1403-03-251403-04-04bool(false) هشدار دستگاه ورزش به مدیران پاس همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Mon, June 24, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129844 تاریخ انتشار:  1401-11-05 - 16:00 تعداد بازدید:  645
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هشدار دستگاه ورزش به مدیران پاس

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی


■ اختلاف و چند دستگی تیشه به ریشه پاس می‌زند

 روز گذشته نوشتیم که شمارش معکوس برای نابودی پاس آغاز شده است و خطر حذف و انحلال به طور جدی، این تیم با سابقه کشور را تهدید می‌کند و اگر مسئولان استان حرکتی انجام ندهند سرنوشت شومی در انتظار باشگاه بزرگ پاس است.

پس از آنکه برخی از رسانه‌ها از جمله همدان‌پیام اوضاع و احوال باشگاه پاس را به رشته تحریر درآورد و خطرات احتمالی انحلال باشگاه پاس را گوشزد کرد، امروز شاهد واکنش‌هایی از سوی برخی از مسئولان بودیم ودستگاه ورزش برای ادامه کار مدیران پاس ضرب العجل اعلام کرد.

نخستین واکنش را قائم مقام پاس داشت که انحلال پاس را شایعه و ساخته ذهن رسانه‌ها عنوان کرد و اعلام نمود که جدایی بازیکنان امری عادی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

سیدمحمد رضوی پور به خبرنگارما گفت: مسئولان استان هر روز ما را تهدید به آوردن فرد دیگر می‌کنند و مدعی هستند که ما کفایت اداره تیم را نداریم و این حرف‌ها تنها بی‌اعتمادی و دلسردی به بار می‌آورد.

وی افزود: در قرارداد ما با مؤسسه فرهنگی ورزشی شهدای الوند با صادق چیت‌سازیان، بازکردن پنجره نقل و انتقالات و پرداخت هزینه‌های جاری قید شده بود اما در طول چند ماه‌گذشته انواع طلب‌کاران در باشگاه نمایان شدند و با در دست داشتن احکام طلب، پاشنه درب باشگاه را کشیدند و اکنون پس از چند ماه، هیأت امنا خود را عقب کشیده و اداره ورزش را متولی باشگاه کرده است در حالی که ما روز نخست اصلاً با دستگاه ورزش طرف نبودیم و با اولیایی و چیت‌سازیان قرارداد بستیم و پرسشم این است که اولیایی وچیت‌سازیان اکنون کجا هستند؟؟

وی که دل پری داشت، از علم کردن مدیر جدید گلایه کرد و گفت: با چه انگیزه‌ای برای تیم هزینه کنم در حالی که هر روز یک نفر را برای اداره باشگاه علم می‌کنند و در تازه‌ترین خبر نیز گفته می‌شود یکی از مدیران سابق قصد بازگشت به تیم را دارد.

قائم‌مقام باشگاه افزود: در چند ماه گذشته تلاش بسیاری کردیم که نماینده همدان در مجلس را ملاقات کنم اما توفیقی نداشتم، اکنون شنیده می‌شود وی نیز در صدد اعتلای تیم و جایگزینی فرد دیگری در باشگاه است.وی ادامه داد: تا وقتی وضعیت باشگاه مشخص نشود ریالی هزینه نخواهم کرد و استان باید ابتدا برای پاس تعیین تکلیف کند.

با شنیدن سخنان رضوی‌پور مسلم شد که کسی برای پاس دل نمی‌سوزاند و این تیم فرصت چندانی ندارد اگر امروز و فردا پنجره باز و تمرینات، آغاز نشود دیگر از دست کسی کاری ساخته نیست.

رضوی که مدتی است کارهای زیربنایی و بزرگی را برای پاس انجام داده به خوبی می‌داند اگر شرایط تیم برای ادامه حیات مهیا نشود تمام این کارها آب در هاون کوبیدن است و این بیمار رو‌به‌موت در حال حاضر به جراحی نیاز ندارد بلکه با چند مسکن می‌توان درد را کاهش داده و امید به بقا و زندگی را افزایش دهیم اکنون باید ابتدا شرایط زنده ماندن را مهیا کنیم و وقتی کمی جان گرفت و آمادگی جراحی داشت این بیمار را جراحی کنیم.


قائم مقام باشگاه به خبرنگار ما تصریح کرد: مسئولان، تازه یادشان افتاده که ما صلاحیت اداره تیم را نداریم که اگر چنین بود، چرا قرارداد بستند، اکنون هم در صورتی حاضر به ادامه کار و هزینه کردن هستیم که این مسئولان حکم بر مسئولیت ما در باشگاه برای 3 سال آینده را بدهند تا ما نیز برای باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی، اقدام نماییم.

وی گفت: پاس تیم دولتی نیست که بودجه خاصی داشته باشد ما باید برای تأمین بودجه مسیرهای مختلفی را طی کنیم و مسئولان استان باید وضعیت و شرایط ما را به عنوان بخش خصوصی و مدیریت پیمانی باشگاه درک کنند تا با کمک هم مشکلات را حل و پاس را از این وضعیت نجات دهیم.

رئیس هیأت امنای باشگاه پاس نیز دل پری از دست مسئولان استان داشت و حاصل این بی‌تدبیری را بی‌خیالی مسئولان سیاسی استان دانست.

سیدکاظم اولیایی در خصوص شرایط پیش‌آمده باشگاه پاس به خبرنگار ما گفت: اوضاع تیم خوب نیست اما کاری از دست من و امثال من و خارج از استان، برنمی‌آید و این مشکل را مسئولان استان باید حل کنند.

وی گفت: سایر استان‌ها برای فوتبال و ورزش هزینه می‌کنند اما استان همدان توانایی جذب منابع مالی را ندارد این حکایت از آن دارد که مسئولان استان علاقه‌ای به سلامت جامعه و جوانان ندارند.

چرا باید مدیر تیم نتواند استاندار و نماینده مجلس را ملاقات کند؟ چرا استان نمی‌خواهد به شرکت‌ها و دستگاه‌های تولیدی برای حمایت از ورزش فشار بیاورد؟، خاک حاصلخیز استان توسط شرکت‌های شیشه، سیمان، پتروشیمی و نیروگاه از بین می‌رود، آنگاه این شرکت‌ها نسبت به سرمایه‌گذاری روی ورزش و جوانان اقدام نمی‌کنند و این ضعف مدیران استان است که از این توانایی استفاده نمی‌کنند.

وی در پایان ضمن اظهار تأسف از مشکلاتی که برای پاس به وجود آمده، گفت: این شرکت پیمانی که مدیریت پاس را به عهده دارد، نمی‌تواند یک تنه مشکلات پاس را به دوش بکشد و سایر مسئولان استان، دستگاه ورزش و هیأت فوتبال نیز باید راه را برای ادامه کار این شرکت هموار کنند.

اولیایی کاملاً از برخورد مسئولان استان دلسرد شده و اعتقاد دارد که پاس با تکیه بر نیروهای بومی و حمایت مسئولان می‌تواند با قدرت به حیات خود ادامه دهد.

مدیرکل ورزش وجوانان استان نیز پاسخگوی خبرنگار ما شد ودر خصوص مسائل پیش آمده ابراز تأسف کرد وگفت: متأسفانه بدون شناخت وآگاهی از این شرکت پاس را واگذار کردیم و ما از همان ابتدا بر این باور بودیم که این شرکت توانایی انجام تعهدات را ندارد.

علی حقیقی افزود: البته این مدیران کارهایی انجام دادند که به موقع نبود ودیده نشد با این حال بنا بر وظیفه سازمانی خود پیگیر بودیم و به موقع به مدیر این شرکت که تنها قائم مقام را ما می‌شناسیم موارد لازم گفته شد.

وی تصـــریح کرد: به مدیران این تیم اولتیماتوم دادیم که اگر تا(سه‌شنبه) دیروز پرداخت‌ها انجام وپنجره باز شد همکاری خودرا ادامه خواهیم داد واگر باز هم وعده‌ها عملی نشود آنگاه کار دیگر انجام خواهیم داد.

حقیقی تأکید کرد: رایزنی با دو تن از مدیران سابق عظیمی وعابری منصور آغاز شده است واگر متولیان باشگاه خلف وعده کنند مذاکرات جدی برای ورود این دو عزیز نهایی خواهد شد تا پاس با اقتدار به حیات خود ادامه دهد.

به هر حال شرایط پاس این روزها چندان مساعد نیست و اگر در روزهای آینده مشکلات حل نشود روزها و آینده تلخی در انتظار این باشگاه است.

 تلاش کردیم تا با صوفی رئیس هیأت فوتبال استان نیز ارتباط برقرار کنیم که متأسفانه ایشان جوابگو نبودند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com