فوتبال ملایر در مسیر تحول و شکوفایی قرار دارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125486 تاریخ انتشار:  1401-05-13 - 13:35 تعداد بازدید:  345
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فوتبال ملایر در لیگ دسته سوم کشور
فوتبال ملایر در مسیر تحول و شکوفایی قرار دارد

ورزشی


 ملایر _ سحر یوسفی _ خبرنگار همدان‌پیام: شهرستان ملایر پس از سال‌های متمادی صاحب نماینده در رقابت‌های فوتبال لیگ دسته سوم کشور شد.
فوتبال ملایر سابقه دیرینه در استان دارد و همواره قطب فوتبال در استان بود. فوتبال ملایر در دهه 70 یکی از قدرت‌های فوتبال استان به‌شمار می‌رفت و رقابت شانه‌به‌شانه‌ای با تیم‌های همدانی داشت.
در این دهه دو تیم خیبر و استقلال در ملایر حرف نخست را در فوتبال استان می‌زدند و بازیکنان شاخصی را در ترکیب خود داشتند.
این شهرستان با حضور بازیکنانی چون برادران صمدی، برادران زمانی، سیروس چهاردولی و... حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و نبض فوتبال استان در قلب ملایری‌ها می‌تپید.
شهرستان ملایر استعدادهای پرشماری به فوتبال استان معرفی کرده است که سرآمد آنها سیروس چهاردولی و سیامک فراهانی بودند چهاردولی در لیگ قدس ستاره فوتبال استان بود و هرگاه در ترکیب تیم قرار می‌گرفت بوی گل در ورزشگاه می‌پیچید. سیامک فراهانی نیز در تیم امید استان چهره شد و سپس راهی تیم‌های نیروی زمینی و استقلال رشت شد و فوتبال خود را در پگاه گیلان سپری کرد و سرانجام در کسوت مربی و در جام حذفی با داماش گیلان به فینال جام حذفی کشور رسید و فصل گذشته نیز هدایت تیم فوتبال پاس همدان را در اختیار داشت.
فوتبال ملایر پس از عصر طلایی دهه 70 کم‌کم فروکش کرد و به نقطه‌ای رسید که دیگر در استان هم حرفی برای گفتن نداشت و فصل گذشته نیز تنها نماینده این شهرستان، خانه جوان نمایش ضعیفی در فوتبال لیگ برتر استان داشت و سرانجام به دسته یک سقوط کرد تا زنگ خطر برای فوتبال ملایر به صدا درآید.
پس از سال‌ها رکود و ناکامی ملایر دررسیدن به لیگ کشوری خبردار شدیم که این شهرستان در نظر دارد که در رقابت‌های لیگ 3 کشور تیم‌داری کند.
انتشار این خبر شور و هیجان خاصی در جامعه ورزش و فوتبال دوستان ملایر ایجاد کرد و استقبال خوبی شد.
ملایری‌ها برای آنکه انگیزه را در بین جوانان و نوجوانان بالا ببرند اقدام به خرید امتیاز تیم علم و ادب همدان نمودند تا در فصل جاری بخت خود را در رقابت‌های لیگ دسته سوم کشور بیازماید.
مدیرعامل باشگاه‌های سردار بوکان، شهرداری اردبیل و آبی‌پوشان پایتخت که اصالتی ملایری دارد برای ادای دین خود به زادگاهش، عزم خود را جزم کرده و با خرید امتیاز علم و ادب قصد دارد که بانام سردار زند ملایر قدم به عرصه رقابت‌ها بگذارد. برای آشنایی با چگونگی تیم‌داری و کارهای انجام‌شده همکار ما در ملایر با مجید حیدری که مدیرعامل باشگاه سردار زند ملایر است گفت‌وگویی انجام داده که باهم می‌خوانیم.
 چه شد که به یاد فوتبال زادگاه خود افتادید؟
شهرستان ملایر استعدادهای فراوانی دارد و برای اینکه به زادگاه خود خدمتی کرده باشیم تصمیم گرفتم که امتیاز تیم قهرمانی لیگ برتر استان که به لیگ دسته سوم کشور راه‌یافته بود را خریداری کردیم ملایر سال‌های متمادی بود که در سطح نخست فوتبال کشور جایگاهی نداشت در این راستا با مسئولان شهرستان مذاکراتی انجام دادیم و این تفاهم به وجود آمد که کارگروه تدارک ببینیم تا مجموعه‌ای قوی برای اعتلای فوتبال ملایر وزنده کردن ورزش به‌طور کامل در شهرستان ایجاد شود و با مساعدت و همراهی مسئولان تلاش کنیم فوتبال ملایر را ارتقاء و ماندگار کنیم.
 سرمایه‌گذار باشگاه چه کسانی هستند؟
سرمایه‌گذار مجموعه باشگاه خودم هستم اما افراد دیگری نیز قول‌هایی داده‌اند تا در ادامه راه برای اینکه کار به نحو احسن انجام شود از کمک‌های آنها بهره‌مند شویم.
 چه کسانی را برای کادر فنی
به کار دعوت‌خواهی کرد؟
هنوز کادر فنی را انتخاب نکردم اما سیروس چهاردولی یکی از پیشکسوتان خوشنام و محبوب فوتبال استان و شهرستان ملایر را به‌عنوان سرپرست باشگاه معرفی کردم که امیدوارم بتوانیم از درایت و تجربه گرانبهای فوتبالی این پیشکسوت محبوب و دوست‌داشتنی نهایت بهره را ببریم و در پیشبرد اهداف باشگاه استفاده کنیم. برای انتخاب کادر فنی هنوز زمان‌داریم و حدوداً ۴ ماه به شروع مسابقات باقی‌مانده است،
در همین راستا با ۸ سرمربی خوش‌نام و معتبر فوتبال ایران مذاکرات مستقیم داشتم و با مشاوره آنها برای تشکیل تیمی مقتدر برنامه گرفتم.
 سرمربی و کادر فنی را کی معرفی می‌کنید؟
به دلیل اینکه تشکیلات ساختاری سخت‌افزاری فوتبال ملایر آماده نبود فعلاً در حال آماده‌سازی ساختار ابتدایی باشگاه هستیم و به‌زودی و با کمک مسئولان، ظرف ۱۰ تا ۱۵ روز آینده سرمربی باشگاه مشخص و پس از جمع‌بندی نهایی و مشخص شدن مربی که مسئولیت فنی تیم را به عهده می‌گیرد به علاقه‌مندان و هواداران اعلام و این افراد شروع به کار می‌کنند. پس از انتخاب سرمربی و کادر فنی که همراهشان هستند قطعاً کادر فنی از مربیان جوان ملایر به مجموعه فنی اضافه می‌شوند.
 چه اهدافی را دنبال می‌کنید؟
 درصددیم استعدادهای شهرستان را کشف و روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم تا سالیان دراز به فوتبال شهرشان خدمت کنند، مطمئناً نگاه خیلی ویژه‌ای به بخش استعدادیابی شهرستان داریم تا جوان‌هایی که فضا و بستر مناسب برای بروز استعدادشان فراهم نبوده و یا اینکه مجبور بودن به شهرهای دیگر بروند بتوانند جذب باشگاه شوند. برای شناسایی و استعدادیابی حداقل یک هفته فرصت می‌دهیم تا جوانان مستعد به سرمربی مراجعه و توانمندی خود را به نمایش بگذارند، برای ما فرقی نمی‌کند که این بازیکن تجربه لازم را دارد یا خیر، ملاک برای ما تأیید و موافقت سرمربی است.
 آیا قصد بومی‌سازی تیم رادارید یا روی بازیکنان خارج از استان نیز نظر دارید؟
بازیکنانی که در شهرستان و استان هستند در اولویت نخست ما قرار دارند به‌طورقطع فهرستی که سرمربی باشگاه به ما بدهد برای جذب این بازیکنان وارد مذاکره می‌شویم و درصورتی‌که نتوانیم به‌طور کامل و جامع از شهرستان و استان بازیکن موردنظر را جذب کنیم مطمئناً از شهرهای دیگر این بازیکنان را جذب می‌کنیم تا بتوانیم یک تیم بسیار منسجمی را روانه مسابقات کنیم.
 ملایر سال‌ها از فوتبال کشور دور بوده و تجربه لازم را ندارد، برای جبران این بی‌تجربگی چه برنامه‌ای دارید؟
با توجه به اینکه ملایر در چند سال گذشته نتوانسته تیمی را راهی مسابقات کشوری کند شروع این اقدام مستلزم برنامه‌ریزی دقیق، مدون و حساب‌شده است تا فردا شرمنده مردم و علاقه‌مندان نشویم بنابراین در مدت یک ماه که این سهمیه را خریداری کردم تلاش وافری داشتم تا بهترین شرایط را برای پیشرفت و ترقی فوتبال ملایر فراهم کنم وصد البته تحقق این موفقیت نیازمند کمک همگانی است.
 چه کسانی در این راه شمارا همراهی می‌کنند؟
در راستای خرید امتیاز و ساختار سازی آزادی‌خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، فرمانده انتظامی، اداره ورزش و جوانان و هیأت فوتبال ملایر همکاری خوبی داشتند که جا دارد از تک‌تک آنها تشکر کنم. انصافاً این افراد در این مدت خیلی از ما حمایت کردند و قول مساعد دادند در همه زمینه‌ها با ما همکاری کنند تا راحت‌تر به اهدافمان دست‌یابیم و این باعث قوت قلب ما در ابتدای راه شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com