2ورزشکار همدانی به تیم‌ملی کاراته پیوستند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 29 ارديبهشت 1403

Today : Sat, May 18, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137446 تاریخ انتشار:  1403-01-30 - 08:48 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پایان مسابقات کاراته قهرمانی کشور
2ورزشکار همدانی به تیم‌ملی کاراته پیوستند

ورزشی


مسابقات کاراته قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) که از روز یکشنبه در همدان آغاز شده، چهارشنبه - 28 فروردین ماه با معرفی نفرات برتر در رده سنی بزرگسال پسران به پایان رسید.

این رقابت‌ها در شرایطی برگزار و به پایان رسید که پیش از این سعید نیکوخصلت مدیر تیم‌های ملی مدعی شده بود که تمامی کسانی که می‌خواهند پیراهن تیم ملی در سال 1403 را بر تن کنند، باید در این مسابقات حضور داشته باشند. او همچنین غیبت ملی‌پوشان را تنها در شرایطی موجه عنوان کرده بود که  گواهی پزشکی معتبر از فدراسیون پزشکی ارائه نمایند و یا جزو نفرات اعزامی به لیگ جهانی مصر باشند که همزمان با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور خواهد بود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه اخذ میزبانی‌های ملی و فراملی نه تنها منجر به رشد و توسعه ورزش استان می‌شود گفت: میزبانی از رویدادهای مهم حوزه ورزشی در رونق اقتصادی تاثیرگذار است.

به گزارش ایرنا، علیرضا قاسمی فرزاد در دیدار با سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در حاشیه میزبانی همدان از مسابقات انتخابی تیم ملی میزبانی از رویدادهای مهم ورزشی کشور را مهم دانست.

وی وضعیت رشته کاراته در همدان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کاراته جزو رشته‌های محبوب و مدال‌آور در همدان است و امروزه اهمیت آن باعث شده تا هم اکنون میزبان مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در تمام رده‌های سنی باشیم که در سطح استان‌ها بی‌نظیر است.

قاسمی فرزاد با قدردانی از تلاش مدیران ورزش استان در برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی، خاطرنشان کرد: عملکرد ورزش همدان رضایت بخش است و مدیریت خوبی را در این حوزه شاهد هستیم.

استاندار همدان افزود: فعالیت‌های خوبی را در ورزش استان همدان شاهد هستیم و هم اکنون جایگاه خوبی در سطح کشور داریم.

همچنین معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: با حمایت وزیر ورزش آمادگی ایجاد کمپ بین‌المللی کاراته کشور در همدان را داریم.

حسن رضانیا در گفتگو با مهر با بیان اینکه مدیریت ارشد استان همدان حامی برگزاری رویدادهای ورزشی است، اظهار کرد: اعتقاد داریم همدان به خوبی ظرفیت برگزاری مسابقات بین‌المللی، آسیایی و ملی را دارد.

وی افزود: در رشته‌های انفرادی نظیر کاراته، بوکس، کشتی، تکواندو و سایر رشته‌ها با فراهم بودن زیرساخت‌های ورزشی و نیروی متخصص پای کار می‌توانیم میزبان بزرگترین رویدادهای ورزشی باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه تردید نداریم ورزش منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی و سلامت جامعه می‌شود، گفت: فعلاً در رنج سنی جوان قرار داریم و در پنجره باز جوانی هستیم و باید از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم.

وی با اشاره به رشد زیرساخت‌های ورزشی بیان کرد: در نشستی که با ریاست فدراسیون کاراته کشور داشتیم این قول را دادیم که انشاا... با حمایت‌های مقام عالی وزارت بستر کمپ‌های بین‌المللی رشته کاراته را در استان فراهم کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان عنوان کرد: به حق با حضور دکتر وفایی در رأس کاراته استان همدان شاهد شکوفایی در این رشته ورزشی بوده‌ایم.

رئیس هیات کاراته استان همدان گفت: سطح برگزاری مسابقات کاراته کشوری از نظر  شیوه اجرا در حد بازی های آسیایی و جهانی است.

مهدی وفایی رئیس هیأت کاراته استان همدان با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ میزبان مسابقات قهرمانی کاراته کشور در رده بزرگسالان و با حضور یک هزار ورزشکار دختر و پسر بودیم، اظهار کرد: با توجه به شرایط میزبانی های متعددی که در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ داشتیم، امسال نیز میزبانی این مسابقات را بر عهده گرفتیم.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ پنج تیم همدانی در لیگ برتر کشور شرکت کردند، افزود: یک تیم لیگ برتری و یک تیم سوپر لیگ از همدان داشتیم.

وفایی با تاکید بر اینکه تیم در سوپر لیگ هشت حضور دارد، گفت: از این تعداد ۷ تیم تهرانی و فقط یک تیم از سایر استان ها است، که آن تیم هم از استان همدان است.
رئیس هیات کاراته استان همدان ادامه داد: برای نخستین بار در تاریخ کاراته کشور ما دوهفته میزبان سوپر لیگ کشور بودیم و به بهترین شکل این میزبانی انجام شد.

وی بیان کرد: توانایی بچه‌ها در برگزاری مسابقات طوری بود که هر درخواستی به فدراسیون ارائه دهیم به سختی می‌توانند آن درخواست را رد کنند.

وفایی اظهار کرد: به اذعان تمام دوستان فدراسیون و سایر استان ها، سطح مسابقات بالاست و برای اولین بار است که با حضور ۴ هزار و ۲۰۰ شرکت کننده برگزار شد.

وفایی با بیان اینکه خوابگاه ورزشکاران و سالن سلف سرویس تا محل مسابقه ۳ الی ۴ دقیقه فاصله دارد، گفت: همه این عوامل در کنار هم باعث شده تا ورزشکاران و مربیان دغدغه ای جز مسابقه را نداشته باشند و این مسأله تاثیر خوبی بر کیفیت مسابقات داشته است.

رئیس هیات کاراته استان همدان با اشاره به اینکه امیدواریم به تعداد زیاد شاهد برگزاری و میزبانی اینگونه مسابقات در همدان باشیم، عنوان کرد: در این دوره از مسابقات ورزشی با احتساب خانواده ورزشکاران بالغ بر ۱۰ هزار نفر جمعیت را به همدان دعوت کردیم که حداقل دو روز در همدان میهمان ما هستند و همین باعث می شود که همدان شناخته و پتانسیل‌های آن معرفی شود؛ همچنین اخبار مسابقات در تلویزیون پخش می شود و خبرها  ۱۲ روز روی آنتن خبرگزاری ها قرار می‌گیرد و اگر به شکل بهینه از این فرصت ها استفاده شود، می تواند به توسعه استان بینجامد.

 زیرساختهای لازم برای میزبانی مسابقات ورزشی در دانشگاه آزاد همدان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اشاره به میزبانی مسابقات کاراته قهرمانی کشور گفت: دانشگاه آزاد آمادگی در اختیار قرار دادن تمام زیرساخت‌های ورزشی برای مسابقات ورزشی را دارد.

غلامرضا خاکسار در گفتگو با مهر با اشاره به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی از مسابقات کاراته قهرمانی کشور اظهار کرد: ما در دانشگاه آزاد اسلامی یک دهکده ورزشی داریم که کمتر در استان همدان چنین فضایی فراهم است.

وی افزود: کنار هم قرار گرفتن سالن ورزشی، خوابگاه و غذاخوری بهترین شرایط برای میزبانی رویدادهای ورزشی، اردوهای تیم ملی و مسابقات فراهم کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان با بیان اینکه آمادگی میزبانی هر رویداد ورزشی را داریم، گفت: بعد از برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی کشور به مدت ۱۰ روز میزبان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی کشور در اردیبهشت ماه هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همدان عنوان کرد: جا دارد از مدیریت دستگاه ورزش، ریاست هیئت کاراته استان و تمام کسانی که چنین میزبانی‌های بزرگ ورزشی را برای همدان می‌گیرند تشکر کنیم و دانشگاه آزاد هم همواره میزبان و حامی ورزش استان همدان خواهد بود.

 ۲ نشان طلای پیکار‌های انتخابی تیم ملی، برای کاراته کا‌های استان
برترین‌های مسابقات کاراته قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) در رده سنی بزگسالان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای استان همدان؛.در وزن منهای ۶۰- کیلوگرم محمدرضا اسمعیل خانی کاراته کای کبودراهنگی استان همدان بر سکوی قهرمانی ایستاد.در وزن منهای ۷۵- کیلوگرم هم مهدی شهگل از همدان قهرمان شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com