زوایای پنهان انتقال پاس به همدان همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  122513 تاریخ انتشار:  1400-12-08 - 09:55 تعداد بازدید:  324
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بیش از یک دهه پس از انتقال اولیایی زبان باز کرد
زوایای پنهان انتقال پاس به همدان

ورزشی

 درباره انتقال تیم پاس به همدان تاکنون مطالب زیادی گفته شده است و این انتقال با حمایت و انتقاد اهالی فوتبال همراه شد پاس از بین 2 سناریو انتقال یا انحلال، انتقال را انتخاب کرد تا ادامه حیات بدهد.
کاظم اولیایی، رئیس هیأت‌امنایی باشگاه پاس همدان از جمله افرادی است که نقش پررنگی در انتقال پاس به همدان داشت. این انتقال با انتقادات شدیدی همراه شد و هنوز هم پس از گذشت 15سال این تنش‌ها ادامه دارد.
مدیرعامل اسبق پاس زوایای پنهان این انتقال را در مصاحبه با ایسنا اعلام کرد و مدعی شد که ماجرای بیجه و ریگی ازجمله دلایل جدایی پاس از نیروی انتظامی و انتقال به همدان بود.
وی گفت: قصه پاس همدان مفصل است. وقتی برای ارگانی در جهت برقراری امنیت و امور انتظامی بودجه تعیین می‌شود، باید در همان جهت هزینه شود. در آن برهه زمانی اگر یادتان باشد در اطراف تهران ماجرای بیجه رخ داد. او 2 سال جوانان مملکت را بی‌سیرت کرد و چند نفر را هم کشت. بیجه را در نهایت بازداشت کردند. پس از بازداشت بیجه از نیروی انتظامی پرسیدند که شما کجا بودید؟ چرا محدوده مثلثی که بیجه جنایت کرده را پوشش نداده بودید؟ آنها گفتند که ما خودرو نداشتیم و اعتبار کمی هم داریم. یا ریگی جاده کرمان - بم را بست و ۴۸ ساعت جاده را در اختیار داشت. هر کسی آمد را غارت و چپاول کرد و کشت.
رئیس نیروی انتظامی استان کرمان را هم بازخواست کردند که چرا جاده ۴۸ ساعت بسته شده ولی نیروی انتظامی گشت نداشته است؟
همین 2 مورد موجب شد که عده‌ای از وکلا شکایتی طرح کردند که نیروی انتظامی به وظیفه‌اش عمل نکرده است. نخستین موضوعی که مطرح شد درباره باشگاه پاس بود. گفتند ۶۰ خودرو و ۱۵۰نیرو به فوتبال مشغول هستند. آنها گفتند آیا قالیباف مجاز است یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از بودجه‌ انتظامی را به دنیزلی و ۷۵۰ میلیون تومان به عزیزی بدهد و از آن طرف نیروی انتظامی پول بنزین و خودرو برای برقراری امنیت نداشته باشد؟
کار به شورای نظامی مشاوران رهبر معظم انقلاب رسید. آنها موضوع را به گوش مقام معظم رهبری رساندند و مقام معظم رهبری، به عنوان فرمانده‌کل قوا دستور دادند که تیم‌های نظامی و انتظامی حق شرکت در مسابقات قهرمانی و حرفه‌ای را ندارند و اگر هستند، کنار بکشند.به دنبال این دستور رهبر معظم انقلاب پاس نیروی انتظامی، ملوان نیروی دریایی، صبا باتری وزارت دفاع و عقاب نیروی هوایی از حمایت نیروهای نظامی و انتظامی خارج شدند و این یک دستور حکومتی بود.
پاس به همدان منتقل شد، ملوان زیرنظر مناطق آزاد قرار گرفت، صبا باتری به قم انتقال یافت و عقاب نیز راهی کرمانشاه شد.
در باشگاه پاس و حسب دستور رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا، احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جلساتی را با حضور کارشناسان برگزار کرد که یکی از آن کارشناسان سید کاظم اولیایی بود و قرار شد دستور مقام معظم رهبری  با کمترین هزینه اجرایی شود.
اولیایی ادامه داد: در ابتدا می‌خواستند پاس را منحل کنند، ولی انحلال پاس از نظر من عواقبی داشت. من گفتم چرا پاس را منحل کنیم؟ آن را به توانمندی‌های دیگری منتقل کنیم. باشگاه پاس که فقط تیم فوتبال نداشت، چندین تیم در رشته‌های مختلف داشت. حتی خبرگزاری هم داشت.
من قبول دارم که بین انتقال و انحلال بنده مقصر هستم. من گفتم که باید باشگاه منتقل شود. خدا شاهد است که اصلاً بحث انتقال باشگاه به همدان نبود، اما چون بهروز مرادی، استاندار وقت همدان به احمدی‌مقدم نزدیک بود، باشگاه به همدان داده شد. در صورتجلسه‌ای که در آن جلسه تنظیم شد، قرار شد که سالی ۵۰۰ میلیون تومان و ۱۰سرباز، نیروی انتظامی تقبل کند و تیم به جای دیگری منتقل شود، اما جایی نبود که از پاس میزبانی کند.
درنهایت مرادی، استاندار همدان پاس را پذیرفت. در آن 3 سال که نیروی انتظامی هم پول داد، باشگاه اوضاع خوبی داشت، اما استان همدان ظرفیت هزینه ورزش حرفه‌ای را نداشت که یکی از دلایل آن، صنعتی نبودن همدان بود.
در نهایت تصمیم بر این شد که باشگاه پاس از زیرنظر نیروی انتظامی خارج شود و به بخش خصوصی سپرده شود. استان همدان هم تعهد داد که هزینه‌های این باشگاه را بدهد، اما بعداً زیر تعهدشان زدند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com