دوندگان بانوی استان در کشور ششم شدند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117859 تاریخ انتشار:  1400-03-08 - 07:00 تعداد بازدید:  60
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار ورزشی استان:
دوندگان بانوی استان در کشور ششم شدند

ورزشی


 دوندگان استان همدان در رقابت‌های باشگاهی کشور با کسب 6 مدال رنگارنگ جایگاه ششم را کسب کردند.
دبیر ‌هیأت دو ومیدانی استان با اعلام این خبر به همدان پیام گفت: دوندگان بانوی استان همدان در رقابت‌های قهرمانی بانوان کشور که در مجموعه ورزشی امام خمینی(ره) اراک برگزار شد با کسب یک مدال طلا،3 مدال نقره و2 مدال برنز جایگاه ششم را به خود اختصاص دادند.
مسعود بنوان افزود:بانوان همدانی عملکرد خوبی داشتند وبا بد شانسی در جایگاه ششم قرار گرفتیم.
وی تصریح کرد:در این رقابت ها دوندگان استان در ماده 10 هزار متر خوش درخشیدند وصاحب دو مدال طلا ونقره شدند.زینب احدی در این ماده زودتر از رقبا از خط پایان عبور کرد وبه مدال طلا رسید وفاطمه شعبانلو نیز دوم شد وبه مدال نقره رسید.
بنوان ادامه داد: در ماده 800 متر سپیده صارمی جلال مدال نقره گرفت ودر ماده 7 گانه مریم خوش نیت دوم شد.
وی افزود: سمیرا زمانی در ماده یک ‌هزار و ۵۰۰ متر با زمان پنج دقیقه و پانزده ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه در رده سوم قرار گرفت و نشان برنز را به دست آورد وهمین ورزشکار در 3 هزار متر با مانع به مقام چهارم رسید وفاطمه کناری نیز در ماده ده هزار متر در سکوی سوم ایستاد وبرنز گرفت.
دراین دوره از مسابقات ۱۵۰ بانوی ورزشکار در قالب ۲۹ تیم در ۲۳ ماده با یکدیگر به رقابت پرداختند.
که در نهایت استان های تهران،اصفهان ومرکزی در جایگاه نخست تا سوم قرار گرفتند و تیم همدان با کسب یک مدال طلا،3 مدال نقره و2 مدال برنز در رده ششم قرار گرفتند.

بوکس ملایر در مسیر تحول و پیشرفت
 جلسه تخصصی رشته ورزشی بوکس در راستای ایجاد تحول و پیشرفت و احیاء مجدد این رشته ورزشی در ملایر تشکیل شد.
ایجاد تحولی مطلوب , ارتقاء و احیاء مجدد , توسعه و پیشرفت و قهرمان پروری و گسترش ورزش در زمان قرنطینه، پیشگیری از کرونا ویروس و نیز در پسا کرونا از دغدغه های اداره ورزش و جوانان ملایر است.
به همین منظور جلسه تخصصی ‌هیأت بوکس با حضور ریاست و اعضاء ‌هیأت بوکس استان و شهرستان ملایر در دفتر ریاست اداره ورزش و جوانان تشکیل شد.
حمید سپهری دراین جلسه اظهار داشت : ورزش امروز شهرستان نیازمند همت و تلاش و پشتکار شما عزیزان است که با توکل بر خداوند و همکاری متقابل همراه با همفکری و همدلی و برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده در مسیر تحول و پیشرفت قرار خواهد گرفت .
ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر با بیان عملکرد ‌هیأت بوکس شهرستان در سالی که گذشت از زحمات و تلاشهای خیر ورزشی داریوش زهره وندی که در بازسای مجدد و تعمیر و تجهیز سالن بوکس شهید حسینی استادیوم تختی از هیچ تلاشی مضایقه نکرده است تقدیر و تشکر به عمل آورد و از ریاست ‌هیأت استان خواست تا با همکاری و حمایتهای ویژه خود این ‌هیأت را در راه رسیدن به اهداف خود یاری نماید تا در آینده شاهد تحول و احیاء مجدد این رشته ورزشی با وجود پتانسیلها و ظرفیتهای بسیار خوب و وجود با ارزش مربیان و داوران ملی و بین المللی این رشته ورزشی در سطح شهرستان و بخشش های تابع آن باشیم .
حاضرین در جلسه نیز هر کدام به بیان دیدگاهها , نقطه نظرات و ارائه طرح ها و راهکارهای مطلوب و مناسب خود برای هر چه بهتر شدن فعالیت این رشته ورزشی در شهرستان پرداختند و همکاری ریاست اداره ورزش و جوانان و ‌هیأت بوکس استان را خواستار شدند.
دهقانی رئیس ‌هیأت بوکس استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از تلاشها و زحمات خیر خیر اندیش داریوش زهره وندی , حمایت و همکاری کامل و مستمر خود را در ایجاد تحول و توسعه این رشته ورزشی در شهرستان ملایر اعلام داشت .
در پایان جلسه با تقدیراز زحمات سید مرتضی حسینی سرپرست اسبق ‌هیأت بوکس شهرستان ملایر داریوش زهره وندی با حکمی از سوی ‌هیأت بوکس استان به عنوان سرپرست جدید این ‌هیأت در شهرستان ملایر منصوب شد.

تست فنی از بازیکنان مستعد مینی فوتبال
 بازیکنان مستعد همدان در تست فنی تیم ملی مینی فوتبال ثبت‌نام کنند
دبیر کمیته مینی فوتبال همدان با بیان اینکه فراخوان کشوری ثبت نام برای حضور در تست فنی انتخابی تیم‌های ملی مینی فوتبال بانوان و آقایان آغاز شده است از بازیکنان مستعد خواست از این فرصت طلایی استفاده کنند.
مرتضی کوکبی اظهار داشت: برای نخستین بار قرار است تیم ملی مینی فوتبال برای اعزام به جام جهانی تشکیل شود و هم اکنون در مرحله نام نویسی از استعدادهای برتر و سپس تست فنی از آن‌ها هستیم.
وی بیان کرد: تمامی بازیکنان علاقه مند به رشته مینی فوتبال در رده سنی ۱۷ تا ۲۳ سال آقایان و بالای ۱۷ سال بانوان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی انجمن مینی فوتبال ایران به آدرس
 www. iranminifootball. ir تا تاریخ ۱۷ خرداد ماه جاری فرم ثبت نام در این طرح کشوری را تکمیل و برای شرکت در تست فنی تیم‌های ملی اعلام آمادگی کنند.
کوکبی اضافه کرد: انجمن مینی فوتبال پس از بررسی سوابق ثبت نام‌ کنندگان، بازیکنان مستعد هر استان را گزینش و افراد منتخب می‌توانند به صورت رایگان در اولین مرحله تست فنی انتخابی تیم‌های ملی در استان محل سکونت خود شرکت کنند.

پیشکسوتان استان ازمفاخر ورزش هستند
 تجربه پیشکسوتان راهگشای مسیر موفقیت برای قهرمانان و استعدادهای جوان ورزش استان است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با اعلام این مطلب در جمع اعضای انجمن پیشکسوتان ورزش استان ، اظهار داشت: پیشکسوتان استان ازمفاخر ورزش هستند و آنها گنجینه گرانبهایی از تجربه و دانش هستند و جوانان به خصوص قهرمانان باید از آنها برای رسیدن به قله های افتخار کمک بگیرند.
حمید سیفی با تمجید از تلاش ها و خدمات پیشکسوتان ورزش همدان، گفت: پیشکسوتان سرشار از افتخار و قهرمانی هستند و بدون تردید حضور آنها در هر سطح و رشته ای می تواند موثر باشد. تجربه و اندوخته های معنوی پیشکسوتان عرصه ورزش گنجینه ای گرانبها به شمار می رود که می تواند در توسعه ورزش بسیار اثربخش باشد.
وی با اشاره به اختصاص فضای مناسبی در مجموعه ورزشی شهید قاسم سلیمانی همدان برای پیشکسوتان، گفت: این مکان اداری برای نشست ها، دورهمی ها و پیگیری امور پیشکسوتان ورزش استان ایجاد شده است.
سیفی بر معرفی پیشکسوتان و تجربه های آنان از سوی رسانه ها تاکید کرد و افزود: نهادینه شدن سنت پسندیده دلجویی و عیادت از پیشکسوتان با توجه به جایگاه والای آنان از مهم‌ترین وظایف مدیران است.
وی بر ضرورت تدوین کتاب معرفی ورزشکاران و قهرمانان پیشکسوت استان همدان تأکید کرد و گفت: امیدواریم این مهم نیز با همراهی همه پیشکسوتان اجرایی شود.
سیفی از اختصاص قطعه ورزشکاران در آرامستان خبر داد و گفت: امیدواریم این مهم با پیگیری‌های صورت‌گرفته به همراه دفتر نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و مساعدت شهرداری محقق شود.
در ادامه این نشست نیز پژمان محمدی بر ضرورت تدوین کتاب جامع قهرمانان ورزشی استان همدان از گذشته تاکنون و همچنین احداث موزه ورزشی تأکید کرد و گفت: طی جلسات مشترکی که با حاجی‌بابایی برگزار شد مقرر شد که دو پروژه موزه ورزشی و سالن باستانی در همدان احداث شود که خوشبختانه سالن باستانی با اعتبار 12 میلیارد تومان در حال احداث است.
وی در خصوص موزه نیز گفت: مقرر شد زمینی اهدا و یا معرفی شود برای انجام مراحل قانونی تملک و غیره که دراین‌خصوص متأسفانه اقدامی نشد.

استقبال از ورزشکار افتخار آفرین در همدان
  وحید علی نجیمی دونده همدانی که مجوز حضور در مسابقات پارالمپیک توکیو را کسب کرده در میان استقبال مسوولین به همدان بازگشت.
وحید علی نجیمی در ۲ ماده ۴۰۰ متر و یکصد متر سرعت امکان حضور در رقابت‌های دو ومیدانی نابینایان و کم بینایان پارالمپیک توکیو ژاپن را به دست آورد.
نجیمی نماینده همدان سابقه کسب مدال‌های رنگارنگ آسیایی و بین المللی را در کارنامه خود دارد.
همدان یکی از قطب‌های اصلی دو ومیدانی نابینایان و کم بینایان کشور است.

مسابقه دوستانه مینی گلف در همدان
 به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر یک دوره مسابقه دوستانه مینی گلف در همدان برگزار گردید.
این مسابقه در سایت تخصصی مینی گلف همدان واقع در مجموعه ورزشی سردار شهید علیرضا شمسی پور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.مسابقه مذکور به روش استروک پلی در ۹ میدان و به صورت انفرادی برگزار شد . در پایان در این مسابقه دوستانه مسیحا جبرییلی عنوان نخست را کسب کرد، محمد صبوری دوم  شد ومحمد مهدی صلواتی نیز به مقام سوم رسید.


حریم مجموعه شهید مفتح همدان مشخص می‌شود
 نخستین جلسه بررسی مشکلات مجموعه مفتح برای مشخص شدن حریم مجموعه شهید مفتح با حضور معاونین و مدیران ستادی اداره ورزش و جوانان استان برگزار شد.
در این جلسه مدیر کل ورزش وجوانان با تأکید بر اینکه ساماندهی مجموعه ورزشی شهید مفتح یکی از اولویت‌های مهم دستگاه ورزش و جوانان استان است، گفت: خوشبختانه اخیراً با همراهی وزارت ورزش و جوانان، استاندار، معاونت برنامه‌وبودجه استانداری و همچنین مجمع نمایندگان اقدامات و اعتبارات خوبی در راستای توسعه مجموعه 15 هزارنفری شهید مفتح اختصاص یافته است.
حمید سیفی ادامه داد: از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به احداث مجموعه پاراالمپیک غرب کشور ویژه جانبازان و معلولین اشاره کرد که لازمه تحقق این مهم ارتباط و تعامل بین دستگاهی و رفع برخی موارد محلی است که باید با همراهی اداره کل راه و شهرسازی رفع شود. وی گفت: یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم و تأثیرگذار در روند رسیدگی به مشکلات این مجموعه و سامان دادن به آنها، مجمع نمایندگان استان خصوصاً نماینده تویسرکان هستند که باید از نگاه مثبت آنها نیز بهره‌مند شویم تا بتوانیم به جامعه خدمات شایان داشته باشیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com