ضربه مهلک شورای شهر به فوتبال استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 7 مهر 1402

Today : Fri, September 29, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  124694 تاریخ انتشار:  1401-04-15 - 09:47 تعداد بازدید:  142
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ضربه مهلک شورای شهر به فوتبال استان

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی

 در روزهای گذشته خبرهای‌ناخوشایندی از اردوی تیم فوتبال دسته‌یک  شهرداری به گوش رسید که بسیار ناراحت‌کننده و موجب تأسف شد.
شورای اسلامی همدان در جلسه‌ای تصمیم‌گرفت که سد راه تیم فوتبال شهرداری همدان در رقابت‌های لیگ یک شود و یکشنبه زحمات و سرمایه‌گذاری چند ساله شهرداری در فوتبال را به باد دادند تا با این اقدام خود برگ‌سیاهی در پروند شورای ششم به ثبت برسد.
سال های سال است که شهرداری در فوتبال، تیم‌داری می‌کند و آموزشگاه این باشگاه یکی از بهترین آموزشگاه‌ها در غرب‌کشور است که جوانان و نوجوانان پرشماری را در سال پذیرش می‌کند و فوتبال‌دوستان استان به امید راهیابی به تیم بزرگسالان شهرداری، فوتبال را از پایه شروع می‌کنند که حال با این تصمیم شواری شهر تمام امیدهای آن‌ها به سراب تبدیل شده‌است.
حضور شهرداری در لیگ یک به جوانان استان تعلق دارد و این حرکت شورا بر‌خلاف خواست موکلان آنها است.
اینکه به جای حل‌مسأله، صورت‌مسأله را پاک کنیم کار خوبی نیست و اعضای شورای شهر می‌باید با در نظرگرفتن همه جوانب دست به چنین کاری می‌زدند. این حرکت شورا نوعی بی‌تفاوتی نسبت به جوانان و نوجوانان و اهالی فوتبال محسوب می‌شود و با این حرکت از نظر مالی نیز ضربه مهلکی بر شهرداری وارد می‌شود.
رقابت‌های لیگ دسته یک، یک ماه دیگر آغاز می‌شود و تیم‌ها درحال آماده‌سازی برای آغاز رقابت‌ها هستند. یک تیم لیگ یکی اکنون 20 میلیارد تومان ارزش دارد که شورا با این تصمیم با توجه به کمبود وقت، این سرمایه را خواهد سوزاند. شهرداری حق فروش امتیاز تیم به خارج از استان را ندارد و هیأت فوتبال این سهمیه را متعلق به فوتبال استان می‌داند و به گفته عباس صوفی، هیأت هرگز اجازه خروج امتیاز از استان را نخواهد‌داد.
این تصمیم خیلی دیر گرفته شد و اگر  شورا به‌طور جدی قصد تیم‌داری نداشت باید ماه‌ها قبل تصمیم گرفته می‌شد تا زمان کافی برای آماده‌سازی تیم وجود داشت.
حتی اگر همین امروز هم شورا در تصمیم خود تجدیدنظر کند و اجازه تیم‌داری را صادرکند برای حضور در لیگ یک دیر است زیرا اکثر تیم‌ها در حال جذب بازیکن هستند و در روزهای آینده تمرینات خود را شروع خواهندکرد ولی تیم شهرداری هنوز بلاتکلیف است.
در سالی که منتهی به جام جهانی 2022 قطر هستیم و تب فوتبال در تمام کشورها شعله ور است. 32 تیم حاضر در این رقابت‌ها، آخرین مراحل آماده‌سازی خود را سپری می‌کنند و در تلاش هستند تا با آمادگی کامل قدم به این آوردگاه بزرگ جهانی بگذارند. فوتبال هواداران پرشماری در دنیا دارد و میلیون‌ها علاقه‌مند از جعبه جادویی این رقابت‌ها را دنبال می‌کنند.
فوتبال امروزه به یک صنعت تبدیل شده و یکی از بنگاه‌های اقتصادی قوی در دنیا به‌شمار می‌رود و پول هنگفتی در فوتبال جابه‌جا می‌شود، فوتبال آنقدر نفوذ دارد که حتی در زمان برگزاری مسابقات حساس حتی جلسات هیأت دولت کشورها تعطیل می‌شود تا نظاره‌گر فوتبال باشند آن‌زمان عضو فرهنگی شورای‌شهر که شناخت لازم در ورزش و فرهنگ فوتبال ندارد، این رشته جذاب را بی‌ارزش تلقی می‌کند و مدعی می‌شود که بودن یا نبودن پاس و شهرداری در فوتبال استان ارزشی ندارد.
رسانه‌ها و ورزشی‌نویسان استان که دغدغه ورزش را دارند و در مقابل تصمیم شورای‌شهر موضع گرفته‌اند و این عضو شورا آن‌ها را به فرافکنی متهم می‌کند متأسفانه رأی برخی از اعضای شورا تأمل‌برانگیز است. آن‌ها که خود در هیأت‌های ورزشی بوده‌اند و دغدغه ورزش را می‌دانند با چه توجیحی به حذف شهرداری رأی ممتنع و مخالف دادند.
به هر حال امیدواریم تا دیر نشده شورای شهر در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و دل هواداران فوتبال را شادکند. در این اوضاع نابسامان اقتصادی کشور و مشکلات فراوان حاکم بر شهر تنها دلخوشی جوانان و نوجوانان، ورزش فوتبال است که امیدواریم این امید را از آن‌ها نگیریم.
پاس و شهرداری میعادگاه جوانان استان هستند و اکنون بازیکنان پرشماری در سطح یک کشور بازی می‌کنند که در دامان این تیم‌ها رشد کرده‌اند.
تیم فوتبال شهرداری فصل گذشته از لیگ دسته دوم به لیگ یک صعود کرد و در فصل گذشته نیز با قرارگرفتن در رتبه دهم جایگاه قابل‌قبولی کسب‌کرد.
امیدواریم ساز و کار جدیدی برای تیم‌داری شهرداری تعریف شود و اجازه ندهیم این سرمایه بزرگ از بین برود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com