1401-02-221401-03-01bool(false) رشته قایقرانی استان نیازمند تقویت زیرساخت‌ها است همدان پیام
 
 
يكشنبه - 1 خرداد 1401 - شماره 4316
 
امروز : يكشنبه ، 1 خرداد 1401

Today : Sun, May 22, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  121479 تاریخ انتشار:  1400-10-09 - 07:00 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار ورزشی استان:
رشته قایقرانی استان نیازمند تقویت زیرساخت‌ها است

ورزشی


موفقیت ورزشکاران استان در این رشته قایقرانی برای افتخارآفرینی و کسب عناوین قهرمانی در رقابت‌های ملی و بین‌المللی مستلزم تقویت زیرساخت‌ها و توسعه امکانات است.
سرپرست هیأت قایقرانی استان در آیین آغاز رسمی تمرین قایقرانان همدانی در سد خاکی آبشینه اظهار کرد: امکانات و تجهیزات موجود متناسب با قابلیت‌ها و توان ورزشکاران و ظرفیت رشته قایقرانی و استعدادهای قایقرانان استان نیست.
مهران حاجیان افزود: قایقرانی استان همدان با اتحاد، همدلی و پشتکار اعضای هیأت، مربیان و ورزشکاران می‌تواند دوباره به روزهای اوج خود بازگردد به نحوی که در تمامی رشته‌ها و رده‌های سنی مختلف مدعی کسب عنوان باشیم.
وی خاطرنشان کرد: استان همدان سرشار از استعدادهای رشته قایقرانی است و برای شکوفایی این ظرفیت‌ها و بازگشت قهرمانان استان به میادین ورزشی باید امکانات و زیرساخت‌های موردنیاز را فراهم کنیم.
به گفته حاجیان، همدان با وجود نداشتن دریا و دریاچه و به‌رغم کاهش بارندگی‌ها و افت سطح آب سدها همچنان از استان‌های مطرح در رشته قایقرانی کشور و دارای ظرفیت و توان برای حضور موفق در مسابقات داخلی و خارجی است.
وی خواستار تعامل و همکاری ارگان‌های مختلف به ویژه دستگاه‌های مرتبط با منابع آبی استان برای توسعه این رشته ورزشی شد و گفت: قایقرانی این استان سابقه درخشانی در مسابقات مختلف ملی و بین‌المللی دارد که باز هم می‌توانیم به این جایگاه دست پیدا کنیم و با برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در دوره جدید هیأت قایقرانی تدوین شده که نتیجه آن کسب موفقیت و درخشش دوباره قایقرانی استان خواهد شد.
حاجیان همچنین به حضور قایقرانان استان همدان در اردوی تیم‌های ملی اشاره و اظهار کرد: «مریم امیدی‌پارسا، کیمیا زارعی و مریم کرمی» در اردوی تیم ملی روئینگ حضور دارند و به‌طور قطع با آغاز دوباره فعالیت قایقرانان مستعد، سهمیه بیشتری را برای حضور در اردوی رشته‌های مختلف تیم ملی قایقرانی کسب خواهیم کرد.
دور جدید تمرین آماده‌سازی قایقرانان استان همدان در ۲ بخش پسران و دختران به‌طور رسمی در سد آبشینه همدان آغاز شد.

کولاک سرخ و شهدای باباعلی صدرنشین لیگ یک استان

 تیم‌های کولاک سرخ تویسرکان و شهدای باباعلی بهار صدرنشین گروه‌های خود در جدول رده‌بندی لیگ دسته یک فوتبال استان شدند.
هفته سوم مسابقات لیگ دسته یک استان با انجام 7 دیدار در شهرهای مختلف دنبال شد و 2تیم کولاک سرخ تویسرکان و شهدای باباعلی بهار توانستند با غلبه بر حریفان، خود را به عنوان صدرنشین رقابت‌ها به دیگر تیم‌ها تحمیل کنند.
در این هفته تیم فوتبال کولاک سرخ تویسرکان 4 بر یک موفق شد غدیر ملایر را شکست دهد و با 9 امتیاز یکه‌تاز جدول گروه نخست گردد. در دیگر دیدارهای این گروه وحدت ملایر با 2گل رادمردان سامن را شکست داد و شیرزاد همدان نیز 3 بر صفر بر میثاق همدان فایق آمد و دیدار 2 تیم شمسی‌پور و پاسارگاد نوین نهاوند بدون گل مساوی به آخر رسید.
در گروه دوم تیم شهرداری مریانج مقابل امید نود بدون گل متوقف شد و دیدار تیم‌های شهدای باباعلی بهار مقابل صبای رزن و تیم جهش فامنین برابر اتحاد جوان نیز به تساوی یک بر یک انجامید.
همچنین دیدار عقب افتاده اتحاد جوان همدان و شهدای باباعلی بهار برگزار شد که در این بازی شهدای باباعلی 4 بر یک میزبان خود اتحاد جوان را شکست داد و به صدر جدول رده‌بندی صعود کرد.
در حال‌حاضر در گروه نخست کولاک سرخ تویسرکان با 9 امتیاز و وحدت ملایر با 7 امتیازصدرنشین هستند و تیم‌های غدیر ملایر و میثاق همدان نیز در انتهای جدول قرار دارند.
در گروه دوم نیز شهدای باباعلی بهار و شهرداری مریانج با 5 امتیاز صدرنشین هستند و اکباتان همدان بدون امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.
کمیته مسابقات هیأت فوتبال استان برنامه هفته چهارم این رقابت‌ها را اعلام کرد.
بنا بر اعلام کمیته مسابقات امروز در گروه نخست میثاق همدان میزبان پاسارگاد نهاوند در ورزشگاه شهید شمسی‌پور است و در گروه دوم نیز صبای رزن با جهش فامنین در ورزشگاه کارگران رزن با هم دیدار می‌کنند.
این رقابت‌ها روز جمعه نیز دنبال می‌شود که غدیر ملایر میزبان شیرزاد همدان است. کولاک سرخ تویسرکان پذیرای وحدت ملایر است و رادمردان سامن نیز از شهید شمسی‌پور پذیرایی می‌کند.


بوکسورهای استان انتخاب و اعلام شدند
 اعضای تیم بوکس منتخب استان همدان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور با برگزاری یک دوره مسابقه انتخابی، مشخص و معرفی شدند.
این دوره از مسابقات در رده سنی بزرگسالان، انتخابی تیم استان همدان برگزار شد که حدوداً ۶۰ بوکسور طی ۳۰ مسابقه ماقبل فینال با یکدیگر به مبارزه پرداختند و۲۲ نفر به فینال مسابقات راه یافته که در ۱۱وزن با یکدیگر جهت قهرمانی استان رقابت کردند.
بوکسورهای منتخب استان به اردوی تدارکاتی جهت اعزام به مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی راه خواهند یافت. شایان ذکر است با حضور حمید سیفی، مدیرکل از نفرات برتر با اهدای حکم قهرمانی تجلیل شد.
نفرات برتر بوکس استان:
۵۴ کیلوگرم.................................................................... محمد ارژ اول
۵۷ کیلوگرم........................................................... سام حاجیلویی اول
۶۰ کیلوگرم.................................................................... علی بیات اول
5/63کیلوگرم....................................................... محمد نیک‌بخت اول
۶۷ کیلوگرم................................................................... امید زنگی اول
۷۱ کیلوگرم........................................................علی‌حسن سهرابی اول
۷۵ کیلوگرم...............................................................علی بختیاری اول
۸۰ کیلوگرم..............................................................امیرعلی زنگنه اول
۸۶ کیلوگرم..................................................................مجید ساکی اول
۹۲ کیلوگرم...................................................................امین زیادی اول
۹۲+ کیلوگرم..............................................................میلاد سلیمی اول

هیچ استانی سهمیه اضافه ندارد
 فدراسیون کشتی اعلام کرد امسال در مسابقات قهرمان کشوری گرگان هیچ سهمیه اضافی به استان‌ها داده نمی‌شود.
رئیس هیأت کشتی استان در ارتباط تلفنی با رئیس فدراسیون کشتی خواهان سهمیه اضافه برای کشتی استان شد که مخالفت علیرضا دبیر را به دنبال داشت.
یاری در این تماس تلفنی خاطرنشان کرد: امسال هیچ سهمیه اضافه به هیچ استانی تعلق نمی‌گیرد و همه تیم‌ها با یک تیم کامل در مسابقات شرکت می‌کنند.
وی افزود: مدال‌آوران مسابقات جهانی ۲۰۲۱ سهمیه قانونی برای شرکت مستقیم در مسابقات نام برده را دارند.

کشتی استان برای قهرمانی کشور خیز برداشت
 تیم منتخب بزرگسالان همدان با کشتی‌گیران کرمانشاه اردویی مشترک در شهر کرمانشاه با مربیگری علیرضا مخزنی برگزار کرد.
مخزنی از مربیان خوب همدان است که هدایت این تیم را در اردوی کرمانشاه دارد درخصوص میزان آمادگی کشتی‌گیران استان گفت: شرایط بدنی کشتی‌گیران همدان در سطح مطلوبی است و با وجود این که هر کدام از کشتی‌گیران ما تقریباً ۳ کشتی گرفتند، ولی کم نگذاشتند و در مقابل کشتی‌گیران توانمند کرمانشاه خوب ظاهر شدند.
این پیشکسوت کشتی استان برای تیم استان همدان در کشور شانس خوبی را پیش‌بینی کرد و گفت: ما در سنگین‌وزن از آنجایی که در کشور کشتی‌گیران قدرتمندی حضور دارند کار سختی را در پیش داریم، ولی درمجموع اگر مشکلی پیش نیاید و قرعه مناسبی برایمان رقم بخورد بین ۴ الی ۵ تیم برتر کشور خواهیم بود و ان‌شاءا... با دعای خیر مردم بچه‌ها بتوانند کشتی‌های خوبی را بگیرند و درواقع روز مسابقه روز بچه‌های ما باشد.
همچنین در گروه دوم اتحاد جوان میزبان امید نود است و اکباتان با شهدای باباعلی بهار در ورزشگاه قدس به مصاف هم می‌روند و تیم شهرداری مریانج نیز با قرعه استراحت روبه‌رو است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com