1398-07-141398-07-24bool(false) 1398-07-141398-07-24bool(false) رویش فوتبال هجومی همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 24 مهر 1398 - شماره 3596
 
امروز : چهارشنبه ، 24 مهر 1398

Today : Wed, October 16, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93776 تاریخ انتشار:  1398-02-29 - 09:52 تعداد بازدید:  47
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ایرانیان با ویلموتس به رویای خود می‌رسند؟
رویش فوتبال هجومی

ورزشی

با انتخاب «مارک ویلموتس» به عنوان سرمربی جدید تیم ملی، حالا فوتبال کشورمان وارد فضایی متفاوت با تفکرات کارلوس کی روش سرمربی پیشین در آوردگاه های بین المللی می شود.
اگر چه حضور 8 ساله کی روش در راس تیم ملی فوتبال کشورمان با محبوبیت هایی نزد هواداران ایرانی همراه بود، اما ناکامی در جام ملت های آسیا سبب شد تا شدت علاقه ها نیز فروکش کند و واکنش ها به رفتن او خیلی زود پایان بپذیرد.
واکاوی این رفتار احساسی نزد هواداران را نیز باید در جریان فکری «فوتبال نتیجه گرا» دانست که امروزه نه تنها در سطح ملی بلکه باشگاهی نیز نمایان است.
با این حال کی روش در هشت سال حضورش در راس تیم ملی فوتبال کشورمان تفکر دفاعی را در سیستم شاگردانش پیاده کرد هر چند در کنار حمایت ها، با انتقادهایی نیز مواجه شد.
اینکه سرمربی سابق کشورمان توانست نظم دهی و انسجام خوبی را در خط دفاعی تیم ملی برقرار کند، تحسین برانگیز بود به ویژه اینکه در چیدمان دفاع تیم ملی ثبات و پایداری ترکیبی را شاهد بودیم.
کی روش با علم به اینکه فوتبال نتیجه گرا نزد هواداران کشورمان مورد استقبال قرار دارد، با پیاده کردن همین سیستم دفاعی و تفکر گل نخوردن بهتر از گل زدن بود، سال ها به کسب نتایج خوب حتی با حداقل امتیاز و گل زده در هر بازی نیز بسنده کرد.
اما حالا با روی کار آمدن ویلموتس بلژیکی ، هواداران فوتبالی این امید را دارند که تیم ملی ساختار هجومی در مسابقات به خود بگیرد.
به گزارش ایرنا به هر حال فوتبال بلژیک زاده فوتبال هجومی و البته متعادل همراه با تاکتیک منظم و جریان هوشمندانه در نفوذ به قلب حریفان است و عملکرد تیم ملی بلژیک در جام جهانی گواه این دستاورد بود.
به همین دلیل است که این روزها رویای ایرانیان با ویلموتس، رویش فوتبال هجومی است چرا که تفکر همگان به سمت فوتبال بلژیک و سیستم تهاجمی 3-3-4 تیم ملی این کشور معطوف می شود.
با این حال این سئوال در ذهن ها است که آیا ویلموتس می تواند با تغییر در سیستم گذشته فوتبال کشورمان و البته با زمانبندی مشخص و به آرامی، با تدابیر فنی لازم چهره هجومی را در تیم ملی بنا کند.
سرمربی جدید و 50 ساله کشورمان با سابقه کم در عرصه مربیگری، هر چند در زمره مربیان تئوریسین و صاحب سبک فوتبال جهان قرار ندارد اما حالا باید به او اعتماد کنیم و حداقل یکسال فرصت بدهیم تا تاثیرگذاری خود را نمایان سازد.
آنچه که تعبیر سخت از عدم موفقیت این مربی بلژیکی در اذهان منتقدان قرار دارد، ناشناس بودن مختصات فوتبال کشورمان برای او و همچنین تجربه نداشتن در مربیگری قاره آسیا است.
و این سوال که آیا او می تواند در مدت زمان ممکن ازاین مرحله ناشناس عبور کند و خیلی سریع ساختار فوتبال کشورمان را سازماندهی نماید.
انتخاب او در مجموع این امیدواری را ایجاد کرده که در خوشبینانه ترین حالت ممکن فوتبال هجومی را در ترکیب تیم ملی دیکته کند و شاهد رویش جدیدی از تفکرات فنی باشیم اما حال بدبینانه هم دوره افول با اوست.
ایرانیان فوتبالدوست قطع به یقین دیگر دوست ندارند آنگونه تحقیرآمیز مقابل تیم جوان ژاپن در جام ملت ها شکست بخوریم و در جام جهانی دنبال حداقل ها باشیم.
فوتبالدوستان کشورمان انتظار دارند سرمربی جدید تیم ملی دست به تغییرات شگرف زده و دگرگونی مثبت در فوتبال ملی ایران ایجاد کند.
به این ترتیب باید اذعان داشت که «مارک ویلموتس» مسئولیت دشواری در فوتبال ایران و در مقابل 80 میلیون ایرانی فوتبالدوست، احساسی، اغلب نتیجه گرا و البته متعصب و حامی همیشگی از دستاوردهای اثربخش دارد.
به امید آغازی دوباره برای خلق شگفتی های بزرگ، بازی درخشان و آقایی در سطح فوتبال دنیا.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com