1403-04-231403-05-02bool(false) مدیران موفق؛ روابط عمومی های پرتلاش همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

Today : Tue, July 23, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132174 تاریخ انتشار:  1402-03-02 - 09:43 تعداد بازدید:  512
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیران موفق؛ روابط عمومی های پرتلاش

نویسنده : سپیده راشدی

ورزشی


 نقش روابط عمومی ها در کمک به تصمیم گیری‌های مدیر یک سازمان نقشی غیر قابل چشم پوشی است. روابط عمومی ابزاری قوی برای مدیریت در عصر جدید ارتباطات است که مثمر ثمر بودن  فعالیتها و تلاش های مجموعه مدیریتی را با کمک رسانه ها به اطلاع مردم و سایر مسئولان استان و یا شهرستان میرساند.

اصل برقراری ارتباط با رسانه و روش های اطلاع رسانی مهمترین خروجی یک مدیر در این حوزه است که گاهی کل مجموعه را هم تحت تاثیر خود قرار می دهد حال مثبت یا منفی بودن آن بستگی به روش کار و تخصص فرد در نحوه این ارتباط گیری، هدفی است که تعریف و اصول تعیین شده دارد.

اختصاص روز یا هفته ای با این عنوان هم یک یادآوری و انتقال تجربه و به روز شدن است تا  تجربیات مطرح این حوزه با ارزیابی های سالانه ای که انجام می شود، به دایره گسترده تعاملات موجود پیوست و کاستی ها را پوشش و زیر ساخت ها را تقویت کند، دامنه فعالیت روابط عمومی‌ها بسیار گسترده است.

 روابط عمومی و خبرنگار مکمل هم

روابط‌عمومی زمانی موفق است که از قابلیت همه رسانه‌ها به فراخور شرایط زمانی استفاده کرده و روابط خود را با آن‌ها حفظ کند، قراردادن اطلاعات در اختیار خبرنگاران یک مزیت برای روابط‌عمومی است.یک خبرنگار بر پایه داشتن اطلاعات و آگاهی‌های صحیح و دقیق نسبت به یک موضوع یا مسئله جامعه می‌تواند در خصوص آن اظهارنظر درست و قابل اثباتی داشته باشد یا راهبردی اساسی برای رفع معضل و مشکلی را در جامعه ارائه دهد.

زمانی که اطلاعات درست و به روز  روابط عمومی با کمک قلم خبرنگار همراه می شود کم وکاستی ویا برعکس دستاوردهارا برای مردم به خوبی روشن کنند، آسیب ها شناسایی می شوند و در نتیجه مدیران ادارات با کمک بالادستی ها  درصدد باز کردن گره مشکلات موجود برآیند.

البته برخی علی رغم چند عنوان در ادارات، مسئولیت روابط عمومی هم به دوش میکشند هرچند توانستند به نحو احسن این وظیفه را به انجام برسانند که شاهد ماجرا هم تعاملی است که با رسانه ها در امر اطلاع رسانی، آگاهی بخشیدن، گزارش اقدامات انجام شده اداره مربوطه و برنامه های نهادها به مردم است.

سعی کرده ایم به مناسبت هفته روابط عمومی  در گزارشی روابط عمومی هایی که دغدغه تعامل با رسانه را همیشه داشته اند گرداوردی کرده و اینگونه تقدیری ناچیز از ایشان به عمل بیاوریم. البته اغلب ادارات که جای شان اینجا خالی است به دلیل قوت مدیران است؛ مدیرانی قوی اهل تعامل و دارای سواد رسانه ای که خود مستقیم با رسانه ها ارتباط و تعامل دارند و بار روابط عمومی اداره را هم بر دوش می کشند.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com