1400-10-201400-10-30bool(false) چشم‌انداز استان برای المپیک 2024 همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119246 تاریخ انتشار:  1400-05-23 - 10:33 تعداد بازدید:  85
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برای رفتن به فرانسه برنامه داریم؟
چشم‌انداز استان برای المپیک 2024

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی

پرونده رسمی و دومین دوره مسابقات المپیک تابستانی 2020 توکیو با قهرمانی آمریکا بسته شد و 3 کشور آمریکا، چین و ژاپن بیشترین مدال‌های رنگارنگ را تصاحب کردند و کاروان جمهوری اسلامی ایران با کسب 7 مدال رنگین نمایش متوسطی در این آوردگاه بزرگ ورزشی داشت.

در این دوره از مسابقات 11هزار و90 نفر ورزشکار از 205 کشور گرد هم آمده بودند تا با برپایی بزرگترین رویداد ورزشی دنیا، برای کسب هزار و80 مدال تلاش کنند.
آنها در جدالی به دور از رنگ‌ها، قومیت‌ها، نژادها و مذاهب برای صلح و دوستی ملل با هم مصاف کردند تا شاید شعار المپیک را تاحدودی که همان صلح و دوستی است را به نمایش بگذارند. المپیک پس از 17روز رقابت فشرده به آخر رسید، تیم‌ها به کشورهای خود بازگشتند تا خود را برای المپیک 2024 پاریس که تنها 3 سال باقی مانده است آماده کنند.

کاروان 65 نفره المپیک کشورمان نیز با کارنامه متوسط به وطن بازگشت. کسب 7 مدال شامل 3 طلا، 2 نقره و 2 برنز یعنی تقریباً صدم درصد و اکنون با توجه به تغییر دولت و ساختار دستگاه ورزش کشور امید می‌رود با شناسایی ضعف‌ها، برنامه‌ریزی مدونی برای المپیک آینده داشته باشند و به دنبال حضور قوی در المپیک 2024 پاریس باشند.

استان همدان که در ادوار گذشته حضور پررنگی در المپیک‌ها داشت و از المپیک 2هزار تا 2016 نمایندگان شایسته‌ای را در رشته‌های مختلف در فهرست المپیکی‌های کاروان ایران داشت در 4 سال گذشته افت محسوسی داشت و با غروب ستارگان ورزش استان همچون جامه‌بزرگ، حکیمی، گودرزی نتوانست جایگزین‌های مناسبی داشته باشد و پس از 16سال کاروان ایران بدون ورزشکاران همدانی در المپیک توکیو شرکت کرد که این جای بسی‌تأسف است هرچند ورزشکارانی همچون شیما صفائی در تنیس روی‌میز و کیمیا زارعی در قایقرانی می‌توانستند سهمیه بگیرند که میسر نشد.

حال باید اداره ورزش‌وجوانان دورنمای خود را برای المپیک 2024 پاریس ترسیم کند و با بهره‌گیری از بازوان پرتوان خود که همانا هیأت‌های ورزش است قهرمانان شایسته‌ای را پرورش داده و برای قرار گرفتن در کاروان المپیک ایران تلاش کند.
فرصت 3 ساله هرچند کوتاه و زودگذر است، اما اگر برنامه‌ریزی باشد و کارها اصولی پیش برود می‌توان از این فرصت بهترین بهره را برد و بار دیگر توانایی ورزش استان را به رخ جهانیان کشید.

دولت‌جدید با انتخاب وزیرجدید تا چند روز دیگر کار خود را آغاز می‌کند و برنامه‌های کوتاه و بلندمدت خود را برای تعالی ورزش کشور ترسیم خواهد کرد.
 در استان همدان نیز مدیرکل ورزش‌وجوانان که خود از قهرمانان خوش‌نام ورزش است با سود بردن از حمایت سایر دستگاه‌ها و مجاب کردن هیأت‌ها بر قهرمان‌پروری می‌تواند کارنامه‌ای درخشان از خود بر جای گذارد و در 3 سال آینده جای هیچ عذر و بهانه‌ای برای کم‌کاری نخواهد داشت.


ورزش استان توانایی‌های بالایی دارد و اگر خوب مدیریت و هدایت شود می‌تواند حرف‌های زیادی در کشور و حتی در جهان داشته باشد.
ورزش استان در رشته‌های انفرادی می‌تواند سهمیه کسب کند و این مستلزم آن است که دستگاه ورزش و هیأت‌های ورزشی برنامه داشته باشند و در راه شناسایی استعدادها قدم‌های محکمی بردارند.
مدیران ناتوان و کم‌کار باید جای خود را به نیروهای تازه‌نفس و باانگیزه بدهند و باید نیروهای بازنشسته از بدنه هیأت‌ها کنار گذاشته شوند و جوانان پرانرژی زمام امور را در دست بگیرند.

دستگاه ورزش با کمک فدراسیون‌ها در ساختار انتخابات باید تغییراتی به وجود آورد تا نیروهای کاروان رغبت بیشتری بر حضور در رأس هیأت‌ها داشته باشند و رؤسایی که در چند سال اخیر هیچ استعدادی را معرفی نکرده‌اند کنار گذاشته شوند.

امیدواریم دستگاه ورزش استان چشم‌انداز روشنی از آینده ورزش کشور را ترسیم کند و به جای وعده‌ووعید در عمل کارهای بنیادی انجام داده و ورزش استان را از این رخوت و خمودگی رها کرده و بالندگی و رشد را در کالبد این ورزش بیمار بدمد.
اگر امکانات مالی به موقع فراهم شود و مدیران دلسوز در رأس ورزش قرار بگیرند استان همدان این توانایی را دارد که در رخدادهای داخلی و خارجی حضور پررنگی داشته باشد و نام همدان در آوردگاه‌های جهانی بدرخشد.
المپیک‌ها کارنامه ورزش هر کشور است و تلاش و کار هر فدراسیون در المپیک ارزیابی می‌شود.

ورزشکاران استان باید ابتدا با حمایت مسئولان برای کسب سهمیه تلاش کنند و سپس برای کسب عنوان راهی المپیک شوند و امیدواریم که در المپیک 2024 پاریس نمایندگان شایسته‌ای در رشته‌های مختلف از ورزش استان داشته باشیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com