همدان ظرفیت میزبانی اردوی تیم‌های خارجی را دارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

Today : Thu, November 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123134 تاریخ انتشار:  1401-01-24 - 07:00 تعداد بازدید:  165
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار ورزشی‌استان‌همدان:
همدان ظرفیت میزبانی اردوی تیم‌های خارجی را دارد

ورزشی

 بسترسازی لازم برای حضور تیم‌های ملی داخلی و خارجی برای حضور در استان همدان انجام و بخشی دیگر نیز در حال انجام است، استان همدان به‌واسطه ارتفاع از سطح دریا و زیرساخت‌های اقامتی مناسب ظرفیت میزبانی اردوی تیم‌های خارجی را دارد.
مدیرکل ورزش وجوانان استان در دیدار با سرپرست دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت:استان همدان به جهت سطح ارتفاع بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ متر از دریا دارای شرایط بسیار خاص و ویژه‌ای است که می‌تواند در کسب موفقیت‌های ورزشی مؤثر باشد. موضوع سطح ارتفاع استان همدان طی چندین سال گذشته مغفول مانده است اما خوشبختانه طی یک سال و نیم گذشته با انجام اقدامات زیربنایی و معرفی این ظرفیت به تیم‌های ملی در صدد بهره‌مندی هرچه بیشتر از این ظرفیت هستیم.
حمید سیفی با بیان اینکه امروز کسب توفیق در ورزش در گرو استفاده از لحظات و ثانیه‌های طلایی است، گفت: این مهم به شرطی محقق خواهد شد که سیستم قلب و عروق ورزشکاران با تمرین در نقاط مرتفع آمادگی بیشتر داشته باشد. خوشبختانه مقام عالی وزارت ورزش و جوانان باتوجه‌به دارابودن دید تخصصی به موضوع ورزش به این مهم عکس‌العمل مثبت نشان دادند و دستور دادند تیم اجرایی سایت نسبت به تشریح عملکرد آن با حضور شخص وزیر ورزش و جوانان اقدام کنند.در سایت کمپ تیم‌های ملی قابلیت‌ها و توانمندی‌های استان در حوزه هتل‌ها، اماکن ورزشی، گردشگری و غیره دیده شده است.
وی افزود: طی سال‌های گذشته اردوهای تیم ملی در رشته‌های مختلف به میزبانی همدان برگزار شده که به‌واسطه پتانسیل موجود نتیجه و عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند لذا امیدواریم با همراهی شما شاهد حضور تیم‌های ملی کشورهای همسایه غربی و حاشیه خلیج‌فارس در استان همدان باشیم.
سیفی با اشاره به ورود بخش خصوصی قدرتمند برای حمایت مالی از تیم پاس و بهره‌گیری از تجربیات تیم‌های داخلی و خارجی، گفت: با ریل‌گذاری‌ها و ساختارسازی‌های انجام شده در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد توفیقات هرچه بیشتر در ورزش استان خواهیم بود.
سرپرست دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان نیز در این دیدارگفت: فاکتورهای توسعه همه‌جانبه ورزش و جوانان در استان همدان موجود است.
محمدحسن تقی‌زاده با اشاره به زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود در استان همدان، اظهار کرد: همدان به جز دریا همه آنچه که برای توسعه همه‌جانبه خصوصاً در حوزه ورزش و جوانان نیاز است را دارد. همدان باتوجه‌به موقعیت ژئوپلیتیکی خود در مرکز منطقه غرب کشور قرار دارد و به همین جهت می‌تواند در حوزه تعاملات داخلی و خارجی با کشور عراق و اقلیم کردستان عراق مراودات ارزآور داشته باشد.
وی با بیان اینکه گردشگری ورزشی حلقه کامل‌کننده گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی است که باید برای توسعه هرچه بیشتر حمایت شود، گفت: سایت کمپ تیم‌های ملی به مرکزیت استان همدان کار خارق‌العاده و ویژه‌ای است که باید بسترسازی لازم جهت سوق دادن فدراسیون‌ها به استان همدان با انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری فراهم شود لذا در این حوزه حامی برنامه‌های شما هستیم.

بدهی‌های باشگاه پاس تسویه شد
 تمامی بدهی‌های مالی باشگاه پاس همدان(بدهی های ادوار گذشته و معوقه) به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، پرداخت و تسویه شد.
مدیرعامل باشگاه پاس همدان با اعلام این خبراظهار داشت: بخش عمده‌ای از بدهی‌های مالی باشگاه که بیش از ۲ میلیارد تومان بود تسویه شده و درحال حاضر مجموع بدهی های باشگاه به شاکیان حدود ۹۰۰ میلیون تومان است.
حمیدرضا عابری منصور خاطرنشان کرد: تسویه کامل بدهی‌ها یکی از سیاست‌های اصلی باشگاه پاس همدان است تا از این پس بدون دغدغه در مسابقات حضوری موثر و موفق داشته باشیم. وی گفت: در فصل جاری نیز تا به اینجا به تعهدات مالی خود در قبال اعضای تیم عمل کرده‌ایم و امیدواریم شاهد نتایج مطلوبی در ادامه مسابقات باشیم.
عابری منصور افزود: ساختار باشگاه داری حرفه‌ای به خوبی در تیم پاس همدان شکل گرفته و تلاش ما بازگشت این تیم به جایگاه اصلی خود است.حفظ آرامش، دوری از حواشی، برنامه ریزی برای تیم‌های رده سنی پایه و حضور قدرتمند در فصل آینده مسابقات لیگ جزو برنامه‌های اصلی ما در سال جاری است.

داوری تکواندو استان الکترونیکی می‌شود
 با همکاری فدراسیون تکواندو کشور، هیأت تکواندو استان همدان صاحب دو سیستم داوری الکترونیکی می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در دیدار با هادی ساعی، رئیس فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت‌های ورزشی و برنامه‌های تدوین شده جهت توسعه و ارتقا جایگاه ورزش استان، عنوان کرد: هیأت تکواندو استان همدان عملکرد خوبی داشته است که با وجود استعدادهای ناب و جوانان آتیه‌دار در این رشته، در صورت حمایت فدراسیون می‌توان از آن‌ها به‌خوبی بهره‌برداری کرد.
حمید سیفی با بیان اینکه امروز ورزشکاران استان همدان به خودباوری لازم جهت کسب افتخار رسیده‌اند، گفت: استان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در رشته‌ها و زمینه‌های مختلف ورزشی است که باید با استفاده از آن‌ها نسبت به توسعه همه‌جانبه ورزش استان کمک کرد. وی با اشاره به سطح ارتفاع بالای ۲۵۰۰ متر همدان از سطح دریا و وجود شرایط مناسب جهت برگزاری تمرینات و اردوهای تیم‌های ورزشی، گفت: باهدف معرفی هرچه بیشتر پتانسیل‌های موجود در استان همدان سایت کمپ تیم‌های ملی ایجاد شده است و امروز در صدد هستیم با انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با فدراسیون‌ها میزبان آن‌ها باشیم.
سیفی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها موجود در رشته تکواندو، گفت: باهدف حمایت از این رشته ورزشی و با ورود اسپانسر به هیأت استان با همراهی فدراسیون تکواندو دو دستگاه سیستم داوری الکترونیکی تهیه و اختصاص داده خواهد شد.
در ادامه رئیس فدراسیون تکواندو عنوان کرد: جای خوشحالی دارد که قهرمانان هم دوره ما با ورود به بحث مدیریتی در حال تلاش برای ارتقا سطح ورزش کشور هستند و در صورت حمایت وزارت ورزش بدون شک در آینده‌ای نزدیک، شاهد شکوفایی ورزش ایران اسلامی در اغلب رشته‌های ورزشی خواهیم بود.
هادی ساعی ادامه داد: عزم جدی ما حمایت و کمک به تکواندو استان‌ها است، چرا که برای ساختن آینده‌ای درخشان برای تکواندو ایران باید استعدادیابی کرده و این استعدادها را در مسیر درست قرار دهیم؛ بر همین اساس شیوه استعدادیابی را تغییر خواهیم داد چراکه با نشستن در یک اتاق نمی‌توان استعدادیابی کرد؛ بنابراین مربیان و قهرمانان ما به استان‌های مختلف اعزام خواهند شد تا ضمن برگزاری کلاس‌های هماهنگی و آموزشی، استعدادهای ناب را شناسایی و معرفی کنند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com