1399-09-011399-09-11bool(false) گزارشی از کارآفرینی برای وزیر کار همدان پیام
 
 
سه شنبه - 11 آذر 1399 - شماره 3913
 
امروز : سه شنبه ، 11 آذر 1399

Today : Tue, December 1, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  54189 تاریخ انتشار:  1393-09-18 - 05:45 تعداد بازدید:  3461
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گزارشی از کارآفرینی برای وزیر کار

ورزشی

امروز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معاون اول رئیس جمهور را برای افتتاح 3 طرح صنعتی در استان همراهی می‌کند. حال به علت حضور ربیعی وزیر کار گزارشی مختصر از همایش ملی کانون‌های کارآفرینی کشور که اخیراً در استان برگزار شد برای در جریان قرار گرفتن وی از آنچه در این همایش گذشت ارائه می‌شود.
همایش ملی دوروزه کانون‌های کارآفرینی کشور در همدان 13 و 14 آذرماه برگزار شد. برگزاری این همایش ملی تأکیدی بود بر این گزاره که اقتصاد ملی در پرتو توجه به بخش خصوصی رشد و بالندگی خواهد داشت.
 موضوعی که سخنرانان و مدرسان کارگروه‌های تخصصی این همایش دو روزه ، شورای اداری استان و در نشست مشترک کارآفرینان در دانشگاه علوم پزشکی و پنل‌های تخصصی این همایش همگان بر آن صحه گذاشتند و حاضران از همدان به عنوان نقطه عطف تصمیمات مهم برای آینده سازمان نوپای کارآفرینی در کشور گفتند.
معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت کار و مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌های کشور، کارآفرینان و دبیران کانون‌های کارآفرینی میهمانان این دو روز بودند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع‌بندی که در پایان همایش داشت بر تشکیل بانک ایده و بازار بورس ایده تأکید کرد و گفت: تعامل بین بخش دولتی و کارآفرینان افزایش می‎یابد.
به گفته حسن طایی در حال حاضر بانک ایده برای طرح‎های کارآفرینان در کشور نداریم ولی امیدواریم این مسأله ابتدا در سطح استان‎ها با همت کانون‎های کارآفرینی تشکیل شود.
وي با اشاره به اینکه کارآفرینان خود از مخترعان و مبدعان جامعه محسوب می‎شوند، گفت: کارآفرینان و مخترعان بهتر یکدیگر را درک کرده و تعامل این دو می‎تواند به تجاری‎سازی ایده‎ها کمک کند.
طايي با بیان اینکه بهروزی فرایند نهایی کارآفرین محسوب می‎شود، تصریح کرد: کارآفرین برای بهره‎وری، رشد، رفاه و بهروزی در جامعه تلاش می‎کند و در مسائل اجتماعی نیز مؤثر است.
وی درباره تشکیل صندوق حمایت از کارآفرینان نیز گفت: ایده تشکیل صندوق حمایت از کارآفرینان در همایش همدان مطرح شد و باید این ایده در هیأت رئیسه کانون مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان برای اجرای آن تصمیمات نهایی گرفت.
معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه روش‌های متعددی برای تأمین مالی طرح‎های سرمایه‌گذاری وجود دارد، گفت: یکی از این روش‌ها استفاده از صندوق حمایت بوده که دستورالعمل آن باید تعریف شود.
طایی افزود: ایده تبدیل کانون کارآفرینی به سازمان از 6 سال گذشته مطرح شده است و بر روی آن بررسی می‎شود که در این همایش نیز این مسأله با حضور مسئولان دولت طرح شد.
وی با اشاره به اینکه این سازمان به دنبال حمایت از کارآفرینان در زمینه‎های مختلف مالی و فرهنگ‌سازی است، گفت: تلاش بر این است تا زمانی که ایجاد سازمان عملیاتی نشده کانون‎های کارآفرینی امور مربوط به کارآفرینان را پیگیری کند.
معاون وزیر کار همایش کانون‎های کارآفرینی همدان را مثبت و قابل قبول دانست و گفت: در این همایش مباحث به صورت انتقادی بین مدیران کار استان‎ها و کارآفرینان مطرح شد و همین امر می‎تواند نقطه مثبت همایش باشد. وی با اشاره به اینکه دستاوردهای همایش همدان باید در دستور کار سال آینده قرار گیرد، گفت: در این همایش ایرادات و انتظارات بخش دولتی از نظر کارآفرینان مطرح شد که مطالب بسیار مؤثری می‏تواند باشد.
طايي با تأکید بر اینکه به دنبال بهبود تعامل بخش دولتی و کارآفرینان هستیم، گفت: همیشه این تعامل باید برقرار باشد و نمی‎توان حدی برای آن تعریف کرد، تعامل بین دو بخش دولتی و کارآفرینی باید روز به روز افزایش یابد.
وي تأکید کرد: تعامل بین بخش دولتی و کارآفرینی باید به‌گونه‎ای باشد که بتوان در عمل زمینه مناسب و مساعدی برای فعالیت کارآفرینان فراهم کرد.
  بهره برداری حداکثری از توان کارآفرینان
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان نیز در این همایش گفت: دولت از طریق پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به ایده‎ها و طرح‎های کارآفرینی از آنها حمایت می‏کند.
مسعود اقلامی با اشاره به اینکه فروش ایده یکی از مباحثی است که در کشور به صورت جدی دنبال می‏شود، افزود: از این رو به دنبال این هستیم تا بین افرادی دارای ایده و سرمایه ارتباط ایجاد کنیم که اين از وظایف بخش دولتی محسوب می‎شود.
وي با بیان اینکه پارک‎های علم و فناوری و اداره کل کار در استان‎ها باید از طرح‎های کارآفرینی حمایت کنند، گفت: طرح‎ها و ایده‎های افراد در پارک علم و فناوری مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأیید این نهاد مراحل دریافت تسهیلات را پشت سر می‏گذارد.
  تبدیل کانون به سازمان نباید نمایشی و احساسی باشد
رئیس کانون کارآفرینان استان همدان نیز در نشست مطبوعاتی که با خبرنگاران استان داشت با اشاره به نقش ویژه کارآفرینان در اشتغالزایی گفت: دولت توجه ویژه‌ای به کارآفرینان دارد.
نصرت‌ا... طاقتی‌احسن اظهار كرد: نزدیک به 6 سال بر روی لایحه تشکیل کانون‎های کارآفرینی و ارتقا به سازمان کار شده است و باید منتظر یک کار اساسی در این زمینه باشیم. وی با اشاره به تأخیر ایجاد شده در تقدیم این لایحه به مجلس بیان کرد: دولت تدبیر و امید حساسیت ویژه‎ای نسبت به وضعیت کارآفرینان در کشور دارد و همین امر سبب شده تا لایحه تبدیل کانون به سازمان با دقت بیشتری برای تقدیم کردن به مجلس آماده شود.
طاقتی‌احسن تأکید کرد: تبدیل کانون به سازمان نباید نمایشی و احساسی باشد؛ زيرا برخی سازمان‎ها پس از تشکیل به صورت احساسی با شکست روبه‎رو شده و حتی یک‌بار هم جلسه‎ای تشکیل نداده‌اند.
لازم به ذکر است در دومین روز از همایش ملی کانون‌های کارآفرینی در همدان انتخابات شورای مرکزی کانون کارآفرینی کشور با حضور رؤسای کانون‌های کارآفرینی استان‌های کشور برگزار شد و در این انتخابات 5 عضو اصلی و 2 عضو علی‌البدل انتخاب شدند.
بر این اساس مجید ایزدی از استان مرکزی، نصرت‌ا... طاقتی‌احسن از استان همدان، تورج اسفندمند از استان چهارمحال و بختیاری، محمود ایروش از استان هرمزگان و محمدعلی اکبری از استان ایلام به عنوان اعضای اصلی انتخاب شدند. همچنین احمد سعادت از استان خوزستان و سجاد سنجابی از استان کرمانشاه به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com