همدان باید 2 مدال در المپیک کسب کند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 7 اسفند 1402

Today : Mon, February 26, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130011 تاریخ انتشار:  1401-11-11 - 17:06 تعداد بازدید:  478
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وعده رئیس فدراسیون تیراندازی:
همدان باید 2 مدال در المپیک کسب کند

نویسنده : حامد صیفی

ورزشی


■ سیدرضا موسوی به مدت 4 سال رئیس هیأت تیراندازی همدان شد


 بعد از وقفه‌ای طولانی و حواشی ریز و درشت، اداره کل ورزش و جوانان استان موفق به برگزاری انتخابات هیأت تیراندازی استان همدان شد و عنان کار به دستان "سیدرضا موسوی" سپرده شد.

تالار قرآن شهر همدان صبح وز گذشته در شرایطی میزبان مجمع انتخابات هیأت تیراندازی بود که شروع این مجمع با یک ساعت تأخیر بعضی از اعضا را حسابی شاکی کرده بود. دلیل این تأخیر جلسه‌ای بود که میان سردار مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی و استاندار همدان در همان اوایل صبح دیروز برگزار شد.

مه‌لقا جام‌بزرگ عضو تیم ملی تیراندازی در 2‌المپیک 2012 و 2016 و دارنده سه مدال در بازی‌های آسیایی اگرچه در این مجمع حق رأی نداشت اما به‌عنوان میهمان ویژه حاضر بود. دیگر میهمان ویژه این مراسم مهدی شمسی‌پور فرزند شهید مدافع‌حرم علیرضا شمسی‌پور بود. شهید والامقامی که خود در مقطعی ریاست این هیأت ورزشی را بر عهده داشت.

دوقطبی، کلیدواژه‌ای بود که می‌شد آن را روی چهره اعضای مجمع به‌خصوص خانواده تیراندازی از جمله ورزشکاران و مربیان متجسم شد. گمانه‌زنی‌ها قبل از برگزاری مجمع به نحوی بود که روی کاغذ هر دو نامزد انتخاباتی از شانس خوبی برای پیروزی برخوردار بودند.

مینا قربانی، فرشته قدرتی و سیدمهدی موسوی از قهرمانان به‌نام این رشته از جمله نفرات تأثیرگذار مجمع بودند که حق رأی داشتند. به این لیست باید منیژه کاظمی را هم اضافه کنیم که عنوان نخستین ورزشکار المپیکی هگمتانه را با خود به یدک می‌کشد.

فاطمه چهاردولی داور و مربی ارزنده تیراندازی که اخیرا به عنوان مشاور جوان استاندار هم معرفی شده، دیگر نامی است که در این لیست می‌توان قرار داد.
بعد از یک ساعت تأخیر، مجمع با صحبت‌های علی حقیقی مدیرکل ورزش و جوانان استان استارت خورد.

حقیقی گفت: همدان با درایت فدراسیون و پشتکار اعضای هیأت، قهرمانان ملی و فراملی زیادی در این رشته دارد که مایه مباهات هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان با بیان اینکه امیدوار است مدیریت جدید با برنامه‌هایی که ارائه می‌دهد موجب رشد و تعالی بیشتر تیراندازی با همت قهرمانان شود، افزود: در این رشته جایگاه خوبی داریم و باید دست در دست هم برای تقویت آن تلاش کنیم.

بعد از صحبت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان نوبت به معرفی نامزدهای انتخاباتی رسید و بر حسب حروف الفبا ابتدا عباس کریمی‌تبار، تحصیل‌کرده رشته اقتصاد و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به معرفی خود و اهدافش پرداخت.

کریمی‌تبار اظهار کرد: آنهایی که از نزدیک من را می‌شناسند می‌دانند که من مدیری هستم که حتی یک ساعت هم درب اتاقم روی ارباب رجوع بسته نبوده و دسترس بودن یک مدیر به اعتقاد من یک شاخصه مهم است.

وی ادامه داد: نزدیک به دو ماه است که در حال بررسی شرایط هستم که ببینم آیا می‌توانم به تیراندازی خدمتی داشته باشم یا نه. با توجه به بررسی‌هایی که داشتم به این نتیجه رسیدم که این ورزش مشکلات زیادی دارد، اما با مدیریت جامع و همدلی می‌توان کار را ساماندهی و مشکلات را که تماما هم مالی نیستند، برطرف کرد.

این نامزد انتخاباتی برنامه‌ها و اهداف مهم خود را در حوزه‌های سخت‌افزاری، تقویت سرمایه انسانی، استعدادیابی و تأمین منابع مالی طبقه‌بندی و برای اعضای مجمع اعلام کرد.

بعد از او نوبت به سیدرضا موسوی رسید. او ابتدا به دوستی صمیمانه خود با سردار شهید علیرضا شمسی‌پور اشاره کرد و گفت: پتانسیل هیأت تیراندازی استان بسیار بالاست و در کشور حرف برای گفتن داریم.

چند سال است که به دلیل زیرساخت‌های ضعیف، هیأت مجبور بوده با تعداد کم ورزشکاران کار را جلو ببرد که ما به دنبال این هستیم با تجهیز سالن‌های مغفول،‌ زمینه‌ای را فراهم کنیم که نوجوانان و جوانان بیشتری درگیر این ورزش شوند.

موسوی راه‌اندازی سایت اهداف پروازی را از برنامه‌های مهم خود برشمرد و بهسازی 5‌سالن غیرفعال، تأمین ۱۲ قبضه سلاح برای برطرف شدن مشکل کمبود تجهیزات، ایجاد یک هیأت اندیشه‌ورز برای پای کار آمدن سلیقه‌های مختلف و راه‌اندازی سالن‌های جدید در نقاط شهر را از اهداف مهم خود برشمرد.

بعد از صحبت نامزدها، نوبت به رأی‌گیری رسید. ابتدا اعلام شد 23 نفر در مجمع حق رأی دارند که به‌دلیل غیبت یکی از شهرستان‌ها، 22 رأی به صندوق ریخته شد.
کار در ابتدای شمارش برابر پیش رفت، اما سیدرضا موسوی در نهایت گوی سبقت را از حریف خود ربود و با 14 رأی، نظر مجمع را جلب کرد تا به مدت چهار سال رئیس یکی از پرافتخارترین ورزش‌های استان همدان شود.  

موسوی بعد از انتخاب به عنوان رئیس هیأت نشان داد که تیم مدیریتی عنوان‌دار و مقتدری مدنظر داشته. او ابتدا منیژه کاظمی را به عنوان نایب رئیس بانوان، طیبه مطهری‌خواه را به عنوان خزانه‌دار، مه‌لقا جام‌بزرگ، سیدمهدی موسوی و فاطمه چهاردولی را هم به‌عنوان اعضای هیأت‌رئیسه معرفی کرد که همگی رآی قاطعی از اعضای مجمع گرفتند.

در پایان این مجمع نوبت به صحبت‌های رئیس فدراسیون تیراندازی رسید. سردار قربانی گفت: در جلسه با استاندار همدان به او گفتم که همدان باید دو مدال المپیک برای ایران کسب کند و ایمان دارم که چنین ظرفیتی وجود دارد.

وی تصریح کرد: کار رئیس هیأت بعد از انتخاب شروع می‌شود و همه می‌دانیم که کار سختی پیش روی موسوی و تیم خوبش خواهد بود. اما همگی باید بسیج باشند تا تیراندازی استان را  به جایگاه واقعی خود برسانند.

قربانی اضافه کرد: در دیدار با استاندار قول‌هایی گرفتم و تیم مدیریتی جدید هم باید دنبال این مطالبه‌گری باشد. در سپاه هم امکاناتی هست که باید برای جوانان به کار گرفته شود.

رئیس فدراسیون تیراندازی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید شمسی‌پور عنوان کرد: شهدا پشتکار داشتند و ما هم می‌توانیم راه 8 هزار شهید استان را ادامه دهیم تا کار ورزش به سرمنزل مقصود برسد.  

وی با بیان اینکه همدان ظرفیت بالایی در این رشته دارد و باید نفرات بیشتری مثل مه‌لقا‌جام‌بزرگ به کشور و دنیا معرفی کند، یادآور شد: این استان ظرف سال‌های اخیر افتخارات زیادی در تیراندازی به دست آورده و با معرفی ملی‌پوشان مختلف ثابت کرده که حرف برای گفتن دارد. این چرخه نباید متوقف شود و با تلاش تمامی متولیان و همت اعضای هیأت و تیم مدیریتی جدید کار باید به بهترین شکل ممکن پیش برود تا قهرمانان بیشتری ظهور کنند.

قربانی با بیان اینکه همگی باید برای رشد بیشتر ورزش تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: هر فردی در هر مسئولیتی که هست باید به نحو احسن فعالیت کند تا شرمنده شهدا نباشیم. رئیس جدید هیأت هم باید تمامی ظرفیت‌ها را به کار بگیرد تا این رشته مثل همیشه روزهای درخشانی را تجربه کند.

وی به نقش مهم شهدای استان همدان به‌خصوص سردار شهید حاج حسین همدانی و شهید علیرضا شمسی‌پور اشاره کرد و افزود: یکی مثل شهید همدانی یک شبه به این جایگاه نرسیده و سال‌ها تلاش کرده است. ما هم باید تلاش کنیم تا به این جایگاه برسیم و خدمت به جوانان آن هم در عرصه ورزش می‌تواند راه رسیدن به نقطه‌ای باشد که رضایت الهی را در پیش داشته باشد.


رئیس فدراسیون تیراندازی با تقدیر از انگیزه بالای مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان تصریح کرد: در استان و نهادهایی چون سپاه ظرفیت بالایی وجود دارد و رئیس جدید هیأت باید از این پتانسیل استفاده کند تا از نظر تجهیزات، وضعیت تیراندازی بهتر و باکیفیت‌تر شود.

بعد از برگزاری مجمع هیأت تیراندازی، رئیس فدراسیون همراه با مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان و برخی از اعضای مجمع به اتفاق مهدی شمسی‌پور فرزند شهید مدافع‌حرم علیرضا شمسی‌پور بر سر مزار این شهید والامقام که خود رئیس این هیأت ورزشی هم بوده حاضر و به مقام شامخ این شهید ارزنده ادای احترام کردند.

همچنین سردار قربانی از سالن شهید ضرابیان که مهمترین سالن این رشته ورزشی محسوب می‌شود هم دیدار کرد.


 

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com