1403-03-141403-03-24bool(false) ناکامی کشتی استان در قهرمانی جوانان کشور همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 24 خرداد 1403

Today : Thu, June 13, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  122793 تاریخ انتشار:  1400-12-24 - 10:39 تعداد بازدید:  369
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ناکامی کشتی استان در قهرمانی جوانان کشور

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی


 تیم کشتی آزاد جوانان استان همدان در رقابت‌های کشتی قهرمانی جوانان کشور ناکام بزرگ لقب گرفت و تنها با یک مدال برنز در رده‌بندی تیمی در مکان چهاردهم قرار گرفت.
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جوانان کشور در روزهای پایانی اسفندماه به میزبانی شهرستان تربت‌حیدریه خراسان برگزار شد و تیم 21 نفره جوانان استان همدان در این رقابت‌ها با کسب نتایج ضعیف و دور از انتظار کارنامه ضعیفی از خود بر جای گذاشت در این رقابت‌ها کشتی‌گیران جوانان استان در قالب 2 تیم پا به عرصه مسابقات گذاشتند یک تیم با نام همدان یک تیم نیز با نام سهمیه آزاد که در مجموع با صید 2مدال نقره و برنز به کار خود پایان داد و در رده‌بندی تیمی تنها با یک مدال برنز در رده چهاردهم ایستاد تا نمایش ضعیفی را در این رقابت‌ها نشان دهد.
در این رقابت‌ها سینا زندی کشتی‌گیر ملایری استان در وزن 57کیلوگرم و در قالب سهمیه آزاد به مصاف حریفان خود رفت که در مجموع نمایش قابل قبولی ارائه داد و نشان داد که در رده جوانان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
سینا زندی در فینال مغلوب کشتی‌گیر میزبان شد و در حالی که تا دقایق پایانی کشتی‌گیر پیروز بود در یک غافلگیری به پل رفت و کشتی را 6 بر 4 واگذار کرد و از کسب مدال طلا محروم شد.
دیگر مدال‌آور استان حسین رسولی کشتی‌گیر نوظهور فامنینی استان بود که نمایش خارق‌العاده‌ای داشت و در مجموع به تنها مدال برنز تیم استان رسید تا تیم استان در مکان چهاردهم کشور قرار بگیرد.
در این شماره در نظر داریم تا نیم‌نگاهی به عملکرد کشتی‌گیران جوان در مسابقات قهرمانی کشور تربیت حیدریه داشته باشیم.
در وزن 57 کیلوگرم 2 کشتی‌گیر در قالب 2 تیم همدان و سهمیه آزاد شرکت داشتند. حسام حاصلی در تیم استان و سینا زندی در تیم سهمیه آزاد برای همدان روی تشک رفتند.
سینا زندی در این رقابت‌ها موفق شد حریفان خود را یکی پس از دیگری شکست بدهد و به دیدار پایانی راه پیدا کند.
 در کشتی فینال زندی نمایش جذاب و خوبی را مقابل تیم میزبان ارائه داد و تا یک قدمی قهرمانی پیش رفت، اما علی‌رغم شایستگی در ثانیه‌های پایانی غافلگیر شد و به پل رفت تا کشتی را واگذار کرده و به مدال نقره قناعت کند متأسفانه چون مربیان همدانی نام این کشتی‌گیر را در ترکیب تیم همدان قرار نداده بودند امتیاز این نایب‌قهرمانی به نام همدان ثبت نشد و این تلنگری بود تا اهالی کشتی و مربیان بیشتر روی ترکیب ارنج تیم تمرکز داشته باشند. حسام حاصلی نیز با قبول شکست در دور نخست از گردونه رقابت‌ها حذف شد.
در۶۵ کیلوگرم دیده‌بان با شکست مقابل عموزاد از سهمیه آزاد به شانس مجدد راه یافت، ولی در دیدار رده‌بندی نتوانست مقابل مازندران کاری را از پیش ببرد و حذف شد.
اما در ۷۴ کیلوگرم که امید زیادی به درخشش عباس زندی بود متأسفانه نتوانست انتظارات را برآورده کند و با شکست یک طرفه مقابل گلستان و با توجه به شکست حریفش از گردونه مسابقات حذف شد.
در ۸۶ کیلوگرم سلیمی عملکرد خوبی را به نمایش نگذاشت و به توابع تهران باخت تا با شکست توابع در مرحله بعد سلیمی از گردونه رقابت‌ها حذف شود.
اما در 92 کیلوگرم که انتظار می‌رفت کشتی‌گیران استان نتایج قابل قبولی بگیرند چنین نشد و قهرمان دوم جوانان سال گذشته جهان خیلی زود از گردونه رقابت‌ها حذف شد.
در این وزن حسین رسولی و مهدی حاجیلوئیان از استان همدان شرکت داشتند. حاجیلوئیان که پس از درخشش در قهرمانی جوانان جهان و کسب مدال نقره با افت شدیدی روبه‌رو شده است در این رقابت‌ها نیز نشان داد که از آمادگی مطلوبی برخوردار نیست و حذف شد.
حسین رسولی کشتی‌گیر فامنینی استان که یک‌بار در قهرمانی بزرگسالان استان حاجیلوئیان را شکست داده بود در رقابت‌های جوانان کشور بار دیگر با هم سرشاخ شدند و باز هم این رسولی بود که کشتی‌گیر پیروز شد و حاجیلوئیان از گردونه رقابت‌ها خارج شد.
حسین رسولی در این رقابت‌ها دست به کار بزرگی زد و نایب‌قهرمان جهان را از حاشیه امنش بیرون کشید با شکست حریف وی را به چالش جدیدی دعوت کرد و با این پیروزی دست به کار بزرگی زد. رسولی در مرحله نیمه‌پایانی در مصاف با کشتی‌گیر خراسان تن به شکست داد تا به دیدار رده‌بندی راه پیدا کند، رسولی در دیدار رده‌بندی با غلبه بر حریف خود به کسب تنها مدال برنز این رقابت‌ها بسنده کرد.
در ۹۷ کیلوگرم حمید شاهید که در دور نخست۱۵ بر ۴ کشتی‌گیر خراسان را شکست داد در دور بعد مقابل نماینده گلستان ۱۱ بر ۱۰ شکست خورد تا با ناکامی نماینده گلستان از دور رقابت‌ها حذف شود.
اما در ۱۲۵ کیلوگرم امیرمهدی زنگنه در همان ابتدای راه با شکست مقابل سهمیه آزاد حذف شد.
این نتایج ضعیف برای کشتی جوانان استان در حالی در تربیت حیدریه رقم خورد که هیأت کشتی تلاش وافری داشتند و توانستند ابزار لازم را مهیا کنند و حال از مربیان تیم باید پرسید که علی‌رغم این حمایت‌ها چرا چنین نتایجی ثبت شد.
مهدی حاجیلوئیان که نایب‌قهرمانی جوانان جهان را یدک می‌کشد باید به همراه مربی خود امید یوسفی دلایل این نمایش ضعیف را ارائه دهند که چرا نتوانستند انتظارات کشتی استان را برآورده کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com