آیا گره کور 90 باز می‌شود؟ همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : چهارشنبه ، 22 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110679 تاریخ انتشار:  1399-05-09 - 07:00 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آیا گره کور 90 باز می‌شود؟

ورزشی
 اصرارها بر بازگرداندن «نود» به آنتن تلویزیون و پافشاری مدیران شبکه ۳  بر حذف آن، سبب شد تا پرونده این برنامه پرمخاطب ورزشی این بار روی میز نمایندگان ملت قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، برنامه «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور حدود ۲۰ سال در زمره یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی قرار داشت و حالا نزدیک به ۲ سال است که اختلاف‌نظرها، علاقه‌مندان به فوتبال را از تماشای این برنامه محروم کرده است.
در ۲ سالی که از حذف «نود» از آنتن تلویزیون می‌گذرد، بسیاری از اهالی ورزش، هنرمندان و حتی خود تلویزیونی‌ها به شکل‌های مختلف مخالفتشان را با این تصمیم اعلام کرده‌اند. در این مسیر برخی حتی از آنتن زنده تلویزیون برای حمایت از نود و فردوسی‌پور استفاده کردند، بسیاری از رسانه‌ها بارها و بارها با یاد کردن از این برنامه، آن را یکی از مطالبات جدی مردم و فوتبال کشور خواندند، با این‌حال تاکنون هیچ‌کدام از این تلاش‌ها که گاه به شکل پادرمیانی و گاه به‌صورت اعتراض جدی مطرح شده است، بر تصمیم مدیران شبکه ۳ برای حذف «نود» تأثیری نگذاشته است.
در این ۲ سال عادل فردوسی‌پور برخلاف برخی همکارانش که رفتن را بر ماندن ترجیح دادند، ماند و سکوت و گریز از حاشیه‌ها را انتخاب کرد.
مجری «نود» را در روزهای اجباری فاصله گرفتن از دوربین‌های استودیو ۱۱ ـ استودیویی قدیمی که زمانی محل ضبط برنامه نود بود فقط با صدا می‌توان دنبال کرد؛ همکاری با شبکه نمایش خانگی برای تولید مستندهای ورزشی و همچنین دیگر شبکه سیما (شبکه ورزش) برای تولید «فوتبال ۱۲۰» در کنار دانشگاه و تدریس، نمونه‌هایی از این‌دست فعالیت‌ها بوده است.
اما در شرایطی که بسیاری با مصداق قرار دادن مَثَل «از دل برود هر آنکه از دیده برفت» فراموشی «نود» را پیش‌بینی می‌کردند، این برنامه همچنان به‌عنوان یکی از مطالبات جدی مردم، حالا از سوی نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود.
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی روز گذشته از برنامه این فراکسیون برای برگزاری جلسه‌ای با رئیس سازمان صدا و سیما برای پخش مجدد برنامه «نود » با حضور عادل فردوسی‌پور خبر داده است.
محمدمهدی فروردین پخش مجدد این برنامه را یک مطالبه مردمی می‌داند که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی شعار مجلس یازدهم را شفاف‌سازی عنوان می‌کند و از این جهت آن را همسو با رویکرد برنامه «نود» می‌داند.
رئیس فراکسیون ورزش مجلس در این زمینه پیشنهادی هم دارد؛ اینکه «نقاط ضعف برنامه نود رصد شده و به‌دنبال اصلاح باشند» و در عین‌حال تأکید می‌کند، «باید از نقاط مثبت این برنامه استفاده کرد و امیدواریم مجددا برنامه نود با مجری‌گری عادل فردوسی‌پور به آنتن برگردد.»
حال باید دید وعده مجلسی‌ها برای رایزنی با مسئولان صداوسیما با هدف بازگرداندن «نود» آیا از مرحله برنامه‌ریزی به مرحله اجرایی هم خواهد رسید تا شاید آن زمان بتوان به باز شدن گره کور پخش نشدن «نود» به دست نمایندگان ملت امیدوار بود.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com