1403-01-201403-01-30bool(false) نگاه ویژه استان به ورزش همگانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 30 فروردين 1403

Today : Thu, April 18, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126586 تاریخ انتشار:  1401-06-24 - 16:55 تعداد بازدید:  272
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار ورزشی استان همدان:
نگاه ویژه استان به ورزش همگانی

ورزشی


نشست شورای ورزش استان تجدید شد
نگاه ویژه استان به ورزش همگانی

نخستین نشست شورای تربیت بدنی و ورزش استان روز گذشته در استانداری همدان تشکیل شد و در نخستین نشست نمره تجدیدی گرفت و این جلسه برای هفته آینده تمدید شد.
نخستین نشست شورای ورزش و تربیت بدنی استان با حضور مدیران ارشد دستگاه‌های‌ اجرایی استان در سالن اجتماعات استانداری همدان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تشکیل شد.
این نشست جای امیدواری است که ورزش در افکار مدیران ارشد جایگاه خاصی پیدا کرده است با توجه به معضلات اجتماعی موجود، ورزش و پرداختن به آن در رأس امور مسئولین استان قرار گرفته و امید می‌رود که مصوبات این شورا بتواند راه را برای ورزش استان هموار کند.
در این نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ابتدا از فعالیت ورزشی اعضای حاضر در جلسه پرسید و وقتی اکثراً انجام حرکات ورزشی را در برنامه روزانه خود عنوان کردند با امیدواری این نشست را دنبال کرد و گفت از اینکه تصمیم‌سازان آینده ورزش استان خود اهل ورزش هستند جای امیدواری است.
در ادامه حسن‌ رضانیا وقتی متوجه شد که تعدادی از نمایندگان دستگاه‌های اجرای نماینده‌ای در حد کارشناس به این نشست اعزام کرده‌اند خورده گرفت و با انتقاد از مدیران استان گفت: این جلسه نمی‌تواند کارایی لازم را داشته باشد و برای تصمیم‌گیری در خصوص آینده ورزش استان باید حتماً مدیران اجرایی حضور داشته باشند و به همین دلیل برگزاری این نشست را تکرار کرد و خواهان آن شد که در هفته آینده این نشست با حضور مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی برگزار شود.
وی با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به توسعه ورزش همگانی گفت: انتظار ما از نمایندگان استان در مجلس شواری اسلامی این است که در تدوین برنامه هفتم توسعه نگاه جدی‌تری به ورزش داشته باشند.
رضانیا تصریح کرد: ورزش صبحگاهی و همگانی کارمندان و همچنین واگذاری اماکن ورزشی سایر دستگاه‌های اجرایی باید به مصوبه قانونی تبدیل شود وبا توجه به وضعیت نامطلوب فقر حرکتی در بین شهروندان بسیار حایز اهمیت است که با مصوبه‌های تأثیرگذار در این نشست به اهداف خود برسیم.
وی توجه به ورزش بانوان و توسعه آن را از اولویت‌های دستگاه ورزش دانست و خواهان توجه به ورزش قهرمانی و همگانی بانوان به صورت ویژه شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری شرایط بدنی دانش‌آموزان را خطرناک تلقی کرد و اظهار کرد: در بررسی‌های انجام شده فعالیت بدنی دانش‌آموزان مطلوب نیست و حتی در شرایط خطر قرار دارد و باید به فعالیت‌های بدنی در مدارس توجه بیشتری داشت تا فقر حرکتی و افزایش وزن دانش‌آموزان کنترل شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست به سرانه ورزش استان اشاره کرد و گفت: سرانه فضای ورزش استان به ازای هر نفر حدود 70 سانتی‌متر است که با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام این سرانه افزایش خواهد یافت.
علی حقیقی افزود: در حال حاضر 50 هیأت ورزش در سطح استان و 300 هیأت در سطح شهرستان‌ها فعالیت دارند و بیش از 300 فضای ورزشی زیر نظر دستگاه ورزش است.
وی خواهان قرار گرفتن فضای ورزشی سایر ادارات به ورزش صبحگاهی شد و افزود: 200 ایستگاه ورزشی در سطح استان فعال است که امیدواریم دستگاه‌های دیگر، اماکن ورزشی خود را در اختیار ورزش همگانی قرار بدهند به خصوص در نیمسال دوم که فضای باز با محدودیت روبه‌رو است.
در ادامه جلسه رئیس هیأت ورزش‌های همگانی استان از اجرا نشدن مصوبات شورای ورزش در سال‌های گذشته انتقاد کرد و گفت: مصوب شده بود که دستگاه‌های اجرایی اماکن ورزشی خود را در اختیار ورزش صبحگاهی قرار دهند که متأسفانه تا کنون محقق نیافته است.
هادی سبزواری افزود: 110 کمیته زیر نظر هیأت همگانی فعال هستند و این هیأت بزرگترین هیأت ورزش استان از لحاظ جمعیتی محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: همدان در بین 9 شهر فعال ورزش همگانی قرار دارد و مدال برنز طرح ملی شهر فعال ورزشی همگانی را کسب کردیم که اگر غفلت کنیم در سال‌های آینده به دست نخواهد آمد.


لیگ دسته دوم قرعه کشی شد
پاس همداندر نخستین بازی 10 مهر میهمان فولاد هرمزگان است

 مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم قهرمانی باشگاه‌های ایران قرعه‌کشی شد.
رقابت‌های فوتبال لیگ دسته دوم قهرمانی کشور فصل 1402-1401 در سازمان لیگ قرعه کشی شد و 28 تیم حاضر در این رقابت در دو گروه تقسیم شدند و حریفان خود را شناختند. در این رقابت‌ها تیم فوتبال پاس با قرعه شماره 6 در گروه  A قرار گرفت و تیم‌های فولاد هرمزگان، ویستاتوربین تهران، نود ارومیه،پانیک تالش، شهید اورکی اسلام‌شهر، پاس همدان، اسپاد الوند تهران، ماشین‌سازی تبریز، اترک بجنورد، ایمان سبز شیراز، فولاد نوین اهواز، سپیدرود رشت، مس سونگون ورزقان و بعثت کرمانشاه در قرعه یک تا 14 در گروه A قرار گرفتند. همچنین در گروه B تیم‌های شهدای زرکان البرز، آریو بام اسلامشهر، شهرداری نوشهر، داماش رشت، نیروی زمینی تهران، شهدای بابلسر، شهید قندی یزد، مناطق نفت‌خیز جنوب، مس نوین کرمان، شهرداری بندرعباس، پیام توس خراسان، شهرداری بندر ماه‌شهر، شهرداری بوشهر و شهرداری بم در قرعه‌های یک تا 14 قرار گرفتند. این رقابت‌ها قرار است از 10 مهرماه آغاز شود و تیم پاس همدان در نخستین دیدار به میهمانی فولاد هرمزگان خواهد رفت.


پــاس در تهران اردو زد
 تیم فوتبال پاس همدان در راستای آماده‌سازی بهتر بازیکنان برای حضور در لیگ ۲، اردویی چند روزه‌ای را در تهران برپا کرد. سرپرست تیم فوتبال پاس همدان با اعلام این خبربه همدان پیام اظهار کرد: این اردوی آماده‌سازی به مدت یک هفته در کمپ تمرینی احمدآباد مستوفی تشکیل شده است. محمد آرتیمانی افزود: در این اردوی آماده‌سازی قرار است چند بازی تدارکاتی با تیم‌های مطرح لیگ برتر، دسته یک و دوم کشور برگزار کنیم.
وی اضافه کرد: هم اکنون ترکیب تیم پاس در حال تکمیل شدن است و توانسته‌ایم از فرصت باقی مانده تا شروع لیگ دسته دوم فوتبال کشور به نحو احسن استفاده کنیم.
به گفته آرتیمانی، اولویت کادر فنی جذب بازیکنان توانمند بومی است که البته در پست‌های موردنیاز نسبت به جذب بازیکنان غیربومی مدنظر اقدام کرده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: امسال رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال کشور زودتر آغاز می‌شود و هدف ما حضور قدرتمند در این مسابقات است.
سرپرست تیم پاس همدان افزود: در فصل جدید مسابقات لیگ ۲ با اتکا به سرمربی بومی و باتجربه سعی داریم نتایج مطلوبی را کسب کنیم و امیدواریم با حمایت همه جانبه مسوولان اجرایی شرایط خوبی برای تیم رقم بخورد.


۲ کوهنورد همدانی عازم ترکیه شدند
 ۲ کوهنورد مستعد استان همدان با عضویت در ترکیب تیم ملی امید کوهنوردی کشورمان، عازم کشور ترکیه شدند.
رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان با اعلام این خبر گفت: کوهنوردان ملی پوش برای صعود به قله پنج هزار و ۱۳۷ متری آرارات عازم کشور ترکیه شده‌اند.علیرضا گوهری اظهار داشت: این صعود گروهی به مناسبت گرامیداشت اربعین حسینی (ع) و یادمان زنده یاد «محمد اوراز» انجام می‌شود و «جمشید نوروزی و پروانه ردایی» ۲ ملی پوش رده سنی امید استان همدان هم در ترکیب تیم ملی اعزامی برای این صعود حضور دارند.وی همچنین از اعزام نوید افضلی میر از کوهنوردان مطرح همدانی برای صعود به قله ماناسلو در کشور نپال خبر داد و افزود: قله ماناسلو 8 هزار و ۱۶۳ متر ارتفاع دارد و هشتمین قله مرتفع جهان است و افضلی میر دومین کوهنورد همدانی است که برای فتح این قله اقدام می‌کند. پیش از این بیستم مهرماه ۱۳۵۵ نخستین صعود موفق ایرانیان بر روی یک قله 8 هزار متری با صعود مشترک تیم‌های ایران و ژاپن محقق شد و «محمدجعفر اسدی» کوهنورد برجسته همدانی در این صعود موفق و تاریخی به قله ماناسلو حضور داشت.
ماناسلو در منطقه گورخا واقع در بخشی از هیمالیا واقع در نپال است.


همایش خیابانی بدمینتون در ملایر
 هیأت بدمینتون شهرستان ملایر در راستای توسعه ورزش و ایجاد انگیزه در جذب جوانان به ورزش در طرح ملی ورزش‌های خیابانی همایش بدمینتون در پارک سیفیه را برگزار کرد .
ایجاد شور و نشاط در بین جوانان, تلاش برای جذب جوانان و خانواده‌ها به ورزش و سعی و تلاش در توسعه و گسترش ورزش در سطح شهرستان و بخش‌های تابع آن از برنامه‌های اولویت‌دار اجرای طرح کشوری و ملی ورزش‌های خیابانی است که در ملایر از مرداد ماه سال جاری با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیأت‌های ورزشی به مرحله اجرا درآمده است .
به همین منظور هیأت بدمینتون با همکاری اداره ورزش و جوانان و مسئول امور ورزش بانوان این اداره در هجدهم شهریور ماه سال جاری همایش بدمینتون در دو بخش آقایان و بانوان برگزار کرد .
بیش از صد نفر از ورزشکاران, قهرمانان و علاقمندان به این رشته ورزشی در این همایش شرکت کردند و با حضوری گرم و فعال در برنامه‌های فرهنگی ورزشی آن سعی در ایجاد انگیزه در جذب به ورزش برای دیگر جوانان و خانواده‌ها بودند.
در پایان و طی مراسمی به رسم یادبود و به پاس قدر دانی از زحمات و تلاشهای آنها به نفرات شرکت کننده و بازیکنان از سوی هیأت مربوطه لوح تقدیر و هدایا اهداء گردید.


قهرمانی اسکیت هاکی همدان در یزد
 تیم نونهالان همدان قهرمان مسابقات چهار جانبه اینلاین هاکی کشور در شهر یزد شد.
مسابقات چهار جانبه اینلاین هاکی کشور با معرفی تیم‌های برتر در رده‎های نونهالان و نوجوانان دختر و پسر در شهر تفت استان یزد به کار خود پایان داد.
مسابقات چهار جانبه اینلاین هاکی کشور با حضور تیم‌هایی از استان‌های قزوین، همدان، اصفهان و یزد در دو رده نوجوانان و نونهالان دختر و پسر به میزبانی شهرستان تفت برگزار شد.
در پایان رده سنی نونهالان این رقابت‌ها که در سالن تختی شهر تفت در استان یزد پیگیری شد، تیم همدان بر سکوی نخست ایستاد و تیم‌های یزد و اصفهان به ترتیب دوم و سوم شدند.
فاطمه زیبایی از مربیان مطرح اسکیت هدایت تیم منتخب نونهالان همدان در این دوره از مسابقات را برعهده داشت.
نونهالان همدان برای نخستین بار در مسابقات رسمی شرکت کرده بودند و توانستند نتیجه درخشانی را به ثبت برسانند.
کیان زارعی، ماهان مومنی، کیارش صادقی، بهراد کاویانی،پرهام مرادی، محمد عسگری، فاطمه‌ زمانیان، یگانه حولکی، یکتا رشیدی و فاطمه‌ نظری ترکیب تیم اعزامی استان همدان به این مسابقات را تشکیل دادند.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com