بلای جانی به اسم مجمع فوق‌العاده همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 اسفند 1397 - شماره 3438
 
امروز : سه شنبه ، 28 اسفند 1397

Today : Tue, March 19, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


اشتراک سال 98
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84430 تاریخ انتشار:  1397-03-12 - 05:45 تعداد بازدید:  192
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وقتی هیأت‌های ورزشی روی پوست موز قدم برمی‌دارند
بلای جانی به اسم مجمع فوق‌العاده

نویسنده : حامد صیفی

ورزشی

این روزها برخی از هیأت‌های ورزشی حال و روز خوشی ندارند. برخی از هیأت‌های ورزشی ضعیف با سیاست صدای معترضین را در نطفه خفه می‌کنند اما برخی هیأت‌ها نمی‌توانند مانع از جمع‌آوری امضا برای برگزاری مجمع مهمی به نام "فوق‌العاده" شوند!
"مجمع فوق‌ا‌العاده" این روزها حواشی زیادی برای ورزش همدان رقم زده است. همین چند روز پیش بود که تعدادی از خانواده بزرگ ورزش‌های رزمی استان همدان اعم از داوران، مربیان، ورزشکاران، اعضای کمیته‌ها و... در نامه‌ای خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان خواستار برگزاری مجمع فوق‌العاده و برکناری رئیس هیأت ورزش‌های رزمی استان همدان شدند.
در آن نامه به مواردی مختلفی اشاره شده بود. روشن نبودن مسائل مالی هیأت رزمی با وجود در اختیار داشتن دو سالن رزمی، واگذاری سانس‌های رزمی به رشته‌هایی که زیرمجموعه هیأت مذکور نیستند، بالابردن نامتعارف اجاره سالن ورزشی، نکردن کوچکترین پیگیری برای مسائل مرتبط با مربیان و مشکلات نمایندگان سبک‌ها و ... از جمله مواردی بود که موجب شده بود امضاکنندگان برگه اعتراضی (نمایندگان مجمع انتخاباتی هیأت ورزش‌های رزمی، نمایندگان انجمن‌ها، کمیته‌ها و گروه‌های زیرمجموعه هیأت، نمایندگان شهرستان‌های تابعه و مربیان) از عملکرد مدیریتی هیأت رزمی گلایه‌مند و خواستار برگزاری مجمع فوق‌العاده و تغییر مدیریت این هیأت شوند.
اگر فلش‌بکی به عقب بزنیم، روزهایی در ذهن تداعی می‌شود که بوکس همدان درگیر حواشی متعدد بود. همین حکایت ورزش‌های رزمی پیشتر برای بوکس رخ داده بود و جمعی از خانواده بوکس در نامه‌ای خواستار برکناری رئیس هیأت شده بودند. در بخشی از این نامه آمده بود: "از زمانی که داوود دوامی رئیس هیأت بوکس استان همدان شده بزرگانی چون استاد حسین ابراهیمی که در جهت رشد و اعتلای بوکس که رشته‌ای محروم و جذاب است عاشقانه و دلسوزانه خدمت کرده را به طوری ناجوانمردانه و خارج از مروت و شأن پیشکسوتی خانه‌نشین کرده که اگر اشتیاق و دلسوزی چنین مردانی نبود، شاید بسیاری از بوکسورها رینگ بوکس را بوسیده و عطای حضور در ورزش را به لقایش می‌بخشیدند."
اگرچه این اعتراضات کار را تا برگزاری مجمع فوق‌العاده هیأت بوکس همدان پیش برد، اما در عین ناباوری اعضا رأی به ابقای دوامی دادند.
در روزهای اخیر اما شنیده شد که برگزاری مجمع فوق‌العاده بیخ گوش چند هیأت ورزشی است. یکی از این هیأت‌ها که شاید باور آن سخت باشد، قایقرانی است. رشته‌ای که اگرچه افتخارات زیادی به دست آورده و چند ملی‌پوش هم در حال حاضر در اختیار دارد، اما گویا ورزشکاران از وضعیت هیأت راضی نیستند.
یکی از مربیان رشته قایقرانی همدان که نخواست نامش فاش شود، در این باره به خبرنگار همدان‌پیام گفت: هیأت هیچ اهمیتی به ورزشکاران نمی‌دهد و تمرینات مدت‌هاست که تعطیل شده و فعالیت آنچنانی را شاهد نیستیم. به مربیان اهمیتی نمی‌دهند و ما هم دلسرد شده‌ایم. دیگر هیچ مربی‌ای راضی نیست در همدان کار کند.
وی ادامه داد: من و خیلی از اعضای خانواده قایقرانی خواستار تغییر در مدیریت این هیأت هستیم!
البته این نارضایتی از جانب ورزشکاران رشته قایقرانی استان همدان در چند وقت اخیر کاملا محسوس بوده است. همین چندوقت پیش بود که آرزو حکیمی نفر سوم بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون بعد از اتفاقاتی که در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی استان همدان رخ داد، به‌شدت از وضعیت هیأت گلایه‌مند بود و حتی خبر رسید که خانواده این قهرمان به طرزی عجیب از عملکرد هیأت قایقرانی همدان گلایه دارند.
اگر نام چند هیأت ورزشی مثل فوتبال، همگانی، شطرنج، سوارکاری، پینگ‌پنگ، تکواندو، تیروکمان و چند هیأت انگشت‌شمار دیگر که می‌توانند در این لیست قرار گیرند را فاکتور بگیریم، بدون تردید خیلی از هیأت‌های ورزشی استان همدان حال خوشی ندارند و نارضایتی ورزشکاران، مربیان، داوران و پیشکسوتان، آنها را روی لبه تیغ قرار داده است.
البته از حق نگذریم خیلی از هیأت‌های ورزشی با مشکلات زیادی از جمله کمبود اعتبارات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و همین عامل سبب شده که نارضایتی زیادی در هیأت‌های ورزشی استان همدان حکم‌فرما شود.
اما در برخی هیأت‌ها هم مشاهده می‌شود که به‌دلیل مباحثی چون گرایش‌های سیاسی و درگیری‌های شخصی، قهرمانان و نام‌آوران رشته‌های مختلف که در ورزش‌های خود سری در سرها هستند از جانب هیأت ورزشی کنار گذاشته شده و حواشی عجیبی را به دست خود خلق می‌کنند.
در برخی هیأت‌ها نیز مشکلات رنگارنگی از جمله بیگانگی با ورزش و حضور فیزیکی نداشتن رئیس در هیأت به‌دلیل مشغله‌های کاری فراوان و در اولویت قرار دادن امورات ورزشی در وهله دوم، موجب می‌َشود که صدای اعتراض اهالی هیأت مذکور که عمر خود را صرف ورزش کرده‌اند، بلند شود.
با تمام این اوصاف چیزی که پیداست، آسمان تیره و تار برخی از هیأت‌های ورزشی است. برخی هیأت‌ها درگیر رخوت و روزمرگی هستند و شاید تغییر، بهترین راهکار برای برون‌رفت از مشکلات باشد. همان چیزی که اعضای مجمع برخی از هیأت‌های ورزشی استان همدان خواهان آن هستند و البته به آن بیش از هر زمان دیگری نیازمند! "مجمع فوق‌العاده" برای تغییر در وضعیت مدیریتی هیأت و ورود تفکر جدید به بدنه هیأت برای بهترشدن روزهای ورزشکاران.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com