كشتي همدان، از بي‌مهري تا بي‌اعتمادي! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  70952 تاریخ انتشار:  1395-02-23 - 05:45 تعداد بازدید:  1297
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

كشتي همدان، از بي‌مهري تا بي‌اعتمادي!

نویسنده : حامد صيفي

ورزشی

كشتي همدان با افتخارات جهاني و كسب 2 مدال المپيك، اين روزها آبستن بي‌توجهي مسئولان ارشد استان قرار گرفته است. به طوري‌كه بدهي تلنبار شده كشتي همدان كه سوغات حضور در رقابت‌هاي ليگ برتر است، مي‌رود تا ورزش نخست استان را به ورطه نابودي بكشاند.
با اينكه ماشين مهره‌سازي كشتي همدان در يكي 2 سال اخير از حركت افتاده و استان به عنوان خطه‌اي كشتي‌خيز، ستاره‌اي شاخص به كشتي كشور معرفي نكرده است خيلي سروكار نداريم، اما چقدر بايد بگذرد تا رشته‌هاي ورزشي همدان المپيكي شوند و چندين سال بايد بگذرد تا ورزشي از استان بتواند روي سكوي المپيك برود؟
چقدر بايد تلاش كرد تا ورزشكاران‌ استان پاي ثابت اردوهاي تيم ملي باشند و در معيت تيم ملي به مسابقات جهاني اعزام شوند و اصلاً تا چه اندازه مي‌توان به مدال جهاني در رشته‌هاي مختلف اميدوار بود؟
ما همچنان به سؤالات خود ادامه مي‌دهيم. كدام رشته مي‌تواند مثل كشتي 3 دوره پياپي حضور در المپيك را تجربه كند و اتفاقاً در 2 دوره مدال‌آوري داشته باشد؟ آيا كشتي به عنوان ورزش نخست همدان لايق حمايتي دوچندان از جانب مسئولان ارشد استان نيست؟
به راستي چرا كشتي پرافتخار همدان بايد زير بار بدهي‌هاي تلنبار شده خرد شود؟ چرا مسئولان توجه بيشتري به كشتي و بدهي‌هايش ندارند تا واژه "بي‌اعتمادي"نقل و نبات دهان گوش شكسته‌ها نشود؟
***
نزديك به 9 ماه از مسابقات ليگ برتر كشتي گذشته و آنطور كه مسئولان هيأت همدان مي‌گويند پيگيري‌ها براي پرداخت بدهي‌هاي كشتي آن هم از طريق مسئولان ارشد از جمله استاندار و معاونين وي به سرانجام نرسيده است. حتي شنيده شده كه استاندار همدان علاقه شخصي به تيم‌داري در ليگ برتر كشتي داشت و حالا كه ورزش نخست استان زير بار بدهي رفته، صدايش به گوش مسئولان نمي‌رسد!
انتظار اين است كه استاندار همدان كه خود از جنس كشتي است و در سال‌هاي نه چندان دور رياست هيأت كشتي همدان را نيز بر عهده داشته خارج از نوبت به مشكلات مالي كشتي پرافتخار رسيدگي كند. بي‌ترديد در روزهايي كه تيم پاس حاشيه‌هاي زيادي پيرامون مباحث مالي براي خود دست و پا كرده مي‌توان اين انتظار را داشت كه مسئولان ارشد استان نيم نگاهي هم به بدهي‌هاي مالي كشتي داشته باشند تا اين بدهي، تبعات سنگيني براي استان بر جاي نگذارد.
***
چندي پيش ميثم مصطفي‌جوكار مي‌گفت در اردوهاي تيم ملي وقتي نامي از كشتي همدان ورد زبان‌ها مي‌شود، بلافاصله دم از بي‌اعتمادي مي‌زنند و ديگر كمتر كشتي‌گيري حاضر است براي همدان در مسابقات ليگ روي تشك برود.
قطع به يقين مي‌توان اين حق را به كشتي‌گيران داد كه پيگير مطالبات خود باشند. بدتر وقتي است كه مطالبات به موقع پرداخت نشود و بي‌اعتمادي كشتي‌گيران مطرح نسبت به استان همدان دوچندان شود.
به همه اينها بايد كارت زرد فدراسيون كشتي را هم اضافه كنيم. در حال حاضر تيم‌ها به دنبال يارگيري براي حضور در فصل جديد مسابقات كشتي كشور هستند و اين وسط فدراسيون كشتي به استان همدان اعلام كرده كه تا وقتي بدهي‌هاي قبل پرداخت نشود، كشتي همدان حق حضور در مسابقات آتي را نخواهد داشت!
***
بدهي كشتي همدان رقمي معادل 585 ميليون تومان است. در حال حاضر شايد بيش از 10 كشتي‌گير گوش به زنگ هستند تا حق و حقوق خود را از كشتي همدان دريافت كنند. آنها اما به خوبي مي‌دانند كه تمام نگاه هيأت كشتي همدان معطوف به ساختمان سبز استانداري همدان است!
همان ساختماني كه همواره حامل اخبار خوب براي پاس همدان بوده و اهالي كشتي نيز توقع دارند در روزهايي كه پاس به خوبي تحت حمايت مالي استاندار قرار گرفته (منظور نگارنده 2 فصل اخير مسابقات ليگ دسته اول فوتبال است)، كشتي نيز با گوشه چشمي از محمدناصر نيكبخت از زير بار بدهي‌هاي كشنده خود را بيرون بكشد.
مخلص كلام اينكه كشتي همدان با اين همه افتخار، زيبنده اتفاقات ناخوشايندي نيست كه همگي از بي‌پولي و بدهي‌هاي عذاب‌آور نشأت مي‌گيرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com