فرانسه نخستین تیم صعود کننده همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 7 اسفند 1402

Today : Mon, February 26, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  128375 تاریخ انتشار:  1401-09-07 - 19:32 تعداد بازدید:  183
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آرژانتین با مسی امیدوار به صعود شد
فرانسه نخستین تیم صعود کننده

ورزشی


 در هفتمین روز از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر رقابت‌ها در گروه DوC دنبال شد و در این رقابت‌ها فرانسه نخستین تیمی بود که حضورش را در مرحله حذفی قطعی کرد و آرژانتین نیز با درخشش لیونل مسی به جدول مسابقات برگشت ،شکست عربستان و پیروزی استرالیا از دیگر وقایع روز هفتم بود.

در گروه C این رقابت‌ها دو دیدار انجام شد ابتدا تیم شگفتی‌ساز عربستان به مصاف لهستان و یاران لواندوفسکی رفت که این دیدار در نهایت با دو گل لواو و پیوتر زیلنسکی به سود لهستان به پایان رسید تا هر دو تیم شانس صعود داشته باشند.

اما در دومین دیدار تیم آرژانتین که در بازی نخست غافلگیر شد و مقابل عربستان تن به شکست داد به مصاف مکزیک رفت. آرژانتین و لیونل مسی که تمام آرزوهایشان را در این بازی جستجو می‌کردند سرانجام روی نبوغ مسی به دو گل زیبا رسید تا این تیم آمریکای جنوبی امیدوار به صعود باشد.

در این گروه لهستان با 4 امتیاز صدرنشین است و آرژانتین و عربستان با 3 امتیاز امیدوار به صعود هستند.


در روز پایانی این گروه که چهارشنبه 9 آذر انجام می‌شود دو تیم لهستان و آرژانتین در دیدار حساس و سرنوشت‌ساز به مصاف هم می‌روند. در این بازی دوئل لواندوفسکی و لیونل مسی دیدنی خواهد بود و دو تیم در این بازی برای صعود به دنبال پیروزی هستند هر چند تساوی نیز به کام لهستانی‌ها خوش طعم خواهد بود در پایان این بازی یکی از این دو تیم با جام خداحافظی خواهد کرد.

اما در دیدار دوم چهارشنبه عربستان صعودی مقابل مکزیک قرار می‌گیرد.

عربستانی‌ها که در روز نخست شگفتی‌ساز شدند و آرژانتین را با مسی و دیگر ستاره‌هایش شکست دادند برای صعود به مرحله حذفی به پیروزی مقابل مکزیک نیاز دارند هر چند مساوی نیز آنها را می‌تواند به سرمنزل مقصود برساند.

در گروه D این رقابت‌ها نیز دو دیدار انجام شد. ابتدا تیم استرالیا از قاره آسیا که در بازی نخست مقابل فرانسه باخته بود با یک گل تونس را شکست داد.تا امیدهایش برای صعود بارور شود و سپس فرانسه با دو گل امباپه دانمارک را مغلوب کرد تا نخستین تیم صعود کننده به مرحله حذفی باشد مدافع عنوان قهرمانی با این پیروزی اسب خود را برای تکرار قهرمانی در قطر زین کرد.

بازی پایانی این گروه روز چهارشنبه 9 آذر دنبال می‌شود که فرانسه صعود کرده به مصاف تونس می‌رود. فرانسه برای سرگروهی به دنبال پیروزی است و تونس نیز که امید کمر‌رنگی دارد برای رسیدن به کاخ آرزوهایشان به شکست فرانسه فکر می‌کنند.در دیگر دیدار این گروه استرالیا و دانمارک به مصاف هم می‌روند.

استرالیا برای صعود به تک امتیاز این بازی نیاز دارد اما دانمارک برای رسیدن به مرحله حذفی حتماً باید پیروز باشد. روز گذشته نیز این رقابت‌ها با انجام 4 بازی در گروه‌های E وF دنبال شد در گروه E ابتدا ژاپن مقابل کارستاریکا شکست تلخی را پذیرفت. ژاپنی‌ها که در دیدار نخست با خلق شگفتی آلمان پرمدعا را شکست داده بودند خود اسیر کاستاریکا شدند وبا یک گل در یک قدمی حذف قرار گرفتند.

با این شکست برای صعود باید از سد اسپانیا بگذرند و به مرحله حذفی صعود کند در دیگر دیدار این گروه در آخرین ساعات شب گذشته دو تیم اسپانیا و آلمان در دیداری حساس و سرنوشت‌ساز به مصاف هم رفتند. اما در گروه F دیروز ابتدا بلژیک و مراکش به مصاف هم رفتند که تیم ملی مراکش با 2 گل بلژیک را شکست داد و 4 امتیازی شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com