1398-02-201398-02-30bool(false) پایان مسابقات شطرنج جام‌ملت‌های‌آسیا با قهرمانی ایران همدان پیام
 
 
دوشنبه - 30 ارديبهشت 1398 - شماره 3477
 
امروز : دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

Today : Mon, May 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84635 تاریخ انتشار:  1397-05-14 - 10:02 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پایان مسابقات شطرنج جام‌ملت‌های‌آسیا با قهرمانی ایران

ورزشی


مهرداد پهلوان زاده افزود: شیخ سلطان خلیفه در این نامه عنوان کردند آسیا زادگاه ورزش شطرنج است و چین و هند موفق شدند قهرمان جهان شوند و امیدواریم کشور دیگری از آسیا به این عنوان دست یابد.وی تاکید کرد:  رئیس فدراسیون شطرنج آسیا اعلام کردند ما در تلاش هستیم شطرنج آسیا را به بالاترین سطح جهان برسانیم.
پهلوانزاده با تقدیر از میزبانی شایسته همدان تصریح کرد: فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران از همه امکاناتی که در اختیار دارد به بهترین نحو استفاده می‌کند تا باعث سربلندی ایران عزیز باشیم.
 قهرمانی ایران برای اولین بار
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز در بخش دیگری از این مراسم با ابراز خرسندی از حضور میهمانان خارجی در شهر همدان اظهار داشت: همزمانی این میزبانی با رویداد همدان2018 که به ابتکار مسئولان همدان اتفاق افتاد را به فال نیک می‌گیریم.رسول منعم افزود: از عنایت و اعتماد فدراسیون شطرنج برای سپردن این میزبانی به شهر همدان تشکر و قدردانی می‌کنیم.
وی با تشکر از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون  شطرنج، استاندار همدان و ستاد همدان2018 برای حمایت از برگزاری بیستمین دوره مسابقات شطرنج جام ملت‌های آسیا در شهر همدان عنوان کرد: به فدراسیون و جامعه شطرنج ایران برای کسب 3 عنوان قهرمانی در رشته‌های سرعت، استاندارد و برق آسا که برای اولین بار اتفاق افتاد تبریک می‌گویم و امیدوارم موفقیت‌های شطرنج ایران و همدان ادامه داشته باشد.
 ایرانی‌ها مردمانی صلح طلب
معاون عمرانی استاندار همدان نیز در بخش دیگری از این مراسم با بیان این که همدان شهری تاریخی از کشور پهناور ایران است اظهار داشت: ایرانیان در طول تاریخ به دنبال تعامل با مردم جهان بودند.
به گزارش تسنيم، محمودرضا عراقی افزود: مردم ایران صلح طلب هستند و همواره به دنبال گفت و گو با ملت‌های جهان بودیم و هستیم.
عراقی تصریح کرد: بیشتر از نتایج این مسابقات برای ما حضور گرم میهمانان خارجی در شهر همدان اهمیت داشت تا هم ما با فرهنگ آنها آشنا شویم و هم آنها با فرهنگ ما آشنا شوند.
عراقی تاکید: ما  همه مردم دنیا را دوست داریم و از آنها دعوت می‌کنیم به ایران و شهر همدان سفر کنند.
 میزبانی خوش یمن همدان برای شطرنج ایران
رئیس هیئت شطرنج استان همدان نیز در مراسم اختتامیه بیستمین دوره مسابقات شطرنج جام ملت‌های آسیا با بیان این که مدت 10 روز میزبان تیم‌های حاضر در این مسابقات بودیم اظهار  داشت: تلاش کردیم میزبان خوب و لایقی برای میهمانان حاضر در مهم‌ترین رویداد شطرنج آسیا باشیم.
احمدعلی بابایی افزود: در این مسابقات 14 تیم در بخش آقایان از 12 کشور و 8 تیم در بخش بانوان از 7 کشور حضور داشتند.
وی با بیان این که 150 شطرنجباز در این دوره از مسابقات شرکت کردند عنوان کرد: توانستیم این مسابقات مهم را در 3 رشته سرعت، استاندارد و برق آسا بدون هیچ مشکل و حاشیه‌ای برگزار کنیم.
وی با تقدیر و تشکر از وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون شطرنج برای اعتماد به شهر همدان و سپردن میزبانی این مسابقات مهم به هیئت شطرنج استان همدان گفت: تیم ایران در این مسابقات در بخش مردان در 3 رشته عنوان قهرمانی را کسب کرد که این برای اولین بار بود و از قرار معلوم میزبانی همدان برای شطرنج ایران خوش یمن بوده است.
 تجلیل از تیم‌های برتر
در بخش پایانی آیین اختتامیه بیستمین دوره مسابقات شطرنج جام ملت‌های آسیا تیم‌های اول تا سوم مسابقات سرعت، استاندارد و برق آسا در دو بخش آقایان و بانوان  کاپ و مدال‌های خود را دریافت کردند.
تیم مردان ایران در 3 رشته سرعت، استاندارد و برق آسا مقام قهرمانی را برای اولین بار در تاریخ مسابقات جام ملت‌ها کسب کرد و قدرت شطرنج ایران را به رخ رقیبان خود کشید.
در بخش آقایان تیم ایران و در بخش بانوان تیم چین موفق شدند جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com