1402-08-271402-09-07bool(false) مجارستان می‌تواند رابط ما در حوزه تجارت و بازرگانی باشد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 7 آذر 1402

Today : Tue, November 28, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134301 تاریخ انتشار:  1402-06-24 - 11:52 تعداد بازدید:  251
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سفیر ایران در مجارستان:
مجارستان می‌تواند رابط ما در حوزه تجارت و بازرگانی باشد

ورزشی


سفیر ایران در مجارستان اعلام کرد: تجارت در کشور مجارستان آزاد است و شاید در زمینه صادرات و واردات خیلی قوی نباشد اما می‌تواند رابط ما در حوزه تجارت و بازرگانی در کنار تجار و بخش اقتصادی کشور قرار گیرد.

مرتضی مرادیان در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تاریخچه ارتباط کشور ایران و مجارستان بسیار قدیمی است به طوریکه به جرأت گفت می‌توان این ارتباط کاملا غیرسیاسی بوده و بیشتر پایه فرهنگی و اقتصادی دارد.

وی مطرح کرد: بسیاری از سرمایه‌گذاران آسیای شرقی در حوزه‌های مختلف براساس پژوهش‌های انجام شده در مجارستان حضور دارند که شرکت‌های ایرانی هم می‌توانند چنین فعالیت‌هایی در این کشور داشته باشند.

مرادیان با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی برای مبادلات تجاری و اقتصادی بین همدان و مجارستان وجود دارد، تأکید کرد: به نظر می‌رسد در بخش کشاورزی و صادرات محصولاتی مانند گردو و سیر، گیاهان دارویی و صنایع‌دستی مثل سفال و مبل منبت زمینه توسعه تجارت خارجی با این کشور بیشتر فراهم است.

سفیر ایران در مجارستان بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی برای تجار ایرانی در زمینه‌های دارویی و درمان، کشاورزی و گردشگری در مجارستان وجود دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند همکاری قابل توجه و مؤثری در این‌باره به ویژه در استان همدان داشته باشند.

وی ادامه داد: تجارت در کشور مجارستان آزاد است و شاید در زمینه صادرات و واردات خیلی قوی نباشد اما می‌تواند رابط ما در حوزه تجارت و بازرگانی در کنار تجار و بخش اقتصادی کشور قرار گیرد تا با همکاری سرمایه‌گذاران ایرانی به تشکیل برندهای مشترک و بنگاه‌های اقتصادی با سهام مشترک اقدام شود.

مرادیان با بیان اینکه بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی پزشکی، داندانپزشکی و داروسازی در این کشور مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: در حال حاضر 3000 دانشجو ایرانی در رشته پزشکی مجارستان در حال تحصیل هستند که باعث شده این کشور یکی از مقاصد اصلی مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان ایرانی به شمار رود.

وی خاطرنشان کرد: تبادل دانش و تقویت ارتباطات فرهنگی بین دو کشور برای ما بسیار مهم است به طوریکه در سال‌های گذشته مجارستان به دنبال تأسیس انجمن ایرانی‌های مقیم مجارستان برای قوی‌تر و ریشه‌دار کردن تبادلات فرهنگ دو کشور بوده است.

سفیر ایران در مجارستان در پایان یادآور شد: در آینده‌ای نزدیک فضا را برای سفر یک هیأت تجاری از استان همدان به مجارستان به منظور تقویت روابط دیپلماتیک اقتصادی بیشتر فراهم خواهیم کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com