1400-10-201400-10-30bool(false) همدانی‌ها پیشتاز در استعدادیابی فوتبال همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119281 تاریخ انتشار:  1400-05-24 - 13:19 تعداد بازدید:  319
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدانی‌ها پیشتاز در استعدادیابی فوتبال

ورزشی

 استقبال چشمگیر نوآموزان فوتبال همدان از طرح سامانه استعدادیابی کمیته جوانان فدراسیون.
این طرح از روز گذشته با حضور میرشاد ماجدی عضو هیأت‌رئیسه و رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در استان همدان اجرا شد. همدان یکی از 4 میزبان استعدادیابی فدراسیون فوتبال معرفی شده است.
در روز نخست این طرح بیش از ۱۲۰بازیکن از شهرستان‌های ملایر، تویسرکان و نهاوند به میزبانی شهر نهاوند مورد آزمایش قرار گرفتند.
همچنین رئیس کمیته جوانان فدراسیون در حاشیه این طرح همراه با رئیس هیأت فوتبال استان از امکانات استان همدان بازدید کرد.
طرح استعدادیابی همدان با حضور رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در سایر شهرستان‌های استان نیز برگزار می‌شود.
به گزارش ایرنا، راه‌اندازی سامانه استعدادیابی فدراسیون فوتبال شرایطی را مهیا ساخت تا فوتبال‌دوستان از تمامی‌اقصی نقاط ایران‌زمین بتوانند توان فنی خود را با حضور در این طرح به معرض دید استعدادیابان قرار دهند. در واقع هر بازیکنی که این توان را در خود می‌بیند که استعداد خوبی در فوتبال دارد، می‌تواند بدون واسطه و پرداخت هزینه‌ای تست فنی بدهد.
فدراسیون فوتبال با اجرایی شدن این طرح دست واسطه‌ها و نفرات سوم برای معرفی بازیکن مستعد به کادرفنی تیم‌های ملی پایه را برچیده است و چیزی به عنوان پارتی‌بازی وجود ندارد.
فدراسیون با راه‌اندازی طرح استعدادیابی نه تنها زمینه مشارکت و دسترسی آسان تمامی بازیکنان مستعد را مهیا کرده، بلکه بانک اطلاعاتی جامع را از بازیکنان پایه فوتبال کشور تدوین کرده است.
همچنین یکی دیگر از مزیت‌های اجرای این سامانه این است که دیگر تبعیض در تست‌گیری و انتخاب نفرات از بین می‌رود و هیچ بازیکنی نمی‌تواند مدعی شود که از چشم‌ها پنهان مانده و مورد ارزیابی قرار نگرفته است. آنچه مسلم است بانک اطلاعاتی بسیار قوی از استعدادها و بازیکنان پایه برای همیشه خواهیم داشت.
در هر مرحله از استعدادیابی برگه‌های ارزیابی خاصی در اختیار استعدادیابان قرار می‌گیرد که شامل برگه ارزیابی استعدادیابی استانی، برگه ارزیابی در مناطق و برگه ارزیابی استعدادیابی در کشور است.
براین اساس با سپری شدن طرح استعدادیابی در شهرستان‌ها، در مجموع اسامی منتخب ۱۵بازیکن مستعد هر استان از طریق ثبت سامانه و هم از طریق اتوماسیون به فدراسیون فوتبال ابلاغ می‌شود تا شهریوماه در اردوهای انتخابی تیم‌های ملی زیر ۱۷، زیر ۲۰ و زیر ۱۵سال شرکت کنند.
همدان یکی از پایلوت‌های اجرای این طرح در کنار خراسان‌رضوی و اصفهان انتخاب شده و استقبال خوبی نیز به دنبال داشته است.
عضو هیأت‌رئیسه و رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال پیرامون راه‌اندازی سامانه استعدادیابی آنلاین گفت: سامانه استعدادیابی فدراسیون فوتبال برای نخستین‌بار و با دستور مستقیم شهاب‌الدین عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون و همکاری دپارتمان فناوری و اطلاعات راه‌اندازی و بارگذاری شده است.
میرشاد ماجدی افزود: این سامانه استعدادیابی مختص بازیکنان ۱۴ تا ۱۹سال است که پس از ثبت اطلاعات شخصی خود در سامانه تعریف شده از سوی استعدادیاب‌های فدراسیون فوتبال در 4 منطقه کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
وی بیان کرد: انجام ثبت‌نام رایگان در استعدادیابی فدراسیون فوتبال ویژگی اصلی این طرح است و سامانه طوری طراحی شده که هراستعدادی در اقصی‌نقاط کشور در این رده سنی می‌تواند حتی با تلفن‌همراه شخصی نسبت به نام‌نویسی اقدام کند.
ماجدی گفت: استعدادیاب‌های استان‌ها موظف به ارزیابی ثبت‌نام کنندگان و گزارش کار به کمیته جوانان هستند و بازیکنان برای انجام تست فنی هزینه‌ای را متحمل نمی‌شوند.
 رئیس هیأت فوتبال استان همدان ابتکار فدراسیون در اجرای طرح سامانه استعدادیابی را اقدامی ماندگار در تاریخ فوتبال کشور دانست و بیان کرد: همدانی‌ها استقبال بی‌نظیری از این طرح دارند که تمجید کمیته جوانان فدراسیون را نیز به دنبال داشته است.
عباس صوفی افزود: هر بازیکن مستعد فوتبال می‌تواند به راحتی در سامانه ثبت‌نام و مستقیم در مراحل تست‌گیری شرکت کند و توانایی خود را موردارزیابی قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه همدان جزو استان‌های پیشتاز در اجرای این طرح است، بیان کرد: هیأت فوتبال با جدیت این طرح را دنبال می‌کند.
صوفی با اشاره به امکانات و زیرساخت‌های ورزش استان برای میزبانی‌های ملی و بین‌المللی گفت: تاکنون توفیق میزبانی ۲دوره مسابقات آسیایی در رده پایه فوتبال، اردوهای تیم‌ملی فوتبال در رده سنی پایه و نیز استعدادیابی‌های غرب کشور و دوره‌های مختلف مربیگری را داشته‌ایم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com