1399-12-021399-12-12bool(false) 1399-12-021399-12-12bool(false) مي‌خواهم استاد بزرگ شطرنج شوم همدان پیام
 
 
سه شنبه - 12 اسفند 1399 - شماره 3988
 
امروز : سه شنبه ، 12 اسفند 1399

Today : Tue, March 2, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  3421 تاریخ انتشار:  1390-09-04 - 01:13 تعداد بازدید:  148
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قهرمان همداني شطرنج كشور:
مي‌خواهم استاد بزرگ شطرنج شوم

ورزشی

همدان‌پيام: مسابقات ليگ دسته يك شطرنج كشور چندي پيش با قهرماني استان در بخش تيمي و انفرادي به پايان رسيد كه حامد منوچهري شطرنج باز ‌آينده‌دار همداني در بخش انفرادي عنوان قهرماني را كسب كرد.
وي گفت: ‌اين مسابقات از سطح بالايي برخوردار بود و استان با كسب عنوان قهرماني در‌ اين دوره نشان داد كه شطرنج استان رشد بسياري داشته است و سطح استان در كشور در حال پيشرفت است و ‌اين تازه اول راه است و ما بايد با برنامه‌ريزي ‌اين راه را به خوبي دنبال كنيم.
حامد منوچهري با بيان ‌اينكه عاشق ‌اين ورزش است، افزود: حدود نوزده سال است كه در ‌اين ورزش فعاليت دارم و دايي‌ام باعث شد كه براي ديدن بازي قهرمان سابق جهان كه به ‌ايران آمده بود به محل بازي‌ها بروم كه به ‌اين ورزش روي آوردم و تا به حال عنوان‌هايي چون قهرماني كشور، آموزشگاه‌ها و رده‌هاي سني را در كارنامه دارم.
وي ديد فعالان ‌اين ورزش را در ‌ايران از نظر حرفه‌اي كمي پايين دانست و تصريح كرد: كشور ما نسبت به كشورهاي صاحب شطرنج از نظر حرفه‌اي در شطرنج ديد سطح پاييني دارد و ‌اين كار را مشكل كرده و باعث شده است كه ما نتوانيم توانمندی واقعي كشور را در ‌اين ورزش نشان دهيم، ما نيز مانند بسياري از كشورهاي صاحب شطرنج بايد ‌اين ورزش را به صورت حرفه‌اي در بين ورزشكاران رواج دهيم تا يك فرد بتواند آن را به عنوان يك حرفه قلمداد كند.
شطرنج باز اول استان در ادامه خاطرنشان كرد: استان ما از نظر فعاليت در ‌اين ورزش در سطح بالايي قرار دارد اما از نظر فردي مي‌تواند بهتر از ‌اين‌ها رشد كند و ‌اين مستلزم كار بر روي نونهالان و نوجوانان است كه هيأت در حال حاضر در ‌اين مورد نيز در حال برنامه‌ريزي است كه بايد از سوي ديگر مسئولان و دست‌اندركاران مورد حمايت قرار گيرد تا كساني كه در هيأت كار مي‌كنند دلگرم شوند.
وي افزود: شطرنج استان نسبت به سال‌هاي قبل پيشرفت بهتري كرده است و در حال حاضر ليگ منظمي داريم كه 20 تيم در آن حضور دارند و نسبت به بسياري از استان‌ها بهتر كار كرده‌ايم و جلوتر هستيم اما ‌اين ليگ بايد از نظر مالي و سطح حرفه‌اي پيشرفت كند و مورد حمايت قرار گيرد.
منوچهري با بيان‌ اينكه شطرنج كشور در حال رشد است، اظهار داشت: در سال‌هايي نه چندان دور شطرنج در ‌ايران فعاليت نداشت اما به مرور ‌اين ورزش نيز روند خود را در پيش گرفت و با شكوفايي نفراتي چون قائم‌مقامي به ‌اين ورزش نگاه جدي‌تري صورت گرفت اما در حال حاضر به جز قهرمانان كشور حضور در سطح جهاني براي ديگر نفرات مقدور نيست و ‌اين باعث شده است كه ما نتوانيم در سطوح جهاني آن چنان كه بايد موفق باشيم.
وي نهايت آرزوهاي خود را گرفتن عناوين بين‌المللي و استادي دانست و بيان داشت: تلاش مي‌كنم با پشتكار مدارج ترقي را يكي پس از ديگري پشت سر بگذارم.
 وی ادامه داد: شطرنج در استان ما اگر از مربيان خارجي سطح بالا استفاده كند و مسابقات سطوح بالاي متعدد و فصلي با حضور نفرات برتر كشور داشته باشد، مي‌تواند شور و اشتياق را بين شطرنج بازان استان براي رسيدن به بالاترين سطوح ‌ايجاد كند و روز به روز نفرات بيشتري به ‌اين ورزش روي خواهند آورد و هيأت نيز مي‌تواند با اميدواري بيشتري كار خود را پيش ببرد.
حامد منوچهري در پايان گفت: زماني كه شخصي چون مكنوس كارسن با 22 سال سن بهترين شطرنج باز جهان مي‌شود و لقب موتزارت شطرنج را به خود اختصاص مي‌دهد نشانگر ‌اين است كه ما بايد شطرنج بازان را از دوران كودكي زير نظر اساتيد مجرب آموزش دهيم و حاميان مالي را براي آنها فراهم كنيم تا با خيالي آسوده به ‌اين ورزش بپردازند و آموزش و پرورش نيز در ‌اين بين نقش مهمي دارد و مي‌تواند بسيار حرفه‌اي‌تر از‌ اين عمل كند و حتي مي‌تواند يك واحد درسي به عنوان شطرنج در دروس قرار دهد؛ چرا كه ‌اين ورزش مغز را فعال كرده و هوش را رشد مي‌دهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com