1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) حذف مراجعات به شهرداری احقاق حقوق مردم است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 9 مهر 1402

Today : Sun, October 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132434 تاریخ انتشار:  1402-03-16 - 11:39 تعداد بازدید:  176
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار همدان:
حذف مراجعات به شهرداری احقاق حقوق مردم است

ورزشی

 

شهردار همدان در خصوص تلاش ها و اقدامات مدیریت شهری در جهت اصلاح فرایند صدور پروانه ساختمانی اظهار داشت: یکی از مطالبات جدی و عمده شهروندان از شهرداری کاهش مدت زمان فرایند صدور پروانه می باشد و لذا مدیریت شهری اقدامات جدی و لازم را در راستای تحقق این هدف آغاز کرده است.

حسینی به مشکلات مربوط به فرایند صدور پروانه ساختمانی اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات مختلف در صدور پروانه ساختمانی، آسیب شناسی و اصلاح فرایندها آغاز و به دنبال آن اقدامات مربوط به خرید و انعقاد قرارداد اجرایی سامانه الکترونیکی انجام شد که با تلاش شبانه روزی همکاران این سامانه به ثمر نشست.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، سید مسعود حسینی با بیان اینکه یکی از اهداف این سامانه ساده سازی فرآیند صدور پروانه ساختمانی بوده است گفت: الحمدالله امروز به سمتی رفته ایم که می توانیم ادعا کنیم ظرف دو هفته به شرط عدم مشکل در پرونده‌ ها، کنترل ضوابط شهرسازی در شهرداری انجام می گیرد و خوشبختانه این اتفاق مهم موجب رضایتمندی شهروندان شده است.

وی به برنامه‌های تکمیلی شهرداری در حوزه شهرداری الکترونیک اشاره کرد و افزود: در فاز دوم تلاش داریم با غیر حضوری کردن کامل فرایند صدور پروانه ساختمانی،شاهد  کاهش و حذف مراجعات مردم به شهرداری باشیم.

حسینی در ادامه افزود: طبق گزارش‌ها ۷۰ درصد مراجعات به شهرداری و امور استعلامات و سایر خدمات نوسازی، درآمد و شهرسازی به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد و انشالله در گام بعدی و در دو سه ماه آینده این آمار به ۸۵ درصد می رسد.

شهردار همدان با بیان اینکه تحقق شهرداری الکترونیک و افزایش رضایتمندی مردم نیازمند همکاری و ورود قاطعانه سایر دستگاه‌های متولی به ویژه سازمان نظام مهندسی است گفت: یکی از سیاست‌های کل کشور پیگیری و راه اندازی پنجره واحد خدمات است که در استان همدان این مهم پیگیری و دستورات اجرایی آن صادر شده است و قرار است شهرداری همدان با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان و متولی در آنجا مستقر شوند که با این  اتفاق خوب کام مردم شیرین می‌شود.

وی راه اندازی سامانه الکترونیکی را مایه افتخار شهرداری همدان دانست و عنوان کرد: همدان به عنوان الگو و پیشرو در کشور مطرح شده و امیدوارم سایر دستگاه‌های متولی شهرداری همدان را در تحقق این هدف مهم کمک کنند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com