ارائه آموزش به 4350 نفر روزانه در کارگاه های روستایی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 6 تير 1403

Today : Tue, June 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132453 تاریخ انتشار:  1402-03-17 - 10:00 تعداد بازدید:  477
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان مطرح کرد
ارائه آموزش به 4350 نفر روزانه در کارگاه های روستایی

نویسنده : زهرا چهارمحالی

ورزشی


 در کارگاه‌های روستایی استان روزانه حدود چهار هزار و 350 نفر آموزش می‌بینند و امسال هم با وجود اینکه دو ماه از شروع سال گذشته، کارگاه‌ها و صنایع سیار و فعال هستند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: بیشتر افرادی که در دوره‌های مهارتی این اداره کل مشارکت می‌کنند طبق بررسی‌های صورت‌گرفته جذب بازار کار می‌شوند.

وهب مختاران با بیان اینکه قاعدتاً فنی و حرفه‌ای یک‌سری مهارت‌ها را آموزش می‌دهد، گفت: در سال جدید مهارت‌های متنوع و کارگاه‌های جدید براساس ظرفیت استان و منطقه‌ در دستور کار است.

وی با اشاره به مشارکت گروه‌هایی که در توسعه مهارت نقش دارند، افزود: مراکز دولتی جزء کارگاه‌های ثابت ما هستند و درحال حاضر با 22 کارگاه همکاری داریم و در بخش خصوصی نیز با 220 آموزشگاه آزاد مثل مدارس غیر انتفاعی و غیره تعامل داریم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه در بخش دولتی با سربازان وظیفه در پادگان‌ها و همه نیروهای مسلح مشارکت داریم، ابراز کرد: در سال 1401 حدود سه هزار و 200 سرباز آموزش مهارتی دیدند تا بعد از اتمام سربازی حداقل مهارتی داشته باشند.

وی ادامه داد: در کارگاه‌های روستایی استان روزانه حدود چهار هزار و 350 نفر آموزش می‌بینند و امسال هم با وجود اینکه دو ماه از شروع سال گذشته، کارگاه‌ها و صنایع سیار و فعال هستند.

مختاران با تأکید بر اهمیت کارگاه‌ها، گفت: کارگاه‌های مهارتی نه‌تنها کار جدید برای مردم ایجاد می‌کنند، بلکه تجربه کار در محیط واقعی و استاد شاگردی را در اختیار قرار می‌دهند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان افزود: بخش خصوصی نیروی متخصص و به‌روز مورد نیاز را روانه بازار می‌کند و آنان در روند فعالیت اقتصادی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت اصناف، گفت: کارگاه‌های تولیدی آموزشی در مراکز فنی و حرفه‌ای وجود دارند که درحال حاضر بالای 60 کارگاه به این شکل داریم.

مختاران یکی از مشکلات استان را عدم ایجاد صنایع فرآوری و بسته‌بندی محصولات گلخانه‌ای دانست و افزود: گردوی تویسرکان، درختچه‌های گلخانه‌ای، آلو و محصولات کشاورزی دیگر، جزء اقلام صادراتی استان محسوب می‌شوند که باید با فرآوری آن‌ها بتوانیم بازار خوب اقتصادی ایجاد کنیم؛ فنی و حرفه‌ای در راستای این امر کارگاه‌های مهارتی برگزار می‌کند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com