کشتی از حمایت بخش خصوصی محروم است همدان پیام
 
 
يكشنبه - 31 تير 1397 - شماره 3245
 
امروز : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  81066 تاریخ انتشار:  1396-05-21 - 05:45 تعداد بازدید:  63
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کشتی از حمایت بخش خصوصی محروم است

ورزشی

رئیس هیأت کشتی استان همدان با گلایه از نگاه تبعیض آمیز در حوزه ورزش گفت: هیأت کشتی همدان از حمایت ‌بخش خصوصی محروم است.
علی رحیمی فر با بیان اینکه در اصل 3 قانون اساسی بر آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان برای همه و در تمام سطوح توصیه شده است اظهار داشت: متاسفانه به بهانه خصوصی‌سازی آن هم نه در ورزش حرفه‌ای بلکه در ورزش آماتوری و قهرمانی این اصل زیر پا گذاشته شده است.وی افزود: این که به بهانه اصل 44 قانون اساسی سالن‌های ورزشی را به هیأت‌ها بدهیم و از آنها اجاره بگیریم و بعد درآمد آن را به صورت قطره چکانی به هیأت‌ها برگردانیم خصوصی سازی است؟ این اقدام هم با اصل 3 و هم با اصل 30 قانون اساسی که بر پرورش رایگان در کنار آموزش تاکید کرده منافات دارد.
رحیمی فر افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور و استان هیأت‌های ورزشی از جمله هیأت کشتی از حامیان مالی بخش خصوصی محروم هستند و از سوی دیگر با برخی اقدامات و تصمیمات اشتباه تقریبا از بودجه دولتی نیز محروم شده‌اند.
رئیس هیأت کشتی استان همدان تاکید کرد: هیأت‌های ورزشی بنگاه اقتصادی نیستند که به فکر درآمدزایی باشند. وظیفه هیأت‌های ورزشی بر اساس قانون توسعه ورزش همگانی و قهرمانی است و این دولت است که باید بر اساس اصول ذکر شده در قانون اساسی از هیأت‌های ورزشی حمایت کند.
وی با اشاره به این که هم دولت و هم مجلس در قبال هیأت‌های ورزشی مسئول هستند گفت: هیأت‌های ورزشی سازمان‌های مردم نهادند و از ظرفیت اجتماعی بالایی برخوردارند؛ بنابراین شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود که بخش عمده‌ای از مشکلات هیأت‌ها که ناشی از کمبود منابع مالی است مرتفع شود.
رحیمی فر تصریح کرد: اگر دولت توانایی کمک به هیأت‌ها را ندارد و نمی‌تواند در لایحه بودجه آنطور که باید بودجه مناسبی برای هیأت‌های ورزشی در نظر بگیرد ‌حداقل از سیاست‌های تشویقی برای بخش خصوصی به منظور کمک به ورزش مانند تخیفات مالیاتی استفاده کند که در ادوار گذشته نیز اجرا می شد.
رئیس هیأت کشتی استان همدان با بیان این که به شرط هزینه برای توسعه ورزش بسیاری از مشکلات و ناهنجاریهای اجتماعی با فعالیت‌های ورزشی مدیریت می‌شود، شرایط رشته کشتی و فدراسیون و هیأت مربوطه را خاص‌تر از سایر رشته‌ها دانست و گفت: به این دلیل معتقدم به ورزش کشتی باید نگاه ویژه تری داشت که کشتی ورزش اول کشور و استان است و از سوی دیگر در منشور اخلاقی کشتی اخلاق محوری و روحیه پهلوانی حرف اول را می‌زند که ترویج آن بسیاری از مشکلات اجتماعی را حل خواهد کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com