1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) والیبال همدان در مسیر توسعه همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119570 تاریخ انتشار:  1400-06-17 - 09:15 تعداد بازدید:  88
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

والیبال همدان در مسیر توسعه

ورزشی

 پس از تغییر و تحولات در رأس هیأت والیبال استان، آرامش، اتحاد و همدلی در خانواده سروقامتان همدانی ایجاد شده است.
رشته والیبال را در ورزش کشور پس از 2 رشته فوتبال و کشتی می‌توان به عنوان سومین ورزش پرمخاطب نام برد.
پس از درخشش این رشته ورزشی در زمان ولاسکو سرمربی آرژانتینی خود و قهرمانی در آسیا و حضور در المپیک جو بسیار مثبتی در جامعه والیبال کشورمان راه افتاد که تا به امروز هم می‌توان این اثرات را حس کرد.
امروز خانواده‌های ایرانی میل و رغبت زیادی به رشته والیبال پیدا کرده‌اند و این رشته به انتخاب‌های نخست آنها برای فرزندان‌شان تبدیل شده است.
استان همدان هم با داشتن بازیکنان ملی‌پوش در سال‌های نه چندان دور یکی از قطب‌های این رشته ورزشی در ایران بود، اما به یکباره مدیریت بحث برانگیز و نبود اتحاد و همدلی در جامعه والیبال استان همدان موجب رکود و عقب‌گرد این رشته ورزشی شد.
پس از برگزاری انتخابات هیأت والیبال استان همدان در سال ۱۴۰۰ حمید بادامی‌نجات به عنوان رئیس هیأت والیبال استان همدان انتخاب شد.
این اتفاق در مدت زمان کوتاه موجب شد تا اتفاقات خوبی در والیبال استان رقم بخورد و با بازگشت آرامش به جامعه والیبال، اتحاد و همدلی خوبی نیز در این خانواده ایجاد شد.
تغییر ارکان هیأت والیبال و استفاده از نیروهای جوان، پرتلاش و برنامه‌محور بودن ریاست جدید والیبال نشان‌دهنده روزهای خوبی برای والیبال استان همدان است.
رئیس هیأت والیبال استان در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه به دنبال توسعه و رشد این رشته ورزشی هستیم، گفت: با توجه به شرایط کوهستانی همدان از گذشته تا به امروز همدان در رشته‌های سالنی همچون والیبال، بسکتبال، هندبال و هاکی جزو قطب‌های کشور بوده است.
حمید بادامی‌نجات افزود: همدان در والیبال دارای عقبه بسیار قوی بوده و پیشکسوتان بزرگی در رشته والیبال داریم که افتخارات زیادی برای ورزش استان همدان کسب کرده‌اند.
وی با بیان اینکه همدان می‌تواند به قطب والیبال کشور تبدیل شود، گفت: امروز اقبال جامعه نسبت به والیبال نسبت به گذشته بسیار افزایش پیدا کرده و خانواده‌ها دیدگاه بسیار مثبتی به این رشته ورزشی دارند. با جدیت می‌گویم استان همدان سرشار از استعدادهای ناب در رشته والیبال است که نیازمند توجه و برنامه‌ریزی هستند.
رئیس هیأت والیبال استان با بیان اینکه به دنبال تحول در رشته والیبال هستیم، افزود: از روزی که به عنوان رئیس هیأت والیبال توانستم اعتماد اعضا را جلب کنم با رویکرد برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت به دنبال تحول والیبال استان هستم.
وی بیان کرد: افزایش تعداد مربیان، داوران و به‌روزرسانی علم مربیان از اهداف ما برای هیأت والیبال استان همدان است. امروز استعدادیابی ورزشی در دنیا به یک علم تبدیل شده و ما در گام نخست به دنبال این هستیم تا استعدادیابی در سطح استان را در دستور کار قرار دهیم.
بادامی‌نجات با بیان اینکه بیش از ۵ هزار والیبالیست رسمی دارای کارت بیمه ورزشی در هیأت والیبال در گذشته فعال بوده‌اند، گفت: اعتقاد ما این است که جامعه والیبال استان بسیار بیشتر از این تعداد است و امیدواریم هرچه زودتر با فروکش کردن موج جدید کرونا به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌ها بتوانیم فعالیت‌های خود را آغاز کنیم.
وی با بیان اینکه به دنبال ورود ورزش والیبال به صورت کاملاً آکادمیک در ورزش شهروندی شهرداری همدان هستیم، افزود: طبق صحبت‌هایی که با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان داشته‌ایم والیبال به عنوان یک رشته تخصصی در تمام محلات همدان برگزار می‌شود. گسترش این رشته ورزشی در سطح کوچه و محله‌های شهر موجب می‌شود تا بتوانیم استعدادهای زیادی را جذب والیبال استان همدان کنیم.
بادامی‌نجات بیان کرد: به دنبال این هستیم تا در هر پارک محله‌ای و پارک‌های بزرگ شهرمان با تعامل و تفاهم با شهرداری یک فضای والیبال ایجاد شود که خود این موضوع هم به رشد والیبال کمک می‌کند.
وی با اشاره به لزوم تفاهم‌نامه با آموزش‌وپرورش گفت: یکی از برنامه‌های ما پس از بازگشایی مدارس در صورت کاهش کرونا امضای تفاهم‌نامه هیأت با آموزش‌وپرورش است تا بتوانیم از ظرفیت مدارس هم نهایت استفاده را ببریم. والیبال یکی از رشته‌های پرمخاطب مدارس بوده که همواره در زنگ‌های ورزش دانش‌آموزان از آن استقبال می‌کنند حتی می‌توان در روزهای تعطیل نیز از ظرفیت حیاط مدارس استفاده کرد.
بادامی نجات با بیان اینکه به دنبال تیم‌داری و بخش حرفه‌ای هم هستیم‌، افزود: یکی از جدی‌ترین مباحثی که موجب رشد یک رشته ورزشی و ایجاد هیجان در شهر می‌شود بحث تیم‌داری در لیگ‌های مختلف حرفه‌ای است. روزگاری که همدان در والیبال تیم‌داری می‌کرد جمعیت چند هزار نفری برای تماشای بازی‌ها به سالن ابن‌سینا می‌آمدند بزودی با ایجاد بستر مناسب و پیدا کردن اسپانسر در بحث ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نیز قدم‌های بزرگی برخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه امروز پیشرفت ورزش بدون برنامه‌محور بودن غیرممکن است، گفت: امیدواریم با عنایت پروردگار متعال هرچه زودتر از شر ویروس کرونا خلاص شویم تا بتوانیم با خاطری آسوده فعالیت‌ها و برنامه‌های هیأت را پیش ببریم.
رئیس هیأت والیبال استان بیان کرد: در چندسال اخیر طبق آمار و ارزشیابی‌های فدراسیون و اداره‌کل ورزش‌وجوانان استان هیأت والیبال استان همدان به هیچ وجه جایگاه مناسبی نداشته، اما ما با برنامه‌ریزی دقیق به دنبال این هستیم تا در آینده نه چندان دور همدان به قطب والیبال کشور تبدیل شود.
با این تفاسیر و تزریق خون جدید به بدنه هیأت والیبال استان همدان امیدواریم والیبال استان همچون گذشته بتواند در آسمان ورزش کشور خوش بدرخشد و نمونه‌هایی نظیر آرمین تشکری باز هم از همدان در تیم ملی بازی کنند و برگ زرینی بر افتخارات والیبال همدان باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com