تجلیل از مدال آوران ورزشی استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 10 آذر 1402

Today : Fri, December 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  3578 تاریخ انتشار:  1390-09-07 - 16:30 تعداد بازدید:  281
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تجلیل از مدال آوران ورزشی استان

ورزشی

■ مظاهری: برای داشتن جامعه ای سالم باید ورزش را در خانواده ها نهادینه کنیم

همدان‌پيام: مراسم تجليل از قهرمانان و مدال‌آوران ورزشي آموزش و پرورش استان در بخش دانش‌آموزان و معلمان با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان در سالن كانون مهديه انجام شد.
اين مراسم كه با دكوري ساده و شبيه به سال قبل چيده شده بود دانش‌آموزان و معلمان بسياري را در خود جاي داده بود و اين نشانگر كسب عناوين مختلف و پرشمار در مسابقات كشوري و بين‌المللي بود كه تجليل از 207 نفر نيز همين نكته را تأييد مي‌كرد.
در اين مراسم جاي سيدعبدي افتخاري مديركل اداره ورزش و جوانان خالي بود و عباس حسني محتشم مدير كل آموزش و پرورش استان نيز در بخش اهداي جوايز به مراسم رسيد، البته اين تاخير به دليل حضور محمدرضا رحيمي معاون اول رئيس جمهوری در همدان بود.
در بخشي از اين مراسم گروه باستاني كاران پورياي ولي شهرستان بهار به اجراي حركات باستاني پرداختند و نماهنگي از فعاليت‌هاي ورزش آموزش و پرورش استان پخش شد كه مرشد بهاري و سخنرانان مراسم از كيفيت صداي سالن ابراز ناراحتي مي‌كردند. در ابتداي اين مراسم معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش با خوش‌آمدگويي ويژه به حاضران، خوشحالي خود را از برگزاري اين مراسم ابراز داشت و گفت: مراسم تجليل از مربيان، دانش‌آموزان و سرپرستان مدال‌آور استان در سال‌هاي قبل كمي دير انجام مي‌شد اما امسال تصميم گرفتيم كه زمان آن را جلوتر بياوريم و به همين دليل قبل از آغاز ماه محرم اين مراسم را برپا كرديم.
حسن مظاهري با اشاره به واقعه كربلا تاكيد كرد: عده‌اي در واقعه كربلا عروج داشتند و گروهي سقوط و ما بايد با رفتار خود راه آنهايي را در پيش بگيريم كه به خداوند رسيده‌اند و ورزشكاران ما نيز بايد سيره‌اي مانند امام حسين(ع) داشته باشند.
وي با بيان اينكه مسابقات نمك برنامه‌هاي ورزشي هستند، تصريح كرد: مسابقات مهم هستند اما همه چيز نيستند و اصل موضوع پرداختن به ورزش است و مسابقه فقط ايجاد انگيزه مي‌كند. تربيت بدني روز به زور در آموزش و پرورش نمود بيشتري پيدا مي‌كند و طرح‌هاي بيشتري چون سِباح و طناورز ابلاغ و اجرا مي‌شود. خوشحاليم كه وزير آموزش و پرورش با روحيه ورزشي كه دارد راه را براي نهادينه شدن ورزش در بين خانواده بزرگ آموزش و پرورش هموار كرده است و با توجه به اينكه آمار ورزش كردن در كشور ما پايين است ما بايد از طريق آموزش و پرورش، ورزش را در خانواده‌ها نهادينه كنيم تا جامعه‌اي سالم و تندرست داشته باشيم.
معاون پرورشي آموزش و پرورش با بيان اينكه اعتبارات فرهنگي آموزش و پرورش به ورزش اختصاص مي‌يابد، اظهار داشت: در وزارت آموزش و پرورش جاي خوشحالي دارد كه سهم 5 درصدي براي ورزش در نظر گرفته شده است و رويكرد دولت و حميدرضا حاجي بابايي وزير آموزش و پرورش نيز براي رشد ورزش بسيار مثبت است و از نظر زيرساختي، كمي و كيفي توجهات بسياري صورت گرفته است، البته ما نيز به نوبه خود در هر سِمت و جايگاهي كه قرار داريم بايد در ارتقای فرهنگ ورزش كردن تلاش كنيم.
در ادامه مراسم مسئول تربيت بدني آموزش و پرورش استان هفته بسيج را تبريك گفت و با بيان اينكه وزرات ورزش نگاه ويژه‌اي به ورزش دارد، تصريح كرد: رئيس جمهوری در صحبت‌هاي خود به اين نكته اشاره كرده است كه روحيه نشاط و شادابي در آموزش و پرورش و دانش‌آموزان بسيار بالا رفته است و استان ما نيز در اين حيطه بسيارخوب كار كرده است.
مجيد حمديه خاطرنشان كرد: در حال حاضر زيربناي ورزش در آموزش و پرورش استان 34 سانتي متر است كه با ساخت پروژه‌هاي مختلف به يك متر مربع خواهد رسيد و طرح‌هايي چون سباح و طناورز و طرح‌هايي كه در آينده اجرا خواهند شد به مكان‌هاي بيشتري نيازمند است و براي زير پوشش رفتن تمام دانش‌آموزان استان بايد پروژه‌هاي ورزشي مدارس هر چه زودتر به بهره‌برداري برسند.
وي در پايان افزود: اگر كاري مي‌خواهد در جامعه انجام شود آغاز آن بايد از آموزش و پرورش صورت گيرد، چه فرهنگي، چه ورزشی و در هر زمينه ديگر و مسئولان ما بايد توجه بسياري به آينده سازان ايران اسلامي داشته باشند.
در پايان همايش، از 207 نفر از دانش‌آموزان، معلمان و سرپرستاني كه در يكسال اخير در مسابقات بين المللي، كشوري و استاني مقام كسب كرده بودند، تقدير شد. دانش‌آموزان و دبيران برتر با حضور در بالاي سن و گرفتن عكس‌هاي يادگاري جوايز خود را تحويل گرفتند. مربياني چون محمدرضا فتوت و ناصر ريحاني كه از مربيان و پيشكسوتان نمونه استان در مسابقات كشوري بودند و همينطور از دبيراني چون زهرا موسایيان، مريم گلپريان، مسعود امامي، جواد اسدبيگي، محمدرضا اشتري و مهرداد ترك در بخش دبيران مدال‌آور مسابقات كشوري و در بخش دانش‌آموزي از نفراتي چون آرزو حكيمي قهرمان قايقراني آسيا، علي عالمي كمالپور و شاهين يزدان قهرمانان دووميداني قهرماني جهان و آسيا، سميه شمسي پور و اكرم اسدي ظاهر تقدير به عمل آمد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com