ایلوخانی به اردوی ملی دعوت شد همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  119805 تاریخ انتشار:  1400-06-31 - 10:24 تعداد بازدید:  127
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ایلوخانی به اردوی ملی دعوت شد

ورزشی

 ایلوخانی، قهرمان تنیس روی میز هوپس دختران کشور به اردوی ملی دعوت شد.
رئیس هیأت تنیس روی میز استان با بیان این خبر به خبرنگار ما گفت: اردوی تیم ملی تنیس روی میز نوجوانان دختر کشور به میزبانی استان اردبیل برگزار می‌شود که ستایش ایلوخانی قهرمان تنیس روی میز هوپس دختران کشور از همدان در این اردو حضور دارد.
زهره ابوطالبیان گفت: اردوی تیم ملی نوجوانان دختر کشور از ۲۴ شهریورماه آغاز شده است و تا ۳مهرماه به میزبانی استان اردبیل برگزار می‌شود. نفرات دعوت شده به اردو در کنار ستایش ایلوخانی از(همدان) دیگر بازکنان تنیس از جمله یکتا ادیبیان(خراسان‌رضوی)، نیلیا نقیبی(تهران)، یسنا مهری(اردبیل)، اسراقلی‌زاده(اردبیل)، فاطمه عسگری(اردبیل) هستند.
وی با اشاره به سوابق ایلوخانی افزود: تیرماه 1400 ستایش ایلوخانی پدیده انتخابی تیم ملی توانست با اختلاف درصدر قرار بگیرد و با اقتدار کامل برابر حریفان انتخابی تیم ملی در رده نوجوانان به برتری برسد و نخستین دختر ایرانی انتخاب شده برای عضویت در ترکیب اصلی تیم ملی معرفی شود. از نگاه کارشناسان این بازیکن ۱۴ساله خواهد توانست به عنوان یکی از چهره‌های آینده‌دار این ورزش در میادین بین‌المللی باشد.
ابوطالبیان همچنین گفت: ستایش ایلوخانی در رده نوجوانان را می‌توان محصول اجرای مطلوب طرح هوپس در همدان نامید. اسفندماه 1394بود که فدراسیون تنیس روی میز کشور طرح بین‌المللی هوپس که یک راهبرد مهم استعدادیابی فدراسیون جهانی است را به اجرا گذاشت. این طرح با برنامه‌ریزی مناسب فدراسیون خیلی سریع در سطح استان‌ها اجرایی شد و همدان یکی از مناطقی بود که از این طرح دستاورد موفقیت‌آمیز و چشمگیری پیدا کرد.
هوپس در واقع یک طرح بین‌المللی است که در تمامی کشورهای جهان برگزار می‌شود و روش بسیار خوبی برای استعدادیابی به شمار می‌رود. هدف اصلی از اجرای این طرح نیز استعدادیابی و آموزش به سنین پایه است و در کشورهای مختلف توانسته دستاوردهای مؤثری را در بالا بردن سطح فنی و کیفی ورزشکاران نخبه داشته باشد.

اجرای طرح هوپس در همدان همزمان با سایر استان‌های کشور آغاز شد و در این سال‌ها تأثیر بسزایی در استعدادیابی و استعدادسازی تنیس روی میز داشته است.
طرح هوپس به معنی آینده‌نگری برای بازیکنان نونهال است که از بین آنها یک یا ۲ ورزشکار نخبه دختر و پسر در کشور انتخاب و سپس برای آموزش‌های حرفه‌ای به کمپ آسیای میانه و در صورت تأیید فنی به لحاظ پیشرفت به رویداد هوپس فدراسیون جهانی اعزام می‌شوند.
طرح هوپس به این دلیل که اعزام به خارج از کشور دارد و در آنجا با مربیان سایر کشورها و فدراسیون جهانی تمرین می‌کنند، بین مربیان و خانواده‌ها در سطح کشور بسیار حایز اهمیت است.
بازیکنانی که در طرح هوپس کشور موفق می‌شوند، به هوپس آسیایی و درصورت تأیید به هوپس جهانی اعزام می‌شوند که در برگشت تفاوت بسیار زیادی با سایر ورزشکاران هم سن و سال خود در تنیس روی میز پیدا می‌کنند و تأثیر آن به‌طور کامل مشخص می‌شود، بنابراین همه مربیان تلاش می‌کنند تا مراحل طرح هوپس را برای استعدادهایی که شناسایی کرده‌اند، مهیا سازند و در این بین استعداد و هوش ورزشکار بسیار حایز اهمیت است. اکنون ستایش ایلوخانی با سپری کردن دوره‌های این طرح توانسته به بازیکنی حرفه‌ای تبدیل شود به‌طوری که اکنون در ترکیب تیم ملی بالاتر از حریفان قرارگرفته است.
ایلوخانی بازیکن دوطرفه زن که دارای تنوع سرویسی فوق‌العاده، همچنین همراه با قد و قواره کشیده است می‌تواند آینده‌ای درخشان پیش‌رو داشته باشد، یکی از دلایل موفقیتش علاوه بر نکات فنی و تخصصی همراهی خانواده با وی است.
وی قهرمان هوپس آسیای میانه در کشور ازبکستان بوده و همچنین 4 بار در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی جوانان نیز حضور داشته است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com