3 مدال برنز،رهاورد کشتی استان از قهرمانی کشور همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  121761 تاریخ انتشار:  1400-10-26 - 10:11 تعداد بازدید:  187
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

3 مدال برنز،رهاورد کشتی استان از قهرمانی کشور

ورزشی

■ انوری،‌کامرانی و حاجیلوئیان مدال‌آوران استان شدند

مرحله نخست مسابقات انتخابی کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور با کسب 3 مدال برنز توسط تیم اعزامی استان همدان به پایان رسید.
مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور نخستین چرخه انتخابی تیم ملی گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم جمعه شب با معرفی تیم‌ها و نفرات برتر اوزان مختلف در مجموعه‌ آزادی شهر گرگان به میزبانی استان گلستان برگزار شد.
تمام مدعیان کشتی کشور در این رقابت‌ها حضور داشتند و تنها  3 کشتی‌گیر جهانی نروژ، رضا یزدانی، کامران قاسم‌پور و امیرحسین زارع حضور نداشتند و حتی مدال‌آوران نقره و برنز جهانی نروژ و المپیک توکیو نیز حضور  و سطح این رقابت‌ها بسیار بالا بود.
این رقابت‌ها نخستین چرخه انتخابی تیم ملی بود که قهرمانان راهی مسابقات آسیایی چین می‌شدند و دیگر مدعیان مجوز حضور در جام تختی را به دست می‌آوردند چون هیچ کشتی‌گیری خارج از چرخه قهرمانی کشور به تیم ملی راه پیدا نمی‌کند تمام سرمایه‌های کشور در گرگان با یکدیگر سرشاخ شدند و مسابقات از سطح بسیار بالایی برخوردار بود.
در این رقابت‌ها کشتی استان همدان با ترکیبی از کشتی‌گیران جوان شرکت داشت و در این ماراتن سخت موفق شد 3 مدال برنز کسب کند و تقریباً کارنامه‌ای موفق داشت.
استان همدان که در دور قبل در جایگاه پنجم قرار گرفت و کشتی‌گیران شاخصی چون میثم مصطفی جوکار، حمید کمروند و مهران میرزایی را در ترکیب خود داشت سال گذشته ناکام ماند و امسال با ترکیبی از جوانان جویای نام موفق ظاهر شد و با کسب 67 امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت.
در این رقابت‌ها و در برخی از اوزان انتظار می‌رفت که کشتی‌گیران ما عملکرد بهتری داشته باشند که چنین نشد و داریوش ولی‌زاده در 65 کیلوگرم، هادی وفائی در 86 کیلوگرم و دانیال شریعتی‌نیا در 97 کیلوگرم کمتر از انتظار ظاهر شدند و از کسب مدال بازماندند.
در رقابت‌های قهرمانی کشور مثل همیشه استان مازندران حرف نخست را زد و با اقتدار و با کسب 165 امتیاز بر سکوی قهرمانی تکیه زد. استان تهران با 103 امتیاز دوم شد و کرمانشاه با 84 امتیاز در جای سوم ایستاد و تیم کشتی استان همدان نیز با کسب 67 امتیاز چهارم شد.
تیم‌های لرستان و گلستان نیز با  58 و60 امتیاز پنجم و ششم شدند این رقابت‌ها در 10 وزن و ۳۸۷ کشتی‌گیر از ۳۲ استان انجام شد که از 40 مدال توزیع شده، سهم استان همدان 3 مدال برنز بود. کشتی استان با 12 کشتی‌گیر در این رقابت‌ها شرکت کرده بود.

نگاهی به عملکرد کشتی‌‌گیران استان
■ 57 کیلوگرم میثم فیروزآبادی
فیروزآبادی 32 ساله در این رقابت‌ها ابتدا بر کشتی‌گیرانی از کهگیلویه و بویراحمد و فارس غلبه کرد، اما در دور سوم مقابل صابر خانجانی از مازندران 8 بر 3 شکست خورد و چون خانجانی خود مقابل حریف مازنی شکست خورد، فیروزآبادی از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

■ 61 کیلوگرم سعید انوری
در 61 کیلوگرم سعید انوری نمایش خوبی داشت و به مقام سوم و مدال برنز دست یافت. انوری در دور نخست کشتی‌گیر سمنان را مغلوب کرد و در دور دوم به محمد باقر یخ‌کشی قهرمان آسیا باخت و راهی جدول بازنده‌ها شد.
در جدول شانس مجدد انوری ابتدا کشتی‌گیران سیستان و بلوچستان و سمنان را شکست داد و سپس برای کسب مدال برنز به مصاف محمد نامجومطلق قهرمان آسیا از استان گیلان رفت و در یک کشتی خوب 10 بر صفر پیروز شد و نخستین مدال استان همدان را کسب کرد.

■ 65 کیلوگرم داریوش ولی‌زاده
داریوش ولی‌زاده از کشتی‌گیران جوان و آینده‌دار ملایری استان با قرعه‌ مناسبی روبه‌رو شد و امید می‌رفت که حداقل تا فینال صعود کند، اما در کشتی نخست مقابل کشتی‌گیری از آذربایجان غربی غافلگیر شد و به دلیل باخت این کشتی‌گیر امید جوان استان از گردونه رقابت‌ها حذف شد.
داریوش ولی‌زاده کمتر از انتظار ظاهر شد و مربیان وی باید با آنالیز کشتی‌ها دلایل باخت وی را پیدا کنند.

■ 70 کیلوگرم یوسف کامرانی
یوسف کامرانی کشتی‌گیر همدانی استان در این رقابت‌ها نمره قبولی گرفت و با کسب مدال برنز دومین مدال استان را کسب کرد.
کامرانی در دور نخست کشتی‌گیر سیستان و بلوچستان را برد و در دور دوم نیز بر کشتی‌گیر چهارمحال و بختیاری فایق آمد. در دور سوم کامرانی موفق شد هادی محمدی از خراسان رضوی و سپس اکبر فضلی را ببرد. کشتی‌گیر استان در مرحله نیمه‌نهایی مقابل مهدی یگانه‌جعفری کشتی را واگذار کرد و در شانس مجدد موفق شد عزت‌ا.. لشگر بیوکی از استان میزبان را شکست دهد و به مدال برنز برسد.

■ 74 کیلوگرم حسن قاسمی
حسن قاسمی کشتی‌گیر استان در دور نخست مقابل کشتی‌گیر توابع تهران کشتی را واگذار کرد و به دلیل باخت این کشتی‌گیر خیلی زود از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

■ 79 کیلوگرم جمال خدابنده‌لو
خدابنده‌لو ابتدا کشتی‌گیران هرمزگان و گیلان را شکست داد و در دور سوم مقابل علی سواد کوهی از مازندران شکست خورد و او نیز همچون رسولی با رقابت‌های کشتی وداع زودهنگامی داشت.

■ 86 کیلوگرم امیر کولیوند و هادی وفائی‌پور
کشتی استان در این وزن 2 نماینده داشت. امید کولیوند پس از پیروزی 4 بر 3 مقابل کشتی‌گیر کرمانشاه در دور دوم به نادر حامدی از فارس باخت و حذف شد. هادی وفائی‌پور قهرمان سوم ارتش‌های جهان در دور نخست کشتی‌گیر یزد را شکست داد و سپس ارس نیرآبادی از گلستان را 10 بر 4 برد، اما در دور سوم مقابل عزت‌ا... اکبری نایب‌قهرمان جهان 10بر 5 کشتی را واگذار کرد و در جایگاه هشتم قرار گرفت.

■ 92 کیلوگرم حسین رسولی و مهدی حاجیلوئیان
کشتی استان در این وزن نیز 2 کشتی‌گیر داشت در این وزن حسین رسولی از فامنین که در قهرمانی استان موفق شده بود نایب‌قهرمانی جوانان جهان حاجیلوئیان را شکست دهد ابتدا کشتی‌گیران اصفهان و تهران را برد، اما در مصاف با عادل حقی از گیلان با ضربه فنی بازنده شد و از گردونه مسابقات حذف شد.
در این وزن مهدی حاجیلوئیان امید نخست استان در کسب مدال، ابتدا مسعود مددی از البرز را 6 بر 2 شکست داد و سپس کشتی‌گیر کرمانشاه که قهرمان آسیا بود را 7 بر 2 مغلوب کرد. حاجیلوئیان در دور سوم بازهم یک قهرمان آسیا حسین شهبازی از تهران را 6 بر 2 شکست داد. قهرمان کشتی استان در کشتی چهارم با روحیه‌ای خسته و افکاری از پیش باخته به مصاف احمد بذری رفت و 10 بر 4 شکست خورد. حاجیلوئیان برای کسب مدال برنز در کشتی پایانی به مصاف امین محمدی از خراسان رضوی رفت و با پیروزی 7 بر صفر به مقام سوم و مدال برنز دست یافت.

■ 97 کیلوگرم دانیال شریعتی‌نیا
دانیال شریعتی‌نیا کشتی‌گیر همدانی استان که از امیدهای کسب مدال بود و از قرعه مناسبی برخوردار بود ابتدا کشتی‌گیر هرمزگان را 5 بر صفر برد و سپس بر کشتی‌گیر خوزستان 10 بر صفر پیروز شد و آنگاه آذربایجان شرقی را 10 بر صفر برد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.
وی در این مرحله مقابل محمدحسین محمدیان ملی‌پوش ایران در المپیک توکیو از جزیره قشم باخت و به مقام پنجم رسید. این کشتی‌گیر قشمی در اصل از کشتی‌گیران مازندرانی بود که به نام قشم در مسابقات حاضر شده بود.

■ 125 کیلوگرم: ابوالفضل بربط
قهرمان سنگین وزن استان در نخستین کشتی خود فرهاد عسگری را برد و در دومین کشتی نیز مقابل امیرمحمد احمدی از استان مرکزی در حالی که با 4 امتیاز پیش بود در اجرای فن تندر ناکام ماند و در پل حریف گیر کرد و ضربه شد و از گردونه رقابت‌ها حذف گردید.
بر اساس اعلام فدراسیون کشتی، نفرات اول این مسابقات به‌طور مستقیم راهی رقابت‌های آسیایی خواهند شد، نفرات دوم و سوم در جام تختی کشتی خواهند گرفت و بقیه نفرات از امکان حضور در رقابت‌های انتخابی جام تختی برخوردار خواهند بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com