1402-07-021402-07-12bool(false) پیش‌بینی ایجاد 8 هزار شغل در استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

Today : Wed, October 4, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132097 تاریخ انتشار:  1402-02-28 - 09:16 تعداد بازدید:  265
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون اقتصادی استاندار از دستاوردهای سفر رئیس جمهوری خبر داد
پیش‌بینی ایجاد 8 هزار شغل در استان

ورزشی

 7هزار و ۹۵۴میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح‌ها در سفر مردادماه سال گذشته رئیس جمهوری و هیأت دولت به استان مصوب شده است که تاکنون هزارو 234میلیارد تومان پرداخت شده است.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان گفت: دستاورد سفر رئیس جمهوری در حوزه اقتصادی، پیش‌بینی تسهیلات برای اجرای طرح است که در این راستا طرح‌های مورد نظر بررسی، کارشناسی و مبلغی برای آن طرح مصوب شد و با اختصاص کامل آن فضای اقتصادی استان متحول می‌شود.

سید مجتبی حسینی افزود: در سفر رئیس جمهوری به استان همدان در مرداد ماه سال گذشته در مجموع ۱۹۶ طرح با ارزش حدود 8هزار میلیارد تومان به تصویب رسید که در ۱۴بانک توزیع شده است.

حسینی اظهار داشت: برای توزیع این تسهیلات هر بانکی از نظر تعدادی و ریالی سهمی دارد که تاکنون از مبلغ مصوب شده به استان هزار و ۲۳۴میلیارد تومان پرداخت شده است.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان در مورد اهمیت این طرح‌ها گفت: این طرح‌ها در بخش‌های مختلفی از جمله صنایع، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی توزیع شده است که هر طرح اهمیت خاص خود را دارد اما برخی از طرح‌ها به جهت ایجاد اشتغال، تولید و میزان سرمایه‌گذاری با اهمیت‌تر است.

وی تأکید کرد: ما مکلف هستیم همه طرح‌ها را پیگیری کنیم و پیش‌بینی می‌شود با توجه به ظرفیت نسبی طرح‌ها با بهره‌برداری از آنها حدود 8هزار اشتغال ایجاد شود.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان با بیان اینکه حدود هزار و ۲۰۰واحد صنعتی داریم و در بخش کشاورزی و میراث فرهنگی هم به همین میزان واحدهایی فعال هستند، ادامه داد: همه این واحدهای تولیدی در مسیر توسعه قرار دارند که با فعالیت خود، میزان اشتغال را افزایش می‌دهند.

حسینی افزود: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده است تلاش مسئولان استان این است که بیشتر از گذشته از واحدهای تولیدی، صنعتی و سایر واحدهای حمایت شود.

وی توضیح داد: در این راستا سال گذشته ۵۲جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده است و امسال نیز مجدانه حمایت از تولید در برنامه قرار دارد که با حمایت از تولید و تسهیل روند اجرایی در دستگاه دولتی، رشد تولید واقعی در استان شکل بگیرد.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان گفت: ۱۵۲واحد تولیدی سال گذشته در استان با حمایت و تلاش استاندار، سازمان صمت، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی احیا شده است و هم اینک فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

حسینی تأکید کرد: در حال حاضر کارهای بنیادی زیادی در استان در حال انجام است که فضای اقتصادی استان را متحول می کند و بیشتر آنها تا ۲ ماه آینده به ثمر می‌نشیند.

آیت‌ا... سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران پنج‌شنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ در سی‌امین سفر استانی وارد همدان شد، سفر رئیس جمهوری هزار میلیارد تومان رهاورد برای استان همدان به همراه داشت که شامل ۱۴هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی، اقتصادی و خدماتی و پرداخت ۱۰هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com