1403-03-251403-04-04bool(false) می‌توانستم « باروز» راشکست بدهم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Mon, June 24, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130404 تاریخ انتشار:  1401-12-01 - 11:40 تعداد بازدید:  559
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نائب قهرمان المپیک:
می‌توانستم « باروز» راشکست بدهم

ورزشی


نائب قهرمان کشتی المپیک ۲۰۱۲ پس از یک‌دهه از خاطرات و مبارزات خود با جردن باروز آمریکایی سخن گفت و اعلام کرد: قهرمان آمریکایی را می‌توانستم شکست بدهم اما داوران امتیاز فن لنگ مرا ندادند. باروز با وجود آنکه در سال‌های پایانی کشتی است اما همچنان مدعی نخست وزن ۷۹ کیلوگرم است.

صادق گودرزی را می‌توان یکی از نخبگان بدشانس کشتی ایران قلمدا کرد؛ آزادکار ملایری که در لندن مدال نقره المپیک را ضرب کرد، به خاطر یک اتفاق مجبور به بازنشستگی زودهنگام از ورزش شد.

دارنده ۲ مدال نقره و یک مدال برنز قهرمانی جهان پس از بازی‌های المپیک به تشخیص پزشکان کشتی را کنار گذاشت تا جامعه کشتی شاهد افول زودهنگام یکی از بهترین ستارگان خود باشد. این بازنشستگی به خاطر مشاهده یک زائده در کنار نخاع این کشتی‌گیر بود.

گودرزی در مدت کوتاه حضور در تیم ملی کشتی آزاد ایران، موفق به کسب 3 مدال جهانی(۲ نقره و یک برنز)، یک مدال نقره المپیکی، ۲ عنوان قهرمانی آسیا و یک مدال طلای بازی‌های آسیایی شد.

یکی از بدشانسی‌های دیگر قهرمان استان حضور جردن باروز آماده در وزن ۷۴ کیلوگرم بود که به سدی در برابر این آزادکار برای رسیدن به طلای المپیک تبدیل شد. باروز در فینال المپیک ۲۰۱۲ لندن موفق به شکست گودرزی شد و به نشان زرین آن دوره از بازی‌ها رسید.

صادق گودرزی امروز در کنار بزرگانی مانند محمد بنا، علیرضا رضایی و اکبر فلاح برای توسعه کشتی استان‌تهران پیش‌قدم شده‌است و آموزش در رده‌های سنی پایه در استان تهران را پذیرفته‌است.

وی به خبرنگار ایرنا در این خصوص گفت: هدف من کمک به کشتی و توسعه آن است، برای من فرقی ندارد که در کجا و در چه رده‌سنی کار کنم.

دوست دارم برای توسعه این ورزش وقت بگذارم. من از جامعه کشتی هستم و با این رشته زندگی کرده‌ام. برای استان تهران نیز همین نظر را دارم. می‌دانم که در این چند سال کشتی تهران تغییرات زیادی داشته، لذا با هدف کمک به کشتی آمده‌ام و می‌خواهم گامی برای توسعه این رشته بردارم.

اصلاً برایم مهم نیست که در بخش باشگاهی باشم یا ملی، در استان تهران به کمک من نیاز بود و من نیز نه نگفتم. اینکه می‌گوییم کار باید برای خدا باشد باید در عمل نیز ثابت شود. من برای خدمت به کشتی در هر بخشی آماده هستم. آنچه برایم مهم است کمک به توسعه این رشته است.

از تمام تجربیاتم برای تربیت نسل جدیدی در کشتی تهران استفاده خواهم‌کرد تا این استان بار دیگر به جایگاه واقعی خود در ورزش نخست ایران برسد.

امروز در کنار بزرگانی مانند اکبر فلاح قهرمان جهان و علیرضا رضایی نائب قهرمان المپیک کار می‌کنم و این لذت‌بخش است. حضور این بزرگان در کشتی آزاد تهران می‌تواند به توسعه این رشته در تهران کمک کند.

همچنین نوجوانان با دیدن قهرمانان جهان و مدال‌آوران المپیکی ایران، روحیه خاصی خواهند گرفت و حس قهرمانی در آنان نهادینه خواهد شد.

نائب قهرمان المپیک ادامه‌داد: کشتی را باید با فنون ناب ایرانی آن به تمام رده‌های سنی آموزش داد. کشتی تنها اجرای یک فن نیست. کشتی‌گیران ایرانی در فنون آزاد بسیار ماهر هستند و این فنون باید از رده‌های سنی پایه آموزش داده‌شود.

اگر فنون ایرانی در میان کشتی‌گیران رواج بیشتری پیدا کند بی‌تردید کشتی آزاد زیبایی‌های بیشتری خواهد داشت. من همه تلاشم را خواهم کرد تا بتوانم داشته‌ها و دانش خود را در اختیار رده‌های سنی استان تهران بگذارم.

قهرمان کشتی استان به رقابت با باروز آمریکایی اشاره‌کرد وگفت: زمانی که من با باروز کشتی می‌گرفتم وی در اوج بود و سال‌ها شکست‌ناپذیر ماند.

وی یک آزادکار ماهر است و توانایی زیادی دارد. باروز اکنون در سال‌های پایانی کشتی خود قرار دارد و شاید شکست وی دیگر تابو نباشد اما همچنان در وزن ۷۹ کیلوگرم مدعی است.

در مسابقات جهانی ۲۰۱۱ استانبول برابر هم قرار گرفتیم. وی معمولاً زیرگیری می‌کرد و به خارج از تشک می‌برد من در میانه راه یک فن لنگ روی وی اجرا کردم که متأسفانه داوران هیچ امتیازی به من ندادند شاید اگر به آن فن امتیاز داده‌می‌شد من برنده آن مسابقه می‌شدم.

باروز همیشه به دنبال برد است اما با باروز یک‌دهه گذشته بسیار متفاوت است، وی توانایی سابق را ندارد. بردن باروز دیگر تابو نیست. البته سوادکوهی به خوبی این آزادکار نامدار جهان را مهار کرد و توانست وی را شکست دهد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com