همدان قهرمان کشتی استان شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 اسفند 1398 - شماره 3705
 
امروز : شنبه ، 10 اسفند 1398

Today : Fri, February 28, 2020




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


همدان لیبل
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98752 تاریخ انتشار:  1398-06-17 - 10:04 تعداد بازدید:  136
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان قهرمان کشتی استان شد

ورزشی

مسابقات قهرمانی کشتی آزاد استان با قهرمانی کشتی شهرستان همدان به پایان رسید.
در این رقابت 121 کشتی‌گیر در غالب8 تیم‌ از شهرستان‌های همدان، نهاوند، ملایر، تویسرکان، بهار، کبودراهنگ، اسدآباد و فامنین شرکت داشتند که در سالن انقلاب همدان با یکدیگر سرشاخ شدند ودر پایان تیم کشتی همدان با کسب 187 امتیاز به مقام قهرمانی رسید، تیم نهاوند با 150 امتیاز دوم شد و تیم تویسرکان نیز با کسب 144 امتیاز در جای سوم ایستاد و تیم‌های ملایر، اسدآباد و فامنین نیز چهارم تا ششم شدند.
در این رقابت‌ها شاهد کشتی‌های جذاب و دیدنی بودیم و به غیر از ملی‌پوشان تمامی مدعیان به روی تشک آمدند و توانایی خود را به رخ حریفان کشیدند.
رقابت‌ها به صورت فشرده و روی سه تشک در یک روز انجام شد و رقابت‌های داغی را شاهد بود.
در این مسابقات کشتی‌گیران با سابقه‌ای چون میثم فیروزآبادی از نهاوند، مرتضی فرزین از همدان، مسعود کمروند از نهاوند و مهران میرترابی از اسدآباد با دیگر کشتی‌گیران سرشاخ شدند تا نفرات برتر برای حضور در قهرمانی کشور راهی اردو شوند.
در برخی از کشتی‌ها مربیان نسبت به قضاوت داوران اعتراض داشتند که اوج این اعتراض در فینال 57 کیلوگرم خود را نشان داد و در دیدار رضا اسدی‌پور از تویسرکان و میثم فیروزآبادی از نهاوند به دلیل حرکات غیرورزشی فیروزآبادی داوران وی را 3 اخطاره کردند که این رأی داوران با اعتراض تند مربیان نهاوند همراه بود و میثم فیروزآبادی نیز انتقادات تندی علیه کادر داوری و برگزاری مسابقات داشت.
مسابقات از نظر کمی در حد بالایی بود اما از نظر کیفی نتوانست نمره قبولی بگیرد که امیدواریم کشتی استان از نظر کیفی رشد کند و شاهد پرورش کشتی‌گیران جوان و فنی در شهرستان‌ها باشیم.
حدود 20 داور این رقابت‌ها را قضاوت کردند که جا دارد علی‌رغم برخی ضعف‌ها از تلاش آنها تقدیر کرد و آرزو داریم که داوران با گذراندن کلاس‌های آموزشی توان فنی خود را بالا ببرند و با وجود داشتن دو داور بین‌المللی در استان چون داریوش چلوئیان و مسعود چوبین شاهد داوران ملی و بین‌المللی بیشتری در استان باشیم.
آنچه در این مسابقات نمود بیشتری داشت حضور رئیس هیأت کشتی استان در سالن و نظارت دقیق بر حواشی مسابقات بود.در پایان این رقابت‌ها نفرات برتر برای حضور در اردو استان دعوت خواهند شد تا تیم استان را در مسابقات قهرمانی کشور همراهی کنند.
در فینال این رقابت ابتدا دو کشتی‌گیر نهاوندی و تویسرکانی در یک مسابقه جنجالی با یکدیگر سرشاخ شدند. میثم فیروزآبادی کشتی‌گیر با تجربه نهاوندی در مصاف با رضا اسدی‌پور از تویسرکان با عصبانیت قدم به میدان گذاشت و از همان دقایق نخست با ضربه زدن تذکر داوران را دریافت کرد و این کار خود را آنقدر ادامه داد تا داوران مجبور شدند 3 بار به وی اخطار بدهند و بازنده کشتی باشد. این کشتی در پایان با جنجال و حواشی همراه شد و فیروزآبادی و مربیان نهاوندی اعتراض تندی به عملکرد داوران و کادر برگزاری مسابقات داشتند. احتمالاً فیروزآبادی به کمیته انضباطی هیأت کشتی فراخوانده خواهد شد و با محرومیت روبرو می‌شود.
از همان لحظات اول فیروزآبادی نشان داد که برای کشتی گرفتن قدم به روی تشک نگذاشته است و به دنبال حاشیه است.
در 61 کیلوگرم سعید انوری از همدان مقابل ایمان محمدحسینی از ملایر قرار گرفت که در یک کشتی برتر و یک طرفه سعید انوری موفق شد با باراندازهای متوالی حریف را با امتیاز عالی شکست دهد و در سکوی نخست قرار بگیرد.
در وزن 65 کیلوگرم مرتضی فرزین‌فر از همدان با همشهری خود علیرضا جعفری سرشاخ شد که در این کشتی نیز فرزین فر از تجربه خود استفاده کرد و با امتیاز عالی به پیروزی رسید.
فرزین‌فر برای رسیدن به فینال کشتی‌گیرانی از نهاوند، همدان، اسدآباد و ملایر را شکست داده بود.
در وزن 70 کیلوگرم نیز دو کشتی‌گیر همدانی با هم روبرو شدند که در این دیدار یوسف کامرانی با امتیاز عالی مقابل اسماعیل قره‌گوزلو به برتری رسید کامرانی قبل از فینال کشتی‌گیرانی از همدان و نهاوند را شکست داده بود.
در وزن 74 کیلوگرم: مسعود کمروند از نهاوند که از تجربه بالایی دارد نشان داد که هنوز دود از کنده بلند می‌شود و با آنکه نشان داد هنوز از آمادگی مطلوبی برخوردار نیست موفق شد محمدرضا شاه‌محمدی از همدان را شکست دهد و به مقام اول دست پیدا کند هر چند این کشتی‌گیر نهاوندی آن مسعود کمروندی که ما شناخت داشتیم نبود.
در 79 کیلوگرم عباس یزدانی از نهاوند بدون مسابقه اول شد و حریف وی حسین رسولی از فامنین به دلیل مصدومیت روی تشک حاضر نشد.
در وزن 86 کیلوگرم امید کولیوند از تویسرکان در مصاف با فردین قهرمانی از اسدآباد تن به شکست داد. قهرمانی در این مسابقه با قدرت ظاهر شد و قهرمان شد کشتی‌گیر اسدآبادی قبل از فینال کشتی‌گیرانی از همدان، نهاوند، ملایر و تویسرکان را شکست داده بود.
در وزن 92 کیلوگرم، جواد پورنوری از همدان در یک کشتی برتر و قاطع مقابل محمد توکلی به پیروزی رسید و قهرمان شد پورنوری قبل از فینال کشتی‌گیرانی ازنهاوند، تویسرکان و همدان را شکست داده بود.
در وزن 97 کیلوگرم پویا گیوی از نهاوند مقابل حسین خزائی از کبودراهنگ به برتری رسید و اول شد. گیوی نیز قبل از فینال کشتی‌گیرانی از تویسرکان، همدان و ملایر را شکست داده بود.
و سرانجام در وزن 125 کیلوگرم مهران میرزایی کشتی‌گیر با سابقه اسدآباد نشان داد هنوز حریفی در این وزن در استان ندارد و به راحتی ابوالف ضل بربط سنگین وزن همدانی را شکست داد و قهرمان شد.
در پایان رقابت‌ها نفرات برتر معرفی شدند
وزن 57 کیلوگرم: 1-رضا اسدی‌پور (تویسرکان) 2- میثم فیروزآبادی (نهاوند) 3- رضا دولتی (فامنین) و داریوش ولیزاده (ملایر)
61 کیلوگرم: 1- سعید انوری (همدان) 2- ایمام محمد حسین (ملایر) 3- محمد بارانی و محمدرضا قپانوری هر دو از نهاوند
65 کیلوگرم: 1- مرتضی فرزین فر (همدان) 2-علیرضا جعفری (همدان) 3- وحید عابدی (اسدآباد) و محمد شهبازی (همدان)
70 کیلوگرم: 1- یوسف کامرانی (همدان) 2-اسماعیل قره‌گوزلو (همدان) 3- امیرحسین سوری (تویسرکان) و علی کریمی (ملایر)
74 کیلوگرم: 1- مسعود کمروند (نهاوند) 2- محمدرضا شاه محمدی (همدان) 3- مهدی یادگاری (همدان) و عارف کیانی (نهاوند)
79 کیلوگرم: 1- عباس یزدانی (نهاوند) 2- حسین رسولی (فامنین) 3- محمدامین قپانوری (نهاوند) و جعفر عبدالملکی (تویسرکان)
86 کیلوگرم: 1- فردین قهرمانی (همدان) 2- امید کولیوند (تویسرکان) 3-ساسان جمشیدی (همدان) و میثم ترکاشوند (ملایر)
92 کیلوگرم: 1- محمد جواد پرنوری (همدان) 2- محمد توکلی (تویسرکان) 3-محسن صفری (نهاوند) و مهدی زرینی  (ملایر)
97 کیلوگرم: 1-پویا گیوی (نهاوند) 2-حسین خزائی کبودراهنگ 3-امیررضا فلاحی (ملایر) و حمید حسین‌آبادی (اسدآباد)
125 کیلوگرم: 1- مهران میرزایی (اسدآباد) 2- ابوالفضل بربط (همدان) 3- رضا کزازی (نهاوند) و علیرضا مولایی (کبودراهنگ)
سعید ابراهیمی سرمربی تیم کشتی بزرگسالان استان نیز در طول برگزاری مسابقات در سالن حضور داشت و از نزدیک کشتی‌ها را زیر ذربین نگاه خود داشت.
در روزهای آینده اردوی تیم کشتی استان تشکیل خواهد شد و نفرات شاخص این رقابت‌ها به همراه 3 کشتی‌گیر ملی‌پوش استان دانیال شریعتی، جمال خدابنده‌لو و سعید چهاردولی تمرینات اردویی خود را برگزار خواهند کرد و نفرات برتر راهی مسابقات قهرمانی کشور شوند.
مسابقات قهرمانی کشور کشتی آزاد 26 شهریور ماه در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی برگزار خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com