همدان میزبان شطرنج بازان بزرگ خارجی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 14 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125919 تاریخ انتشار:  1401-05-29 - 11:08 تعداد بازدید:  262
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان میزبان شطرنج بازان بزرگ خارجی

ورزشی


شهر همدان میعاد گاه شطرنج‌بازان برتر جهان در شهریور ماه خواهد بود.

سرانجام با درخواست و پیگیری‌های مستمر، چراغ‌ یکی از مطرح‌ترین مسابقات بین المللی شطرنج تحت عنوان جام اوپن ابن سینا بعد از سال‌ها مجددا روشن شد تا شهریورماه امسال شاهد برگزاری این رویداد در همدان باشد.

قرار گرفتن بازی‌های شطرنج اوپن ابن سینا در تقویم فدراسیون جهانی یکی از دستاوردهای مهم تاریخ شطرنج استان همدان بود که منجر به برگزاری ۱۶ دوره با حضور چهره‌های شاخص این رشته در جهان از جمله آلکسی شیروف سوپر استاد بزرگ شطرنج جهان، استاد بین المللی سرگی گریشچنکو از کشور روسیه، استانیسلاو بوگدانوویچ استاد بزرگ شطرنج اوکراین، سرگئی تیویاکوف استاد بزرگ و سرشناس شطرنج کشور هلند و استاد بزرگ ویتالی سیووک از اوکراین و اولگ کورنیف شطرنجباز سرشناس اسپانیا شد.

۱۶ دوره این مسابقات اگرچه شروع آن با حضور شطرنج بازان برتر کشور بود اما با ارتقای سطح کیفی و کمی بازی‌ها، این فرصت فراهم شد تا با دعوت از استادان بزرگ و نامی جهان، در سال ۹۵ در تقویم فدراسیون جهانی قرار گرفته و شطرنج همدان با نام ابن سینا جهانی شد.

اگرچه همدان در تابستان سال ۹۷ میزبان شطرنج جام ملت‌های آسیا شد اما اوپن بین المللی ابن سینا به عنوان یکی از رویدادهای مهم تقویم جهانی فدراسیون به ثبت رسید تا این استان آوازه جهانی پیدا کند.

رییس هیأت شطرنج استان در این باره گفت: هفدهمین دوره جام بین المللی شطرنج اوپن ابن سینا شهریورماه امسال به میزبانی شهر همدان برگزار می‌شود. این رقابت‌ها در ۲ جدول A و B به ترتیب با حضور بازیکنان دارای درجه استادی با درجه بین المللی ۱۸۰۰ به بالا و بازیکنان درجه بین المللی با درجه کمتر از ۱۸۰۰ برگزار خواهد شد.

امیرعرفان هاشمی به ایرنا اظهار کرد: هفدهمین دوره جام بین المللی شطرنج اوپن ابن سینا از ۹ تا ۱۶ شهریور در همدان برگزار می‌شود و قوانین فدراسیون جهانی فیده بر این مسابقات حاکم است و جدول A در ۹ دور و جدول B در یازده دور انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ثبت نام در این مسابقات ساعت ۲۴ روز سه شنبه هشتم شهریورماه است و استادان بزرگ بین المللی و دارندگان درجه بین المللی ۲۴۰۰ به بالا از پرداخت ورودیه معاف هستند ضمن اینکه اسکان استادان بزرگ بین المللی شطرنج در طول مسابقات برعهده استان همدان است.

این رقابت‌ها در سالن ۶ هزار نفری سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار خواهد شد، یادآور شد.

هاشمی افزود: به مقام آوران نخست تا ششم، قهرمان درجه کمتر از ۲۳۰۰، قهرمان درجه کمتر از ۲۱۵۰ و قهرمان درجه کمتر از ۲ هزار، نفرنخست استان همدان، برترین پیشکسوت و قهرمان بخش بانوان در جدول A متشکل از استادان بزرگ و بین المللی شطرنج جایزه نقدی عطا می‌شود.

همچنین به نفرات نخست تا ششم جدول B نیز جایزه نقدی اهدا می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com