1403-02-191403-02-29bool(false) 1403-02-191403-02-29bool(false) سروش رنجبر به دنبال تاریخ‌سازی در کشتی فرنگی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 29 ارديبهشت 1403

Today : Sat, May 18, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  122482 تاریخ انتشار:  1400-12-05 - 10:47 تعداد بازدید:  433
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در مسابقات بین‌المللی جام تختی
سروش رنجبر به دنبال تاریخ‌سازی در کشتی فرنگی

ورزشی

محمدسروش رنجبر امید کشتی فرنگی استان همدان در جام بین‌المللی تختی است که امید می‌رود تاریخ‌ساز شود.
چهل و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی در حالی از دیروز(چهارشنبه) در شهر اهواز آغاز ‌شد که استان همدان در این مسابقات تنها یک کشتی گیر دارد.
بیش از ۱۰۰ کشتی گیر منتخب کشور به همراه کشتی‌گیران خارجی در این دوره از جام تختی شرکت دارند و در این میان «محمدسروش رنجبر» تنها امید کشتی استان همدان در این مسابقات است.
همدان همواره در کشتی فرنگی آن طور که باید نتوانسته در سطح بهترین‌های کشور و تیم ملی قرار بگیرد.
در سال‌های گذشته همواره شاهد کمرنگ بودن برنامه‌های هدفمند برای توسعه کشتی فرنگی در سطح استان بودیم هر چند کشتی‌گیران استان نیز بیشتر به سمت رشته آزاد گرایش دارند.
پس از آنکه حمیدرضا یاری در رأس هیأت کشتی استان قرار گرفت و سکان هدایت گوش شکسته‌ها را در دست گرفت، برنامه ریزی‌ برای توسعه رشته فرنگی دراستان شرایط بهتری پیدا کرد و همانند کشتی آزاد به این رشته نیز توجه شد و حالا ثمره توجه به فرنگی کاران، کسب یک نشان طلا در سنگین وزن مسابقات قهرمانی کشور است.
پیش از افتخارآفرینی سروش رنجبر، «مهران محسنی» نیز توانسته بود در رقابت‌های عمومی کشتی فرنگی جوانان کشور عنوان قهرمانی وزن ۵۰ کیلوگرم را کسب کند، با این حال رسیدن به طلای سنگین وزن در کشتی فرنگی همدان امکان پذیر نبود تا اینکه رنجبر توانست این افتخار مهم را به نام خود ثبت کند.
محمدسروش رنجبر آذرماه امسال بود که در رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور و در مرحله نخست چرخه انتخابی تیم ملی در زاهدان خوش درخشید و توانست تنها سهمیه استان همدان در جام بین‌المللی تختی را کسب کند.
در رقابت‌هایی که همدان اگرچه در بخش تیمی نتوانست رتبه مناسبی کسب کند اما رسیدن به نشان طلای سنگین وزن هم کارنامه خوبی برای کشتی این استان به شمار رفت.
رنجبر با کسب عنوان قهرمانی کشور در وزن ۱۳۰ کیلوگرم رشته فرنگی برای ورزش کشتی استان همدان تاریخ‌ساز شد چراکه همدان تاکنون در سنگین وزن کشتی فرنگی موفق به کسب نشان طلای ملی نشده بود و اکنون این افتخار نصیب رنجبر شده است.
رنجبر در رقابت‌های قهرمانی کشور توانست تمامی حریفان خود را شکست دهد، او در فینال نیز بسیار آماده نشان داد و حریف خود مهدی زود آشنا از تهران را با ضربه فنی شکست داد و قهرمان وزن ۱۳۰ کیلوگرم ایران شد.
سایر کشتی‌گیران تیم کشتی فرنگی استان همدان با وجود تلاش فراوان نتوانستند در جمع ۱۰ کشتی‌گیر برتر اوزان خود قرار بگیرند و حذف شدند.
چهل و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی در کشتی فرنگی به مدت ۳ روز در شهر اهواز برگزار می‌شود.
این مسابقات به دلیل اینکه مرحله آخر چرخه‌ انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی محسوب می‌شود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نفرات اعزامی به رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا در مغولستان، بازی‌های آسیایی در چین و رقابت‌های جهانی صربستان از بین نفرات برتر این مسابقات و مدال‌آوران رقابت‌های جهانی نروژ و رقابت‌های زیر ۲۳ سال مجارستان انتخاب خواهند شد.
محمد سروش رنجبر حریفان قدرتمند را در وزن ۱۳۰ کیلوگرم پیش رو دارد که کار او را در سنگین وزن سخت کرده است.کشتی‌گیرانی همچون امیر قاسمی منجزی(خوزستان)، امیرمحمد بیات(تهران)، آرمان علیزاده(خوزستان)، پارسا نظری(خوزستان)، علیرضا حسنوند(لرستان)، مهدی حسین پور(مازندران)، مهدی زود آشنا(تهران)، فردین هدایتی(مازندران)، سجاد موسوی(خراسان رضوی)، شاهرخ میکائیلی(قم)، ابوالفضل میرزاده(مازندران) و یوسف مجنون(گیلان) حریفان سروش در رقابت‌های سنگین وزن جام تختی هستند.
رییس هیات کشتی استان همدان با تمجید از عملکرد رنجبر در یکسال اخیر، گفت: وی افتخار کشتی فرنگی همدان است و معتقدم با تلاش بیشتر می‌تواند در جام تختی به هدف اصلی خود که همانا قهرمانی است دست یابد.
حمیدرضا یاری افزود: جام تختی سکوی پرتاب رنجبر برای تصاحب دوبنده تیم ملی است و باید از این فرصت طلایی استفاده کند. رنجبر همه روزه زیر نظر مربیان خود تمرین کرده و با آمادگی کامل رهسپار مسابقات جام تختی شده است.
وی اظهار داشت: بهترین‌های کشتی فرنگی کشور در این مسابقات شرکت دارند و رنجبر برای رسیدن به دوبنده تیم ملی باید همه حریفان را شکست بدهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com