1402-11-291402-12-09bool(false) پوشش ۹۹ درصدی نوآموزان در دستور کار آموزش و پرورش همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 9 اسفند 1402

Today : Wed, February 28, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109204 تاریخ انتشار:  1399-03-21 - 07:00 تعداد بازدید:  3464
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پوشش ۹۹ درصدی نوآموزان در دستور کار آموزش و پرورش

ورزشی


 رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از نیمه دوم تیرماه آغاز خواهد شد، اظهارکرد: در سالجاری پوشش ۹۹ درصدی نوآموزان بدو ورود به دبستان و۶۰ درصدی پیش‌دبستانی‌ها در این طرح هدف‌گذاری شده است.
به گزارش ایسنا، در نشست مشترک رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و معاون آموزش ابتدایی و اعضای شورای معاونان ۲ معاونت، نشست بررسی شیوه‌های انسجام‌‌بخشی و کیفیت‌‌بخشی به فعالیت‌های مشترک برگزار شد.
سید جواد حسینی اظهارکرد: نشست مشترک چند ماه گذشته ۲ معاونت آغاز خوبی برای همکاری مشترک بود که باید به نتایج خوب هم منجر شود.
وی افزود: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی، آموزش‌های تلفیقی فراگیر و مدارس تلفیقی، دانش‌آموزان دیرآموز و مراکز مشکلات ویژه یادگیری، ۴ قلمرو آموزش‌وپرورش استثنایی است که در پیوند مستقیم با معاونت آموزش ابتدایی است.
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از نیمه دوم تیرماه آغاز خواهد شد، اظهارکرد: در سالجاری پوشش ۹۹ درصدی نوآموزان بدو ورود به دبستان و۶۰ درصدی پیش‌دبستانی‌ها در این طرح هدف‌گذاری شده است و مشارکت معاونت آموزش ابتدایی در شناسایی بازماندگان از طرح و همچنین مداخلات مؤثر پس از طرح از ضروریات رسیدن به اهداف طرح سنجش است.
حسینی یکی از چرخش‌های تحول‌آفرین را حرکت از ایزوله‌سازی و تفکیک به سمت تلفیق دانست و اظهار کرد: مناسب‌سازی ۲۰‌ هزار مدرسه عادی پذیرای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از بعد تجهیزات، معلمان، دانش‌آموزان و والدین نیازمند همکاری همه بخش‌ها به‌ویژه معاونت آموزش ابتدایی است.
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه ۷۴۱ مرکز ویژه اختلالات یادگیری در کشور وجود دارد، اظهارکرد: براساس برآوردها هزار مرکز ویژه اختلالات یادگیری دیگر در کشور نیاز است و سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی توسعه کمی و کیفی این مراکز را هدف‌گذاری کرده است. وی افزود: گسترش کمی این مراکز، ‌تغییر ندادن کاربری، استفاده از نوبت دوم مدارس برای استقرار مراکز جدید و تأمین نیروی انسانی متخصص مراکز ویژه اختلالات یادگیری نیازمند همکاری ادارات کل و معاونان آموزش ابتدایی استان‌ها است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com