موفقیت تیم هندبال ملایر حاصل توجه به تیم‌‌های پایه است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123860 تاریخ انتشار:  1401-03-02 - 09:30 تعداد بازدید:  405
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

موفقیت تیم هندبال ملایر حاصل توجه به تیم‌‌های پایه است

ورزشی


 ملایر-زهرا امیری-خبرنگار همدان پیام: تیم هندبال بانوان شهرداری ملایر در رقابت‌های قهرمانی لیگ برتر باشگاه‌های کشور خوش درخشید و موفق شد جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد.
هندبال بانوان ملایر با هدایت مژگان ملکی، مربی بومی استان، تیم خوبی را روانه رقابت‌های لیگ برتر کرد و موفق شد با تکیه بر جوانان جویای نام استان در میان بزرگان هندبال کشور به خوبی بدرخشد و با اقتدار به سکوی سوم رقابت‌ها تکیه بزند.
هندبال ملایر چند سالی است که سیر صعودی خود را آغاز کرده و با تکیه بر جوانان و نوجوانان در رقابت‌های کشوری حضور دارد و همواره در ترکیب تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان نفراتی را داشته است.
تیم هندبال بانوان شهرستان ملایر به سرمربیگری مژگان ملکی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ با ورود به عرصه لیگ دسته یک هندبال کشور آغاز کرد و با ورود به لیگ دسته یک، به میزبانی به طور رسمی در رقابت‌‌های رسمی کشور حضور پیدا کرد و در نخستین حضور خود موفق شد در سبزوار مقام پنجم را کسب کند.
بعد از آن در سال‌‌های متمادی حضور در رقابت‌‌های مختلف، در سال ۱۳۹۹ در مسابقات لیگ یک که در شاهرود برگزار شد توانست سهمیه حضور در لیگ برتر را به دست آورد.
تیم هندبال ملایر همزمان با حضور در لیگ دسته یک کشور در رده‌‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید نیز به صورت مستقل در کشور فعالیت داشته است.
سرمربی خوش فکر تیم هندبال ملایر پس از حدود ۱۲ سال فعالیت در مرکز استان در حوزه هندبال در سال ۱۳۹۳ به طور مستقل ملایر را به عنوان پایگاه هندبال به استان معرفی و کار خود را در ملایر به عنوان رئیس هیأت و مربی آغاز کرد.
سرمربی تیم هندبال شهرستان ملایر که موفق به کسب مقام سوم لیگ برتر کشور شده است، می‌گوید: از سال ۱۳۹۳ رفته رفته کار خود را در عرصه هندبال ملایر آغاز و نخستین دستاورد تیم ما نایب قهرمانی هندبال بانوان کشور در سال ۹۶ بود و در همان سال نیز مقام سوم قهرمانی نونهالان کشور به میزبانی شاهرود را کسب کردیم.
مژگان ملکی با اشاره به فعالیت تیم‌‌های ملایر در بخش دانش‌آموزی گفت: تیم‌‌های ملایر سال‌‌های ۹۵ تا ۹۸ عنوان دار رقابت‌‌های قهرمانی دانش‌آموزان کشور بودند و فعالیت تیم هندبال بانوان در رده‌‌های سنی مختلف نتیجه‌بخش شد و با کسب سهمیه لیگ برتر به افتخار بزرگی در هندبال بانوان رسیدیم.
رئیس هیأت هندبال شهرستان ملایر با اشاره به اینکه رقابت‌های لیگ برتر یک میدان بزرگ برای بازیکنان در سطح کشور است، افزود: بعد از پایان لیگ دسته یک کشور در بهمن ماه 99 برنامه‌ریزی و با حداقل تجهیزات مورد نیاز، خود را برای حضور در لیگ برتر آماده کردیم تا حضور موفقیت آمیزی را در لیگ برتر داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه نخستین گام برای تشکیل تیم‌های لیگ برتر، جذب بازیکنان بزرگسال ایران است، گفت: تیم ملایر به دلیل وجود بازیکنان مختلف در رده‌‌های نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید نگاهی به جذب بازیکنان بزرگسال ایران نداشتیم و هدف ما تحویل بازیکنان شاخص به تیم ملی هندبال ایران بود که توانستیم ۵ بازیکن ملی‌پوش را به تیم ملی نوجوانان و جوانان تحویل دهیم که سهمیه تیم ملایر از استان‌‌های هندبال‌خیزی مثل فارس، اصفهان و خراسان رضوی بیشتر بود. با تعاملی که با فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی انجام دادیم به سمت جذب بازیکن بزرگسال نرفتیم و با میزبانی ۱۰ روزه از اردوی تیم ملی نوجوانان که در این اردو ۶ بازیکن از ملایر حضور داشت ۴ نفر نیز منتخب ملی شدند و حضورشان در تیم ملی تثبیت شد.
 ملکی با اشاره به نظر مثبت فدراسیون جمهوری اسلامی به هندبال شهرستان ملایر گفت: این شهرستان به عنوان پایلوت و پایگاه غرب کشور انتخاب شد. این جایگاه اطمینان خاطری برای فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی به وجود آورد که ملایر می تواند بازیکنان جوان و نوجوان بسیاری را به عرصه هندبال ملی معرفی کند و اگر بازیکن بزرگسال از رده خارج شدند بازیکنان جوان و نوجوان را برای ورود به مسابقات رده نخست کشور معرفی کند.
 وی با اشاره به اینکه ترکیب تیم لیگ برتری شهرداری ملایر ۷۵ درصد از بازیکنان بومی شهرستان ملایر بود گفت:به اندازه انگشتان یک دست از بازیکنان جوان و نوجوان کشور استفاده کردیم. در آغاز لیگ برتر هدف ما ماندن در لیگ برتر بود اما گوشه چشمی نیز به سکو‌‌های این مسابقات داشتیم و با حضور قدرتمند و بردهای پیاپی توانستیم نیم فصل نخست این مسابقات را با نایب قهرمانی و هم چنین در نیم فصل دوم با عملکرد خوب خود توانستیم به مرحله حذفی این مسابقات راه پیدا کنیم.
سرمربی هندبال تیم شهرداری ملایر با اشاره به اینکه کم سن ترین بازیکن لیگ در تیم شهرداری ملایربود گفت: النازیار محمد توسکی دروازه‌بان ما،سنگربان تیم ملی نوجوانان و جوانان در ترکیب اعزامی تیم ملی به مسابقات جهانی است و توانست عنوان پدیده این مسابقات را به خود اختصاص دهد.
وی در ادامه گفت: سطح رقابت‌‌ها در مرحله حذفی لیگ برتر بسیار بالا بود و سه تیم دیگری که به این مرحله رسیده بودند حدود ۵۰ درصد بازیکنان تیم ملی بزرگسال را در اختیار داشتند و حضور تیم شهرداری ملایر در کنار این تیم‌‌ها که امکانات بسیاری داشتند افتخاری بزرگ برای ما محسوب می شد.
ملکی با اشاره به مقام سومی تیم شهرداری ملایر در این مسابقات افزود: ما از بیماری کرونا به نفع خود استفاده کردیم و زمانی که تمرینات تیم‌‌های ورزشی تعطیل شده بود ما با رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی تمرینات خود را با قدرت ادامه دادیم وخود را برای حضور قدرتمند در مسابقات لیگ برتر آماده کردیم.
وی از نماینده مردم ملایر حجت الاسلام احد آزادیخواه که در هفته پایانی مسابقات حضور دلگرم کننده ای را درکنار تیم داشتند تشکر کرد هم چنین از دیگر نماینده مردم ملایر مجموعه فرمانداری، شهرداری و شورای شهر ملایر، مجموعه دانشگاه ملی ملایر، اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر تشکر کرد.
بانوان ملایری برای نخستین بار در لیگ برتر هندبال کشور حضور یافتند و توانستند شگفتی ساز این دوره از مسابقات باشند.هفدهمین دوره لیگ برتر هندبال با حضور8 تیم در ۶ مرحله (سه دور رفت و سه دور برگشت) برگزار شد و تیم ملایر موفق شد عنوان سوم رقابت‌های لیگ برتر هندبال بانوان کشور در فصل جاری را به دست آورد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com