استان تیم فوتبال علم و ادب همدان قهرمان زود هنگام لیگ برتر شد و به مسابقات لیگ دسته سوم کشور راه یافت.
مسابقات فوتبال لیگ برتر استان با شرکت 8 تیم از پاییز سال گذشته استارت خورد و در این لیگ فرسایشی بارها به دلایل مختلف در روند برگزاری آن وقفه‌ای ایجاد شد و تیم‌ها از تب و تاب رقابت افتادند.
ضعف کمیته مسابقات در برنامه‌ریزی و انتخاب زمان مناسب باعث شد تا این رقابت‌ها به خاطر شیوع کرونا، شرایط جوی نامناسب، آماده نبودن زمین بازی، ماه مبارک رمضان و دلایل دیگر دچار وقفه‌های متعدد شود و تیم‌ها از روند مسابقات خارج شدند و این وقفه‌ها باعث افت کیفی تیم‌ها و مسابقات شد.
یکی از تیم‌هایی که با این تعطیلی‌های بی‌وقفه دچار مشکل شد صنایع دستی لالجین بود که با این روند فرسایشی نتوانست ادامه حیات بدهد و نیم‌فصل از گردونه رقابت‌ها خود را کنار کشید. همچنین تیم یاران داریوش که در نیم‌فصل نخست پا به پای علم و ادب از مدعیان قهرمانی بود در نیم‌فصل دوم از گردونه رقابت‌ها باز ماند و میدان را به سود علم و ادب همدان خالی کرد در این رقابت‌ها تیم مهر همدان با مدیریت مصطفی امیری نیک در نیم‌فصل دوم خوش درشید و نتایج خوبی کسب کرد.
 این تیم اگر در نیم‌فصل نخست نیز مثل نیم‌فصل دوم حضور پیدا می‌کرد مسلماً امروز علم و ادب به این راحتی نمی توانست قهرمان لیگ شود و می‌توانست تنور رقابت را در صدر جدول داغ نگه دارد. در نیم‌فصل دو تیم مهر با جذب دو مربی و بازیکن متحول شد و آنها توانستند نقش پررنگ خود را در نتایج تیم مهر نشان دهند.
هفته گذشته رقابت‌ها در هفته سیزدهم دنبال شد و تیم فوتبال علم و ادب همدان در مصاف با تیم یاران داریوش یک بر یک مساوی متوقف شد و شاگردان باقر جنتی با همین یک امتیاز به کرسی قهرمانی تکیه زدند و در حالی که یک هفته تا پایان مسابقات باقی مانده است این تیم حکم قهرمانی خود را امضاء کرد و سرود قهرمانی سر داد.
علم و ادب با کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر استان جواز حضور در مسابقات لیگ دسته سوم قهرمانی باشگاه‌های کشور را به دست آورد.
در این هفته تیم فوتبال مهر همدان در مصاف با ستاره سرخ تویسرکان به تساوی یک بر یک دست یافت. تیم فوتبال ستاره سرخ تویسرکان در رقابت‌های فصل جاری خوش درخشید و قدم به قدم با علم و ادب برای کسب عنوان قهرمانی تلاش کرد.
 تویسرکانی‌ها برخلاف سال‌های گذشته امسال منسجم و با طراوت فوتبال بازی کردند و نتایج قابل قبولی نیز کسب کردند اما در نهایت یک گام از حریف خود عقب ماندند و به کسب عنوان دوم رضایت دادند. البته برای کسب مقام دوم لیگ در هفته پایانی رقابت نزدیک و فشرده‌ای با مهر همدان دارد و تنها با پیروزی در بازی آخر مقابل میهمان خود ذوب فلزات بهار می‌تواند نایب قهرمان شود درهفته پایانی رقابت‌های لیگ اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد جمعه این هفته ششم خرداد ماه دنبال خواهد شد و پرونده این مسابقات با انجام 3 بازی باقی‌مانده بسته خواهد شد. در خصوص نحوه سقوط تیم‌های انتهای جدول هنوز برنامه مدونی اعلام نشده است رئیس کمیته مسابقات هیأت فوتبال در این خصوص به خبرنگار ما گفت اصولاً دو تیم انتهای جدول لیگ سقوط خواهند کرد اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست.
مجید هدایتی افزود: دو تیم اکسیر الوند همدان و گرین کشاورز نهاوند که فصل گذشته در لیگ دسته سوم کشور حضور داشتند با کسب نتایج ضعیف به لیگ استانی سقوط کرده‌اند و اگر این دو تیم بخواهند در لیگ استان تیم‌داری کنند سقوط دو تیم انتهای جدولی لیگ برتر قطعی خواهد بود اما اگر آنها شرکت نکنند یا فدارسیون به حفظ سهمیه آنها در لیگ دسته سوم حکم دهد،آنگاه تنها صنایع دستی لالجین به لیگ یک سقوط خواهد کرد و مابقی تیم‌ها فصل آینده در لیگ برتر حضور خواهند داشت.
هفته پایانی این رقابت‌ها جمعه 6 خرداد ماه با انجام 3 بازی دنبال می‌شود تیم فوتبال ستاره سرخ تویسرکان برای کسب رتبه دوم میزبان ذوب فلزات بهار است و مهر همدان نیز از عقاب اسدآباد پذیرایی خواهد کرد مهر در صورت غلبه بر عقاب و شکست ستاره سرخ می‌تواند عنوان نایب قهرمانی مسابقات را به خود اختصاص دهد.
در دیگر بازی این هفته دو تیم خانه جوان ملایر و یاران داریوش در ورزشگاه علیمرادیان نهاوند با هم دیدار خواهند کرد.
دو تیم عقاب و خانه جوان برای بقا در لیگ برتر در بازی‌های پایانی خود محکوم به پیروزی هستند.دبیر هیأت فوتبال نیز با تأیید حرف‌های رئیس کمیته مسابقات گفت: دو تیم سقوط کننده از لیگ دسته سوم کشور با بدهی بالایی به فدراسیون فوتبال روبه‌رو هستند و فدراسیون اعلام کرده تا تسویه کامل، این تیم‌ها حتی اجازه حضور در لیگ برتر استان را نیز ندارند و به همین خاطر ما هنوز نمی‌دانیم که این دو تیم فصل آینده در مسابقات ما شرکت خواهند کرد یا نه.
علی بلالی افزود: بااین حال در آیین‌نامه ما  قید شده که دو تیم پایین جدول لیگ برتر به دسته یک سقوط و دو تیم برتر دسته یک به لیگ برتر صعود خواهند کرد.
وی افزود: در فصل آینده 5 تیم باقی مانده از لیگ برتر به همراه دو تیم صعود کننده از لیگ یک و دو تیم سقوط کننده اکسیر و گرین از لیگ 3 جمعاً 9 تیم شرکت خواهند داشت که در نظر داریم یک تیم را نیز به این جمع اضافه کرده تا فصل بعد را با 10 تیم دنبال کنیم.
بلالی ادامه داد: البته هنوز هیچ تصمیم قاطعی گرفته نشده است و منتظر تعیین تکلیف دو تیم اکسیر الوند همدان و گرین کشاورز نهاوند هستیم.
دبیر هیأت فوتبال استان در خصوص توزیع کاپ قهرمانی تیم علم و ادب خاطرنشان ساخت: علم و ادب این هفته بازی ندارد و برای توزیع کاپ و مدال دو گزینه داریم. احتمالاً کاپ و مدال قهرمانی را پس از بازی مهر همدان و ستاره سرخ تویسرکان و در هفته پایانی اهدا خواهیم کرد و یا آنکه با توجه به اینکه هیأت در نظر دارد مراسمی را در نیمه نخست تیرماه احتمالاً 10 تیر به منظور تجلیل از قهرمانان فوتبال استان در فصل 1401-1400 برگزار کند و کاپ و مدال قهرمانی علم و ادب را نیز در همان مراسم اهدا می‌کنیم.
تیم فوتبال علم و ادب همدان با هدایت باقر جنتی در رقابت‌های لیگ برتر موفق شد با 8 پیروزی 4 تساوی و تنها یک شکست و 29 گل زده و 9گل خورده و جمع امتیاز 29 به مقام قهرمانی دست پیدا کند این تیم بیشترین برد، بهترین خط حمله و بهترین خط دفاعی را به نام خود ثبت کرد و نشان داد که یک سر و گردن از دیگر تیم‌های استان بالاتر است.
تیم جوان و با انگیزه علم و ادب با تکیه بر حمایت بخش خصوصی فصل آینده در رقابت‌های لیگ دسته سوم کشور شرکت خواهند کرد.
■ اسامی تیم بزرگسالان علم و ادب :
فرهاد قاسمی، علیرضا شاهسوند، وحید شانه‌ای،وحید روحی،احمد شیرزادپور، علی عاشقلو، سعید مقبولی، بهنام رسولی، بهنام ملکی، فرزین بختیاری، علی شیری، علی کورشی، بهزاد افشاری، حسین محمودنژاد، مهدی قلی زاده، مصطفی معارفیان، علی اکبر خدابنده لو، میثم خلیلی، حسام پورشعبانیان، پدرام نورمحمدیان،  علی گمار، سیدحسین نیک سیر، امیرحسین سلمانی، مصطفی صوفی لو، عرفان شمخانی، امیرحسین بهرامی، محمدمهدی احمدی، محمدبالاوند، علی زارعی، سعید سرهادی و امیرسلوکی
■ سرپرست: حسین عسکری
■ سرمربی: باقرجنتی
■ مربیان: مهدی ترنجی وحیدر طالبی
■ مربی بدنساز:حسین راشدی
■ تدارکات:کمیل طالبی
■ مدیرعامل:روح ا... بیرامی راد

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com