مسعود و جمال امیدهای کشتی استان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 7 مهر 1399 - شماره 3863
 
امروز : سه شنبه ، 8 مهر 1399

Today : Mon, September 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111823 تاریخ انتشار:  1399-06-26 - 09:28 تعداد بازدید:  65
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مسعود و جمال امیدهای کشتی استان

ورزشی

 کشتی استان همدان پس از سال‌ها افول دوباره درحال پوست‌اندازی است و در این میان مسعود کمروند و جمال خدابنده‌لو را می‌توان ستاره‌های حال حاضر این ورزش در همدان نامید.
به گزارش فارس، اواسط دهه ۸۰ استان همدان در اوج کشتی قرار داشت اما آرام‌آرام سیر نزولی خود را در پیش گرفت و به جایی رسید که دیگر به هیچ رسیدیم. ورزشی که برای همدانی‌ها همیشه بوی مدال المپیک می‌داد.
افول کشتی همدان، سبب شد تا دیگر نشانی از ورزش اول این استان در سطوح ملی نمایان نشود و ستاره‌ها دهه ۸۰ نیز همه خاموش شدند و ورزش گوش‌شکسته‌های مادستان به سمت تاریکی پیش رفت. اما در چند سال اخیر برنامه‌ریزی‌ها به‌سمتی رفته که دوباره کشتی همدان جان بگیرد.
در این میان 2 ستاره بیشتر نمایان می‌شود که مسعود کمروند و جمال خدابنده‌لو تک‌ستاره‌های این روزهای کشتی در همدان شده‌اند که قطعاً می‌توانند با تلاش خودشان بار دیگر ورزش همدان را صاحب مدال‌های آسیایی، جهانی و حتی المپیک کنند.
کرونا ترمز کشتی همدان را کشیده است و در مسیر حرکت این ورزش کمی سنگ‌اندازی کرده است اما تمرینات خانگی ورزش‌کاران از انگیزه‌های آنها برای بالا رفتن دست‌هایشان در میانه دایره طلایی، را دوچندان کرده است.
مسعود و جمال هر 2 کشتی‌گیران ۷۴ کیلوگرمی استان همدان هستند که در سال ۹۸ و پیش از آغاز کرونا، درخشش خوبی در سطوح ملی و بین‌المللی داشتند و عملکردشان برای کشتی همدان بسیار عالی بوده است.
مسعود کمروند قهرمان خوش‌استایل نهاوندی استان با توجه به انگیزه‌ای که برای المپیکی شدن دارد، امید هیأت کشتی استان همدان به‌شمار می‌رود، خیلی خوب و منسجم‌تر از پیش تمریناتش را دنبال می‌کند. کمروند باید نسبت به میادین پیش و داشتن 4 حریف منسجم در سطح ملی مدیریتش را روی کشتی و میدان مسابقات بیشتر کند و نقاط ضعف و قوت خود را تقویت و پرورش بدهد، با توجه به داشتن انگیزه و فعل خواستنی که به‌خوبی صرف می‌کند قطعاً می‌تواند موفقیت را در میادین بزرگ کسب کند.
جمال خدابنده‌لو دیگر جوان فعال، باانگیزه، علاقه‌مند و پرنفس ۷۴ کیلویی استان که در میادین امیدهای سال ۹۸ عملکرد نسبتا راضی‌کننده‌ای را از خود به جای گذاشت.
خدابنده‌لو هنوز جوان و امید آینده است و باید برای در اوج ماندن از وزن خود مراقبت کند و کنترل وزنش را از دست ندهد. باید تلاش کند تا در پیچ‌های کشتی و جابه‌جایی و پیچیدن‌ها مشکلات و نواقص را برطرف کند تا از نظر فنی و کلاس کشتی تقویت شود.
جمال اگر می‌خواهد از قافله رقیبانش عقب نماند باید اسب خود را زین کرده و در ذهن خودش تکرار کند که اگر می‌خواهد قهرمان شود باید زندگی و خواب و خوراکش قهرمانی و المپیکی باشد.
داشتن جمال خدابنده‌لو و مسعود کمروند در کنار هم و رقیب بودنشان ما را یاد سعید ابراهیمی و مصطفی یونسی‌نیا در دهه ۸۰ می‌اندازد و این خود نشان از پشتوانه‌های خوب و محکمی برای آینده کشتی استان همدان است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com