ورزش اول همدان محروم از بازی‌های آسیایی! همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 خرداد 1397 - شماره 3199
 
امروز : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84290 تاریخ انتشار:  1397-02-23 - 05:45 تعداد بازدید:  61
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پای کشتی همدان به مسابقات جهانی باز شد، اما دستش از خیلی چیزها کوتاه
ورزش اول همدان محروم از بازی‌های آسیایی!

نویسنده : حامد صیفی

ورزشی

مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد همان‌طور که پیشتر نوشته بودیم با ناکامی کشتی‌گیران جوان استان برگزار شد تا در بازی‌های آسیایی 2018 دوبنده تیم ملی آزاد به تن هیچ یک از همدانی‌ها نرود.
علیرضا کریمی در وزن 86 کیلوگرم و دانیال شریعتی‌نیا در وزن 97 کیلوگرم دو نماینده استان همدان در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا و جهانی مجارستان بودند. با وجود حضور حسن یزدانی در 86 کیلوگرم و یکی مثل علیرضا گودرزی و محتبی گلیج در 97 کیلوگرم مثل روز روشن بود که دو کشتی‌گیر پرتلاش همدانی هرچقدر هم که سرحال باشند و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته باشند، نمی‌توانند مقابل این نام‌های پرآوزاه قدعلم کنند و سری در سرها باشند.
کریمی در 86 کیلوگرم بعد از حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور و احمد بذری به عنوان چهارمی بسنده کرد و شریعتی‌نیا هم بعد از علیرضا گودرزی و مجتبی گلیج روی سکوی سوم وزن 97 کیلوگرم ایستاد تا کاخ آرزوهای این دو جوان جویای نام فرو بریزد.
به این ترتیب دست کشتی همدان به عنوان ورزش اول استان از بازی‌های آسیایی 2018 کوتاه خواهد بود تا بار دیگر شاهد افت محسوس این رشته دوست‌داشتنی اما مظلوم باشیم. رشته‌ای که خود به دست اهالی سیاست افتاده اما رئیس سیاسی‌اش در یک گفت‌وگوی جالب عنوان می‌کند که"دخالت سیاسیون در ورزش بارها ثابت کرده که نتیجه‌ای به دنبال نداشته است"!
نتایج انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بار دیگر ثابت کرد که کشتی همدان در برزخ بلاتکلیفی سیر و در یک منجلاب عجیب دست‌وپا می‌زند. کشتی‌ای که به دستان پرتوان گوش‌شکسته‌های نامدار خود در دو دوره قبلی بازی‌های آسیایی 3 نشان ارزشمند طلا به دست آورده بود، حالا تنها برای حضورش در این رویداد حاضر است دست به هر کاری بزند. اما افسوس که این خانه از پای‌بست ویران است و باید بنشینیم و غیبت بزرگ کشتی استان همدان در جاکارتا را با اندوه فراوان تماشا کنیم.
روزگار نه‌چندان دور جمال میرزایی در همین انتخابی‌ها کارها می‌کرد در حد کارستان. صادق گودرزی چندین سال در وزن خود رقیب نداشت و میثم مصطفی‌جوکار در 86 کیلوگرم آقایی می‌کرد و ما بدون هیچ نگرانی، چشمان خود را قرض به تماشای مسابقات انتخابی می‌دادیم. حالا اما کار به جایی رسیده که نه‌تنها کشتی‌گیران استان رنگ میادین بین‌المللی را به خود نمی‌بینند بلکه در انتخابی‌های تیم ملی خودمان هم به عناوینی چون سومی و چهارمی بسنده می‌کنند.
اتفاقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در حالی رخ داد که ورزش اول استان همدان در بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو دو نماینده به نام‌های جمال میرزایی و صادق گودرزی را داشت که هردو عنوان قهرمانی را به دست آوردند. در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون هم میثم مصطفی‌جوکار از استان همدان عنوان قهرمانی را کسب کرد و حالا بعد از دو دوره حضور در بازی‌های آسیایی، دست کشتی استان همدان از حضور در این رویداد مهم و بین‌المللی در قاره کهن کوتاه خواهد بود.
چیزی که پیداست اینکه ورزش اول و پرافتخار استان روز به روز بیشتر به ورطه نابودی کشیده می‌شود و دیگر نه خبری از اقتدار امثال جوکار و گودرزی در انتخابی‌های تیم ملی است، نه خبری از دلاورمردی قهرمانان همدان در میادین فراملی.
"ای کشتی همدان پس از وقفه‌ای چندساله، در سال ۹۶ با دانیال شریعتی‌نیا، لیلا سیاهوشی و آذر کولیوند به میادین جهانی باز شد. سال گذشته مسعود مصطفی‌جوکار در مسابقات کشتی قهرمانی جوانان جهان، صادق گودرزی در مسابقات کشتی نوجوانان جهان و سعید ابراهیمی در مسابقات قهرمانی امیدهای جهان نماینده کشتی همدان در کادرفنی تیم ملی بودند."
این چند جمله، بخش کوتاهی از گفت‌وگوی رئیس هيأت کشتی استان همدان است که چندی پیش روی خروجی یکی از خبرگزاری‌ها قرار گرفت. رئیس هيأت کشتی استان همدان از باز شدن پای جوکار، گودرزی و ابراهیمی که اتفاقا ثمره سال‌های گذشته هستند، در میادین جهانی گفت اما هیچوقت نگفت که چرا دست کشتی استان همدان از خیلی چیزها کوتاه مانده است!
هیچوقت نگفت و شاید هم نگوید که چرا کشتی همدان دیگر نه رنگ میادین آسیایی را به خود خواهد دید نه حتی افتخارآفرینی در انتخابی‌های تیم ملی را!
رئیس هيأت کشتی همیشه از افتخارآفرینی‌های دوران مدیریت خود می‌گوید، اما یک‌بار هم که شده زیر بار ناکامی‌های ورزش اول استان نخواهد رفت. او از حضور بی‌سابقه هشت کشتی‌گیر همدانی در مرحله نخست انتخابی تیم ملی آن هم به لطف فرایند جدید فدراسیون کشتی سخن گفته، اما هیچوقت به این اشاره نکرد که چند سال پیش کشتی استان همدان فقط با تک سهمیه میثم مصطفی‌جوکار راهی بازی‌های آسیایی شد و امروز با هشت سهمیه دست ورزش اول استان خالی‌تر از هر زمانی است.
از همه اینها که بگذریم از نارضایتی خیلی از قهرمانان نامدار کشتی همدان نمی‌توان به راحتی گذشت. رئیس هيأت کشتی خوب گزارش می‌دهد، خوب از موفقیت‌ها می‌گوید و خیلی بهتر مدیریت خود را با نمره عالی به منصه ظهور می‌گذارد. اما این وسط سخت برای ما سوال است که چرا قهرمانان از عملکرد رئیس هيأت کشتی رضایت ندارند؟!
مثل روز روشن است که کشتی استان همدان حال و روز خوبی ندارد و تا وقتی در تیم ملی نماینده نداشته باشیم، این همه گزارش دادن برای جلوه دادن حال خوب کشتی همدان، به مثابه آب در هاون کوبیدن است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com