همدان؛ میزبان مسابقات انتخابی باحضور 550وزنه‌بردار زن و مرد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 26 خرداد 1403

Today : Sat, June 15, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137688 تاریخ انتشار:  1403-02-13 - 12:06 تعداد بازدید:  140
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان؛ میزبان مسابقات انتخابی باحضور 550وزنه‌بردار زن و مرد

نویسنده : مجید بیات

ورزشی


 رئیس هیأت وزنه‌برداری استان همدان از برگزاری مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری کشور(انتخابی تیم ملی) در رده سنی نوجوانان و جوانان به میزبانی همدان خبر داد.

امیرحسین حسنی گفت: در مسابقات قهرمانی کشور ۵۵۰ نفر ورزشکار حرفه ای خانم و آقا به مدت ۸ روز و در دو رده سنی نوجوانان و جوانان با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی با بیان اینکه در ۱۷ آبان سال گذشته هیأت وزنه‌برداری استان را با تعداد ۲۹ ورزشکار بیمه شده تحویل گرفتیم، اظهار کرد: اما در ۹ ماهی که خادم وزنه‌برداری هستیم توانستیم بدهی‌ ۴۰۰ میلیون تومانی را که از دو دوره قبل هیأت بود، با کمک فدراسیون و مدیرکل ورزش و جوانان استان پرداخت کنیم.

رئیس هیأت وزنه‌برداری استان همدان با بیان اینکه برگزاری رویداد کراس فیت در تیرماه را در برنامه داریم، افزود: همچنین در نظر داریم مسابقه بین المللی و یا چند جانبه بین المللی را نیز در همدان برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه میزبانی مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی را در همدان داریم، بیان کرد: در مسابقات کشوری تمامی استانداردهای جهانی رعایت می شود.

حسنی ادامه داد: در این مسابقات ۵۵۰ نفر ورزشکار حرفه ای به مدت ۸ روز و در دو رده سنی نوجوانان و جوانان با یکدیگر به رقابت می پردازند که 4 روز اول مسابقات بانوان و 4 روز بعدی آقایان می باشند.

رئیس هیأت وزنه‌برداری استان همدان با بیان اینکه در مسابقات قهرمانی کشور ۱۲۰ مدال تقسیم می شود، گفت: تیم‌ها روندی را که می‌گذرانند مانند مسابقات المپیک است و این تیم‌ها هستند که مدال می‌گیرند.

وی با تأکید بر اینکه در رده سنی جوانان و نوجوانان بانوان حرفی برای گفتن داریم، عنوان کرد: در انتخابی تیم ملی و مسابقات قهرمانی کشور می‌توانیم سکویی را از آن خود کنیم؛ همچنین ۴ داور از استان در این مسابقات حضور دارند.

حسنی در ادامه با اشاره به اینکه مسابقات در دانشگاه آزاد مسابقات برگزار می‌شود، گفت: خوابگاه، رستوران و محل تمرین ورزشکاران همگی در دانشگاه آزاد انجام می شود و تمامی استان ها نیز در این مسابقات شرکت دارند.

رئیس هیأت وزنه‌برداری استان همدان با بیان اینکه مسابقات قهرمانی کشور از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ماه به میزبانی همدان برگزار می‌شود، افزود: حدود یک میلیارد و۲۰۰ هزار تومان هزینه مسابقات قهرمانی کشور است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های هیأت وزنه‌برداری استان گفت: سال گذشته تعداد بیمه‌گذاران ما به ۱۴۰ نفر در کراس‌فیت و ۱۱۲ نفر در وزنه‌برداری رسید.

حسنی با تأکید بر اینکه همدان، ملایر، کبودراهنگ، رزن و تویسرکان در رشته وزنه‌برداری فعال هستند، بیان کرد: بیشترین بیمه‌گذاران هیأت وزنه‌برداری را بانوان تشکیل دادند چراکه در سال ۱۴۰۲ در مدارس استعدادیابی برگزار کردیم.

رئیس هیأت وزنه‌برداری استان همدان با بیان اینکه ملایر و همدان استعدادهای خوبی در این رشته دارند، عنوان کرد: ملایر پایلوت وزنه‌برداری استان است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در مسابقات قهرمانی کشور پخش زنده را از طریق صدا و سیما داریم، گفت: اسم و نام همدان در کشور دیده می‌شود و جا دارد از استاندار درخواست کنیم به هیأت وزنه‌برداری کمک کنند تا این رشته به روزهایی که در اوج بود، برسد.

حسنی با بیان اینکه در اردوی تیم ملی ۳ نماینده حتما خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: شاهد حضور مربی از استان در اردو نیز می باشیم و هچنین سعی داریم میزبان اردوی تیم ملی و حتی اردوی مسابقات المپیک در همدان باشیم.

مدیرعامل تولیدات ورزشی متحد نیز در ادامه گفت: شرکت متحد تولید و توزیع و فروش لوازم ورزشی و بدنسازی را بر عهده دارد و تمامی استانداردهای جهانی را دارد. مهدی غفاری با بیان اینکه برای نخستین بار مسابقات قهرمانی کشور را در همدان تجربه خواهیم کرد، افزود: امید داریم بتوانیم به لحاظ تجهیزات حرفه ای وزنه‌برداری در کنار ورزشکاران و هیأت وزنه‌بردای استان باشیم.

وی با بیان اینکه بیشترین عمده فروش ما به خارج استان است، یادآور شد: شرکت متحد در 2 لاین تولید بدنسازی و تجهیزات وزنه‌برداری فعالیت دارد و تاکنون به عراق، روسیه و انگلیس صادرات داشته است.

دبیر هیأت وزنه‌برداری استان نیز در ادامه گفت: مسابقات انتخابی تیم ملی وزنه‌برداری به مناسبت گرامیداشت شهدای مواد مخدر کشور می‌باشد که از خانواده شهدا نیز تجلیل به عمل خواهیم آورد.

مهدی عباسی با بیان اینکه با انتخاب امیرحسین حسنی به عنوان رئیس هیأت وزنه‌برداری، همدان از رتبه ۲۹ کشوری به رتبه ۹ در ۹ ماه ارتقا یافت، گفت: در گذشته هیأت وزنه‌برداری وزشکار محور بود اما اکنون قانون محور شده است.

وی با اشاره به اینکه پس از ۱۵ سال تجهیزات وزنه‌برداری همدان انجام شد، افزود: سالن ملایر که پایلوت وزنه‌برداری همدان است بازسازی و تجهیز شد و بازسازی سالن همدان نیز در حال انجام است.

نایب رئیس هیأت وزنه‌برداری استان همدان نیز در ادامه گفت: در نهاوند استعدادهای بالایی در حوزه بانوان داریم مانند عسل کدخدایی که قهرمان آسیا شد.

طاهره یادگاری با بیان اینکه در رزن و کبودراهنگ در حال راه اندازی وزنه‌برداری بانوان هستیم، اظهار کرد: شهرستان فعال استان، ملایر است.

وی با اشاره به اینکه در مسابقات قهرمانی کشور ۱۰ نفر شرکت کننده بانوان داریم، در پایان خاطرنشان کرد: هدف اصلی هیأت وزنه‌برداری استان پیشرفت ورزشکاران است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com