1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) پائین‌ترین نمره را بنویسید برای احمد جمشیدیان! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 9 مهر 1402

Today : Sun, October 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132241 تاریخ انتشار:  1402-03-06 - 09:34 تعداد بازدید:  219
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عذرخواهی سرمربی شهرداری بعد از سقوط تلخ
پائین‌ترین نمره را بنویسید برای احمد جمشیدیان!

نویسنده : حامد صیفی

ورزشی


 در طول فصلی که گذشت و در کنار سقوط تلخ تیم فوتبال شهرداری همدان به لیگ دسته دوم، خیلی مسائل بود که باید به آنها پرداخت. موضوعاتی مثل عملکرد فاحعه‌بار رسانه باشگاه شهرداری همدان. جایی که در طول 32 هفته لیگ دسته اول حتی یک‌بار هم نشست خبری برگزار نکرد تا شکافی عجیب بین سرمربی تیم و خبرنگاران ایجاد شود.

همین موضوع مدیران شهرداری را بر آن داشت تا در اقدامی عاجل و خارج از نوبت بعد از سقوط، خود آستین‌ها را بالا زده و در یک نشست خبری به ابعاد این اتفاق تلخ بپردازند. گرچه این نشست حکم نوش دارو پس از مرگ سهراب را داشت و قرار نبود با برگزاری آن، شهرداری به لیگ یک برگردد! اما همین که حداقل مدیران شهرداری را به این باور رساند که تا چه اندازه عملکرد ضعیف رسانه‌ای در طول فصل به تیمشان ضربه زده، جای شکر را باقی می‌گذارد!

جمشیدیان در این نشت تمام و کمال مسئولیت سقوط را به گردن گرفت. هادی بلاغی معاون شهردار هم همین‌طور، اما واقعیت این است که شهرداری به لیگ دسته دوم سقوط کرده و قرار نیست آب رفته به جوی بازگردد.دفاع تمام قد از ریسک بزرگ شهردار

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در این نشست گفت: ابتدای فصل همه می‌دانند که برخی می‌خواستند شهرداری را منحل کنند، اما شهردار همدان ریسک و خطر بزرگ تیمداری را به جان خرید.

هادی بلاغی اظهار کرد: سال گذشته سه بازی تا پایان نیم‌فصل نخست مانده بود که ما روی کار آمدیم و در سخت‌ترین شرایط تیمی را تحویل گرفتیم که با انواع و اقسام مشکلات دست و پنجه نرم می‌کرد.

وی با بیان اینکه سازمان فرهنگی اجتماعی وزارت خارجه شهرداری به شمار می‌رود و وظایف سنگینی بر دوش دارد که فوتبال شاید کوچک‌ترین آن باشد، افزود: به‌خاطر گستردگی برنامه‌های سازمان، خیلی‌ها از ما توقع دارند ولی اگر مشکلی پیش بیاید یک نفر حاضر نیست کنار ما باشد.

بلاغی عنوان کرد: سال قبل به رضا طلایی‌منش به‌عنوان سرمربی حرف‌هایی را در بدو ورود زدم که همان حرف‌ها را امسال برای احمد جمشیدیان هم تکرار کردم. اینکه هرکجا لازم باشد برای این تیم گردن کج می‌کنیم، هرکجا لازم باشد دست دراز می‌کنیم و در مجموع هرآنچه در توان داریم انجام می‌دهیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان اینکه در قبال تیم فوتبال چیزی کم نگذاشیم، اضافه کرد: از مردم همدان عذرخواهی می‌کنم و تمام مسئولیت سقوط را بر گردن می‌گیرم، اما دنیا به آخر نرسیده و باید از اتفاقات مشابه جلوگیری کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا اعضای شورای شهر به‌عنوان مقصران اصلی این سقوط در نشست حاضر نیستند؟ بیان کرد: این نشست به دعوت سازمان فرهنگی اجتماعی بوده و آنها خود باید پاسخگو باشند.

بلاغی ادامه داد: سال قبل به‌خاطر نگه داشتن تیم در لیگ یک توبیخ شدیم و شاید کسی این موضوع را باور نکند. همان روزی هم که در لیگ یک ماندیم، آقایان گفتند تیمی وجود نداشته باشد و بعدا به مصوبه عدم تیمداری هم رای دادند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان خاطرنشان کرد: اگر تیم سرپا ماند و امسال در لیگ یک حاضر شد، ریسک بالای شخص شهردار بود، چراکه با آن اتفاقات اول فصل و تاکید برخی اعضا مبنی بر عدم تیمداری، شهردار ریسک بزرگی کرد و خطراتش را به جان خرید.

وی یادآور شد: بارها گفتم اگر تمام مسئولان استان مثل سال اول انتقال پاس به همدان پای کار بیایند، می‌شود راحت به لیگ برتر هم رسید اما هیچکس از این تیم حمایت نکرد  و با آن بدرفتاری هم شد.

 گیرِ سازمان بازرسی به تیمداری

بلاغی در ادامه تصریح کرد: نوزدهم تیرماه تیم ما چهارم جدول بود، چهار ماه بعد و نوزدهم آبان از سازمان بازرسی نامه‌ای خطاب به شورای شهر درباره استعلام تیمداری حرفه‌ای ارسال و در آن پرداخت هرگونه وجه به ورزش حرفه‌ای را ممنوع اعلام می‌کند. همچنین در آن نامه منع تیمداری حرفه‌ای را تاکید کرده بودند. ببینید تیم ما چگونه از آسمان به زمین رسید.

معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: برای ما در سازمان باررسی پرونده تشکیل دادند و این موضوع تیم ما را به هم ریخت. بازیکنان نیم‌فصل فکر می‌کردند تیم منحل می‌شود و می‌گفتند شما دیگر نمی‌خواهید تیمداری کنید، پس اجازه بدهید ما به تیم‌های دیگر برویم و با آینده ما بازی نکنید!

وی تاکید کرد: تمام مسئولیت این اتفاق تلخ را به گردن می‌گیرم، اما اینکه برخی می‌گویند دستور بوده تا این تیم سقوط کند به هیچ عنوان صحت ندارد. این تیم مثل بچه ما بود ، با خوشحالی این تیم خوشحال می‌شویم و با باخت آن  گریه می‌کنیم!
بلاغی با بیان اینکه در شان شهرداری نیست که ما را از این نهاد به آن نهاد برای پاسخگویی پاس بدهند، اظهار کرد: چرا فقط ما برای ورزش باید بازخواست شویم؟ چرا باید حساسیت و نورافکن‌های نظارتی فقط روی سر ورزش باشد؟ چرا هیچوقت نمی‌گوئیم فلان پروژه چند ده میلیارد افزایش قیمت داشته، اما تا ریالی خرج فوتبال شد صدای همه درآمد و فقط تیمی را تحت فشار قرار دادند که خانه امید جوانان بود.

 هیچوقت به فوتبال همدان چشم‌داشت مال نداشته‌ام

اما احمد جمشیدیان که در نوک پیکان انتقادات قرار داشت، در این نشست گفت: قبل از هر چیز ابتدا از مردم همدان، جامعه فوتبال و هواداران بابت این اتفاق تلخ عذرخواهی می‌کنم و مسئولیت تمام و کمال این شکست را بر عهده می‌گیرم.

وی درباره فاصله با رسانه‌ها در طول فصل عنوان کرد: من در طول فصل به هیچ نشست خبری دعوت نشدم و تا هفته بیستم در کنفرانس‌های بعد از بازی حضور پیدا می‌کردم. اگر کم‌کاری از من بوده عذرخواهی می‌کنم. امروز بازنده کامل من هستم و ترسی از نشست خبری و عذرخواهی ندارم.

جمشیدیان با بیان اینکه وقتی مسئولیت تیم را بر عهده گرفتم تیم بدون بازیکن بود و فقط چند بازیکن زیر ۲۳ سال قرارداد داشتند، اضافه کرد: ۵۰ درصد از فصل قبل بدهی مانده بود و شروع خیلی سختی داشتیم.

سرمربی شهرداری همدان ادامه داد: کمتر از یک هفته هم از بحث عدم تیمداری می‌گذشت، موضوعی که در سراسر کشور پیچیده بود و عملا یک ناامنی شغلی برای افرادی ایجاد کرده بود که می‌خواستند به همدان بیایند .

وی با بیان اینکه تیم بستن به‌خاطر منابع مالی محدود در ابتدای فصل خیلی سخت بود، اضافه کرد: ما باید در چنین شرایط دشواری از حداکثر پتانسیل استفاده می‌کردیم. خیلی اتفاقات تیم ما را زمین زد و یک فضای غیرفوتبالی هم در این نتایج دست داشت!

جمشیدیان تصریح کرد: از ۲۸ تیرماه پارسال که شروع کردیم تا دوم خرداد امسال که لیگ تمام شد، فقط یک‌بار در ارزان‌ترین کمپ تهران اردوی یک هفته‌ای برپا کردیم. متاسفانه قدرت ورود به کمپ‌های خوب را در طول فصل نداشتیم.

سرمربی شهرداری همدان با بیان اینکه از ۳۰ بازیکنی که در اختیار داشتیم ۲۱ بازیکن بومی بودند، خاطرنشان کرد: کادرفنی هم به جز علی قربانی بقیه بومی بودند. قرارداد برادرم هم در کادرفنی 10 میلیون بود! در برخی بازی‌ها هم فقط 14 بازیکن داشتیم و پنجره باشگاه بخاطر 280 میلیون بسته بود که برای یک تیم لیگ یکی با هزینه‌‌های میلیاردی واقعا خجالت‌آور است.

وی ادامه داد: من دو سال در پاس مربی و یک سال هم بازیکن بودم. دو سالی که سرمربی بودم تمام هزینه‌ها را تقبل ‌کردم و  هیچوقت برای فوتبال همدان کیسه نخواهم دوخت.

جمشیدیان در پاسخ به این سوال که چرا با وجود کسب نتایج ضعیف در طول فصل استعفا ندادی، عنوان کرد: مدیران تیم می‌توانند شهادت بدهند که من دست باشگاه را برای این موضوع باز گذاشتم و می‌توانستند هر تصمیمی بگیرند!

سرمربی شهرداری همدان گفت: تا قبل از بازی هفته پایانی ۳۵ درصد دریافی داشتم و باز تاکید دارم که به فوتبال همدان چشم‌داشت مالی ندارم. متاسفانه امسال اتفاقاتی افتاد که برخی از آنها توجیه نداشت. مگر می‌شود برای یک تیم در طول 2 هفته یک بار هم پنالتی نگیرند؟

وی در پایان گفت: بحث اول این سقوط ضعف فنی بوده و پایین‌تر نمره‌ای که در تصور همه باشد به خودم می‌دهم!

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com