عجب رویای شیرینی است شهادت! همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 خرداد 1397 - شماره 3199
 
امروز : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84244 تاریخ انتشار:  1397-02-19 - 05:45 تعداد بازدید:  67
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سربرگ زندگی مان حسرت است سردار
عجب رویای شیرینی است شهادت!

ورزشی

 این روزها که همه‌جا سخن از علی آقای شمسی‌پور است، پر از دلتنگی و فریاد هستیم. به آرامستان می‌رویم برای دیدار با سفرکرده‌ها و رفقای دیروز. به دیدار همان‌هایی که دیگر نه چشم انتظاری‌شان را می‌بینیم و نه صدایشان را می‌شنویم.
این روزها دلتنگ‌تر از هر زمانی برای رفیق خوب ورزش همدان هستیم! شهید "علیرضا شمسی‌پور" را می‌گوییم. امسال دومین سالی بود که فراقش را تجربه کردیم، روزهایی که دوباره پر است از حسرت‌هایی که برای نبودن سردار کشیده می‌شود!
هنوز که هنوز است پرکشیدن مرد دوست‌داشتنی ورزش استان در باورمان نمی‌گنجد. عجب اتفاقی بود! عجب رویای شیرینی بود برای سردار، برای رفیقِ خوب ورزش!
سربرگ زندگی‌مان حسرتی است از دور بودن از شما و خاطرات آن روزهایی که با شما گذشت. با شما بودن بار سنگینی بر وجودمان گذاشته و جدا شدن از راه شما ما را از دیدن حقیقت محروم ساخته ودل را دل‌بسته دنیا کرده است. عمرمان به نیم گذشت و تازه فهمیدیم که عشق هم وجود دارد و برای زندگی کردن باید عاشق باشی.
علی آقای عزیز! شهیدانی چون شما کارشان فقط برای رضای حق بود، نمازشان بوی بندگی می‌داد، دعایشان بوی دلتنگی کوچه‌های کربلا را داشت وهنگام شهادت ذکر یا زهرا (س) به لب داشتی.
دنیا دیگر در دیدگان امثال شما کوچک‌تر از آن بود که خود را دل‌بسته به آن کنید. آخر شما معنی عشق را فهمیدید و جاذبه زمین قدرت آن را نداشت که به سالکان عشق قانون‌های مادی را دیکته کند. و ما آدمیان با اینکه هزاران کتاب در وصف عشق نگاشته‌ایم هنوز نمی دانیم عشق چیست!
آری؛ مقام شهادت در گستره ولایت رقم می‌‎خورد و شهید علیرضا شمسی‌پور پیش از اینکه به شهادت برسد شهید بود. او دیگر تاب دنیا را نداشت و می‌خواست با تسکین دل مادران شهدا و تقدیم استخوان‌های قطعه قطعه شده فرزندانشان منور نور شود.
آری او به آرزویش رسید و در سحرگاه 13 اردیبهشت 94 نورانی و آسمانی شد و رخت سفر بست. سفری که شاید، باید چهارم آذر ۱۳۶۶با علی‌آقا چیت‌ساز آغاز می‌شد اما خداوند او را برای هم نسل‌های ما نگاه داشت تا بدانیم شهید کیست و چه راز و رمزی بین عاشق و معشوق وجود دارد. ما نمی‌توانیم شما را وصف کنیم، چراکه شهید را باید شهید وصف کند نه آن کسی که هنوز در کلاس آغازین بندگی درمانده و هر آینه با تبصره توبه قبول می‌شود. شهیدان عاشق خدا شدند و عشق را نردبانی برای رسیدن به او ساختند و خونشان بهای پروازشان بود. علیرضا شمسی‌پور، رئیس سابق هیات تیراندازی همدان در عملیات جستجوی شهدا بر اثر انفجار مین شهید شد تا اردیبشهت 95 همدان به طرزی عجیب رویایی شود. به‌خصوص برای اهالی ورزش، به‌خصوص برای شاگردانش که با رفتن آقامعلم، چشمانشان بارانی بود. مرد خوب ورزش! حالا ماه‌‌هاست که رفته‌ای و بادها، بوی پیراهنت را بر خاکریزهای بسیار، مویه می‌کنند. تو انعکاس روشن خورشید در رودخانه‌های سرخ حماسه‌ای.
برای بال‌های زخمی‌مان دعا کن سردار! پا در رکاب ستاره و باران، آسمان عشق را تا دورترین‌ها درنوردیدی و اینک، ما مانده‌ایم و این خاک مردابی. رفته‌ای و باران‌ها را با خود برده‌ای و فصل‌هایمان، بی‌جوانه و آفتاب مانده‌اند. می‌ستایمت مرد خوبِ ورزش! کوچه‌های شهر را که ورق می‌زنم، نامت را بر پیشانی افتخار این سرزمین، درخشان می‌یابم. از پشت نیزارهای به خون نشسته صدایت می‌زنم و رودخانه‌های وطن، شکوه سرخت را به ترنم می‌آیند. دلتنگت هستیم رفیق! آنجا را نمی‌دانیم، اما اینجا آسمان ابریست سردار!


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com