1397-09-171397-09-27bool(false) فوتبال محلات با چاشنی هیجان لذت و دعوا همدان پیام
 
 
سه شنبه - 27 آذر 1397 - شماره 3364
 
امروز : سه شنبه ، 27 آذر 1397

Today : Tue, December 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83155 تاریخ انتشار:  1396-08-20 - 05:45 تعداد بازدید:  187
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فوتبال محلات با چاشنی هیجان لذت و دعوا

ورزشی

فوتبال محلات همدان در چند سال اخیر میدان هیجان‌برانگیز رقابت میان جوانان فوتبالی است که نه قرارداد میلیاردی دارند و نه برای خود شهرتی دست و پا کرده‌اند.
در چند سال اخیر شاهد رشد فوتبال محلات همدان چه به لحاظ تعداد تیم‌ها و چه از نظر سطح کیفی بازی‌ها بوده‌ایم. همدان در لیگ محلات به‌خصوص در فوتبال یکی از بهترین‌های کشور است و برگزاری لیگ محلات فوتبال همدان الگوی خیلی از استان‌هاست.
از حق نگذریم فوتبال در دنیا حرف اول و آخر را می‌زند، بی اندازه محبوب است و پرطرفدار و کمتر کسی می‌تواند این ادعای نگارنده را انکار کند، اما شاید باشند افرادی که ذهن خود را خیلی کم مشغول به این سوال کرده باشند که چرا فوتبال تا این حد جذاب است و پرمخاطب؟
غیرقابل پیش‌بینی بودن مسابقات، تعصبات منطقه‌ای و ملی، تفکیک‌های فردی، مبارزه مدرن، تاثیرگذاری اجتماعی این ورزش و خیلی دیگر از چیزها که می‌توانند در صف این موارد قرار گیرند همگی در جذابیت چمن، توپ و مستطیل سبز تاثیرگذار است.
اینها را که کنار بگذاریم عامل مهم دیگری در جذابیت این ورزش آن هم در سطوح پایین‌تر نقش بی‌بدیلی ایفا خواهد کرد. عاملی به نام هزینه‌های نه چندان زیاد!
اگرچه امروز پول‌های هنگفتی در فوتبال جابه‌جا می‌شود و گردش مالی در این ورزش سربه فلک کشیده اما در سطوح پایین‌تر و بخصوص در ورزش محلات، فوتبال با هزینه‌های کم، حساسیت را به اوج می‌رساند و کارها می‌کند در حد کارستان!
جذابیت در فوتبال زمان و مکان نمی‌شناسد. از داربی‌های بزرگ دنیا در "دلامادونینا" در ایتالیا یا "ال‌کلاسیکو" در اسپانیا بگیرید تا زمین‌های خاکی کشورمان! از همان هیجانات و کری‌های داربی‌ها بگیرید تا به قول امروزی‌ها کل‌کل‌های محله‌ای تیم‌ها!
آری؛ جذابیت در این فوتبال تمامی ندارد و به مکان خاصی هم اطلاق نمی‌شود. طبیعی است که در اروپا و در لیگ‌های بزرگ دنیا فوتبال طرفداران زیادی داشته باشد اما به جرأت می‌توان گفت که فوتبال در همه جای دنیا رواج دارد و بسیاری از کوچه‌های زمین خاکی کشورها به مثابه مستطیل سبز است!
در همین کشور ما یا نه در همین استان خودمان فوتبال محلات همواره تب این رشته ورزشی را داغ کرده و حساسیت‌ها در لیگ محلات به اوج خود رسیده است.
لزوما هم نباید بازی‌ها پخش زنده شود و همه‌جای دنیا پا به توپ شدن فوتبالیست‌ها را نظاره کنند. فوتبال دوستانه هم که باشد، بدون طرفدار هم که باشد، حتی برای 22 بازیکن حاضر در زمین حیاتی تلقی می‌شود و پیروزی در آن از نان شب واجب‌تر!
بماند که در محلات همدان قانون خودبرتربینی حکم‌فرمایی می‌کند و تیم‌ها همیشه تشنه پیروزی هستند. در چند سال اخیر لیگ محلات همدان با طراوت خاصی پیگیری شده و حتی رقابت بیش از 90 تیم در این لیگ به‌ قدری هیجان‌انگیز بوده که مشاهده شده برخی از بازیکنان تیم‌های لیگ دسته سه و باشگاهی راغب به حضور در تیم‌های لیگ محلات بوده‌اند.
اگر نامی از فوتبال محلات برده شود بدون تردید همدان یکی از استان‌هایی است که می‌تواند قدعلم کرده و خود را یکی از موفق‌ترین مراکز برگزاری این لیگ معرفی کند؛ لیگ محلاتی که معمولا جمعه‌های فوتبالی همدان را داغ می‌کند.
عملکرد قابل قبول شهرداری، شورای شهر و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان در فوتبال اما این انگیزه را ایجاد کرد تا لیگ محلات علاوه بر فوتبال به سایر رشته‌ها هم تزریق شود و در چند سال اخیر شاهد بودیم که کشتی این ورزش پرمدال و باسابقه و حتی والیبال هم در همدان صاحب لیگ محلات شدند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com